Život nieje prechadzka ružovou záhradou. .

Príspevok v téme: Život nieje prechadzka ružovou záhradou. .
T.

Ja asi neviem žiť..alebo nedokažem to..Asi každy z nas ma nejaky ten osobny problem..boli časy ked som popri tom aj mala ešte v sebe aspoň kúsok toho optimizmu. Dnes už nemam ani ten a vôbec už sa nedokazem tešiť. Najradšej by som bola v období detstva,,aj ked..ale predsa naše staré mamy a kamaratstva. To bolo niečo super. Spomínam si na krásne výlety, čo všetko sme ako deti povystrájali.. A dnes..žijeme v inej dobe tak zlej..Ludia si nevažia iných, maju radosť ked môžu iným ubližovať, každý vidí len svoj prospech. Každí každeho využíva. Ja neviem ale asi pôsobím takým dojmom na prvý pohľad..že ma môže každý využiť. Prečo nedokážem ja byť taká?..možno si viem povedať svoj názor, asi preto?? Aj ked ma niekto krivo obviní, aj za cenu rizika,,či je to v zamestnaní, alebo doma v rodine. Nech sa deje čo sa deje..Preto som asi nenavidená spoločnosťou. Mám pocit akoby som bola tretím kolesom na voze. Ak je zopár svetlých výnimiek,,pri nich mám pocit, že všetko hrajú a že su primne nasilu, nie preto, aby ma mali radi. Su to len také letmé výnimky či v práci alebo v okolí. A ked dnes som sa už radšej uzavrela pred svetom..dostalo sa mi od 3 ľudí, že sa neviem rozprávať, prečo nekomunikujem a tak..Ale ja už neviem, nebudem..radšej nech si ma nikto nevšíma..Nech namna ľudia zabudnu že existujem..A ked mam už plnu hlavu tých myšlienok..preto som to aspon prišla hodiť tu..Už ked človeku aj vlastná rodina ubliží,,tak vtedy už naozaj nieje iné východisko..ako sa radšej utiahnuť. Ze ľudia už niesu ľudmi,,to už dávno viem. A priateľstva, kamaratstva..tie boli v detstve. Dnes neexistuju, alebo aspoň ja ich nemám vo svojom okolí. Mne prichadzaju do cesty vždy ti nesprávní a tí správni sú tu len na krátku dobu, alebo niesu vôbec. Život je krátky a mnohí si to neuvedomujú..namiesto toho aby sa tešili a robili iným radosť,,kazia ho. Nikto nikdy nevie kedy príde jeho koniec a spoliehať sa nato že zajtra výjde slniečko nemusí výjsť. A ak ťa sklame nie jeden človek, ale viacerí a ty sa máš cez to celé nejak preklznúť..aj keby si ako veľmi chcel nejde to. Ja som sa už veľa krát o to pokúšala, ale stále som na tom istom mieste, neviem sa pohnuť a ísť dalej..Neviem..Asi existuje niečo čo mi v tom bráni..alebo mi niekto veľmi zaželal zle..alebo neviem čo za silu..Že človeče zmier sa s tým, inak už nebude..

sadmyself

Od malička som vysratala s alkoholikom, brat je na drogach, nemáme peniaze, mam zdravotne problemy, ludia ma nemaju radi, lebo neviem byť taká ako oni - uvoľnená a stále usmiata, pretože sa mi v hlave točí úplne iný svet. + musím študovať, aby som bola na tomto svete " niekto" aj ked neznášam učenie sa. Všade okolo mňa sú len drogy, samovraždy, choroby a chudoba. Nevdládzem, ale musím. Som pyšná že to viem aspoň tak dobre predstierať, občas sa prežerem, opijem a utečiem na chívlu z reality... mate sa pekne, ja sa snažím ludom pomáhať, ale nikdy sa nezačlením do spoločnosti, nikdy zo mňa asi nič nebude, lebo mám zlé známky a toto nie je sebalútosť, ja viem že sa neučím, ale ja mám k tomu proste odpor. Raz vám niekomu možno vykopem aspoň kanál pred domom :) paa

T.

mayday - ja viem byť milá, Sejla - mala som na mysli niektorych ludi z realu, nie konkretne teba. Ved tu si každy môže napísať svoj názor, nie? Zvyknuť si na rany osudu?..ved to sa nedá.

Teba niekto sklamal a všetci sú na teba zlí. nie sejla..není to tak celkom.
Len ten kto sám prešiel nejakou veľkou bolesťou a vie čo bolesť je,,iba ten vie oceniť druhého a nikdy by nerobil zle a neubližoval. A tie výnimky su ano--je to ako hľadať ihlu v kope sena, dnes je to vzácnosť.
Viem, že dnešny svet k ničomu dobrému nespeje, lebo nikto sa nesnaží, aby to tak bolo. Ja sa napríklad bojím toho, čo bude..bojím sa budúcna..a to ešte viac ako kedysi..a musím sa priznať, že neviem prekonať ten strach čo v sebe mám.

Sejla

T. prepáč, ak k tebe nie som milá:) Však všetci si prechádzame kadečím a čím rýchlejšie si zvykneš na "rany osudu", tým lepšie pre teba. Teba niekto sklamal a všetci sú na teba zlí. Nikto na nikoho nebere ohľad, si sama... a sama musíš nabrať silu. Inak, existujú výnimky ;)
www.facebook.com

mayday

T. , ak od ľudí niečo ocakavas, v prvom rade začni od seba. Prečo ocakavas, že budú iní ľudia mili, ked to ani ty nevieš?

mayday

Myslím že Sejla ti tým chcela povedať, že by si nemala dovodit tým že nebudeš mila, lebo sa ti to neoplatí, človek by mal byť milý, lebo je milý, a to za každých okolností, alebo potom nebyť milý. Chapes, buď sama sebou.

T.

Sejla..možno maš kusok pravdy, možno niekedy očakavam od ľudí viac..ale nieje to z vypočitavosti. Ty nevieš čím všetkym prave prechadzam..a možno mi chyba, aby bol niekto kumne aspoň trošku milí. Ale nestojim o priazeň tých, ktorí mi ubližili. Len sa snažim dobre vychadzať s ľudmi.
A ked si nedokažem pomôcť sama, potom nedokažem pomôcť iným...tak tejto vete vôbec nerozumiem. Ved mna nikto neprosi o žiadnu pomoc. Ale ver či never...ak by teraz niekto prišiel zamnou a žiadal by nejaku pomoc,rada by som mu pomohla a nečakala od neho nič. Je na tom niečo ZLE? samozrejme mám na mysli len tých ktorých poznám..