Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro

Príspevok v téme: Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro
soporaeternu

Ahoj. Mam 22 rokov som nezamestnany a mam skoncenu priemyslovku. Na vysku som neisiel lebo som nechcel a v podstate som ani nevedel co chcem v zivote robit. Teraz uz viem. Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro. Myslite si ze mam sancu sa nim stat? Najlepsie by bolo keby som este raz mohol absolvovat strednu skolu. Teraz by som si vybral gymnazium. Dakujem :)

dpk1

TinaM: veru tvoje slová hodne na zamyslenie.

Vodička: nerozumiem reči tvojho kmeňa. Skús keď tak ešte raz a rozvinúť to, lebo naozaj netuším čo si vlastne chcela.

vodička

dpk1 : Ok, nejaká chémia ti pomohla, nevieš aká, iná chémia môže uškodiť, ty chceš pomáhať.

Príklad: Nejde mi auto. Mám si s ním pokecať alebo doplniť benzín a olej? :-D Psychológovia sú fakt kecálkovia.

TinaM

Ja sa este, na margo vsetkeho, co tu odznelo ohladom vyrovnaneho cloveka, bez nejakych traum z detstva, opytam takto: poznate vo svojom okoli takeho cloveka (nemyslim psychologa, ale celkovo cloveka)? Takeho, ktoreho rodicia nie su rozvedeni, ktoremu neumrel rodic v detstve, ktoreho neznasilnili, nepresiel sikanou, nema ziadny komplex ohladom svojho vyzoru, nemal rodica, ktory ho bil, alebo ktory pil. Nenarodil sa ako prvy zo surodencov, takze nenahradzal doma babysitterku, alebo sa nenarodil ako posledny a nebol rozmaznavanym benjaminkom? Alebo sa nenarodil ako prostredne dieta, ktore nebolo take sikovne ako to prvorodene ale ani take oblubene ako benjaminek?. Lebo ja, ludia mili, skutocne NEPOZNAM jedineho mladeho cloveka, ktory by si so sebou neniesol bremeno z detstva. Nepoznam.
Tak kto ma byt potom psycholog?

salam

Marisapepe, ty ked si psychológ, tak ja som James Brown. Ty si maximálne tak osychiatricky pacient, veď si precitajte príspevky od nej, a o style a obsahu písania ani nehovorím. Že jej vobec niekto uveril. Jasné, ja som maharadza.

anjelik*

Presne tak, ako píšeš Maoam. Ak chce niekto liečiť, musí mať v sebe jasný a pevný obraz zdravia, inak to nemá vôbec význam. Jedna vec je empatia, jedna vec je prežiť a druhá vec je mať vedomosti, schopnosť a najmä silu pomáhať. :o)

Maoam

iste, len clovek, ktory si sam kadecim presiel, vie obsiahnut rozmer a dimenziu toho celeho...

a teraz pracujes ako psychologicka?

marisapepe

oni sa vyrovnanými a silnými osobnostami len stali potom čo vyštudovali psychologiu, tým že si vyliečili komplexy koli ktorým šli ju študovat.Koho poznám každý si vylepšil image spravanie a rapidne mu stuplo sebavedomie,pritom aký boli ešte poredtým.................hm

tá čo mala s podpatkami 152cm som počula ako hovorila kamoške že ju ranilo v dectve ked rástla do puberty že ked išli na návšetvu do madarska tak počula ježiš kolko má ona rokov už 16)? a taká mala ostala? a všade to musela počut to ju ranilo tak šla to študovat.dalšiu ranilo ked si muela vypočut pokom zdedila hrb na hrudníku ked sal na telesnu a museli sa prezliekat ,vacsinou a často preto šli študovat ps.lebo trpeli zažili silnu frustráciu čo ich urobilo empatickými hlbokými ak by tieto nedostatky nemali som presvedčená že trištvrtina nie su dnes psychologmi.jasne že preto aby pomohli ale tko vie pomoct, kto sa vie citit a pochopit utrpenie druhého a ten kto trpel vie može vedeit najlepšie

Maoam

Marisape: a osobne veci ako skulenie ci nizky vzrast, to je strasne povrchne na zaklade toho niekoho odsudzovat, viem, ludia to robia, ale z mojho pohladu je to detinske, ako v skolke...ak to robia dospeli, je to trapne.

Maoam

Marisape: ano, viem o skutocnosti, ze velmi vela ludi ide studovat psychologiu vylucne alebo najmä kvoli sebe samotnym, aby pochopili seba, svoj zivot, vyriesili si svoje komplexy, naucili sa ako funguje ludska psychika a mohli to aplikovat v realnom zivote (vid vzrusenie u teba z manipulacie inych ludi = a tym padom vzrusenie Z MOCI nad inymi) a to je pre mna uz patologicke.

Neodsudzujem ta, vies, preco si tam sla a preco to robis, ak ti to studium pomohlo, tak fajn.

Ale na pomoc ludom treba psychologov, ktori su vyrovnanymi osobnostami a silnymi osobnostami a najmä, maju vrodenu empatiu a vrodenu chut a ochotu pomoct, okrem toho potrebuju spustu inych vlastnosti, ktora ich predurcuje na toto poslanie. Pre mna je to poslanie, nie povolanie, hoci psychologia samotna je velmi siroka oblast, psychologovia su rozni, pracovni, ekonomicki atd, ale konkretne psychologovia, ktori sa venuju pacientom (ci psychologovia neskor uz so specializaciou), ktori sa stanu psychoterapeutmi, tam by siuz fakt mal sadnut clovek, ktory na to ma a ktory to vie a ktory ma schopnost pomoct a takych nie je vela.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro - Fórum - ZDRAVIE.sk