Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro

Príspevok v téme: Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro
soporaeternu

Ahoj. Mam 22 rokov som nezamestnany a mam skoncenu priemyslovku. Na vysku som neisiel lebo som nechcel a v podstate som ani nevedel co chcem v zivote robit. Teraz uz viem. Chcem byt psychiater ale neviem ci nie je neskoro. Myslite si ze mam sancu sa nim stat? Najlepsie by bolo keby som este raz mohol absolvovat strednu skolu. Teraz by som si vybral gymnazium. Dakujem :)

MARISAPEPE

čO SOM POZNALA JENDA psyxchologička šKULILA DRUHá S PODPATKAMI MALA 152CM, TRETIA KRIVá šTVRTá MALA ZAJAčí PYSK A PIATA BOLA TRPAZLIK, ved ja si myslím že nedostatky robia z nás ludí, len hovorím čo som si všimla že prečo v skutočnosti mnohý idu za psychologov,lebo nedostatky koli ktorým trpeli z nich urobili empatických ludi,ak by ich nemali ani by ich nenapadlo ist študovat psychologiu, lebo by ich neranili,len tolko som chcela.

dpk1

marisa...a prave preto je nas celkom hojne, ktori sa pozerame na psychologov z casti ako na pavednych kvazimudrlantov...pretoze je medzi nimi halda vselijakych vztahovych "odbornicok" ktore dokopy vedia hovn0 s prepacenim a casto krat narobia obrovsku skodu, ktore mozu skoncit aj tragediou. Najst seriozneho psychologa, to chce niekedy trpezlivost.

MARISAPEPE

moam SúHLASíM, ale ja som si všimla že často idu za psychologov ludia ktorý strašne trpeli koli viditelnemu nedostatku a to z nich urobilo empatických ludí a to bol volastne skutočný dovod prečo šli to študovat ,lebo chceli pochopit seba

často je tomu tak nehovorím že vždy ale často,aspon čo poznám z okolia jedna škulila,druhá mala len okolo 152cm s potpatkami dalšia krivá a všetka ucta ku každému sme ludia, len hovorím,to čo som si všimla. Jasne poslaním alebo dovod prečo šli študovat aby pomohli ale koplký šli preto čo som hore napísala, možno aj viac než 50%

Filipova

Inak ked nad tym premyslam, podla mna nie je dobre, aby chceli psychiatrom byt ludia, ktori trpeli vaznymi depresiami.. lebo teraz je mozno uz zdravy, ale ked by za nim zacali chodit mnozstva ludi so psychickymi problemami, neverim, ze by to na nom nezanechalo opat nejaku stopu...

jasne, ze aj zdravy clovek, ktory je psychiater moze neskor psychicky ochoriet, ale ked uz niekto predtym takto chory bol, je tam vacsia sanca, ze by sa mu to vratilo...

Neviem, aspon tak to vnimam ja..

spaceboy

ahoj, je skoda hovorit ze si stary skusit nieco nove, pokial mas len 22 rokov. Stale si mlady, ked si doteraz nebol rozhodnuty pre psychiatru, tak si nemas co vycitat, ze si nieco zmeskal. Pre svoj vysnivany odbor by si vsak mal mat vela trpezlivosti, snahy a odhodlania, lebo okrem sestrocnej vysokej skoly si budes dalsie roky robit specializaciu. Nezalezi na tom, ci si ukoncil gymnazium alebo priemyslovku, knihu biologie alebo chemie, ktoru pouzivaju gymnazia, si mozes zohnat a ucit sa z toho. Nemal by si vsak zabudat na to, ze nestaci len dobry vzor alebo inspiracia, ktora ta k povolaniu psychiatra priviedla, ale v prvom rade by si mal vychadzat zo svojej charakteristiky, ci sa na danu pracu hodis alebo ci si vies predstavit seba ako cloveka, za ktorym budu chodit ludia so ziadostou o odbornu pomoc. Kazdopadne ti prajem vela uspechov v tvojom novom zaciatku. Uz len to, ze sa chces specializovat na nejake povolanie, je dobrou cestou.

Maoam

'radšej chod za psychologa ako ja,že vzrušujuce ovládat ludi, hned sa ti všetky komplexy vyliečia'

je vela ludi, ktori psychologiu studuju vylucne kvoli sebe samotnym

ale poslanim skutocneho psychologa je pomoct a teda aj liecit