Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vtak moze milovat rybku...ale kde si postavia hniezdo?

Príspevok v téme: Vtak moze milovat rybku...ale kde si postavia hniezdo?
ell8

Aky je vas nazor alebo skusenost? Myslite si, ze existuje riesenie, ak dvaja sa miluju, nachadzaju v sebe navzajom velku podporu, uz si toho tolko prezili, ze by bolo tazke jedneho dna si povedat zbohom pretoze buducnost je otvorena a jeden z nich by sa musel obetovat a ist zit niekam, kde je to prenho uplne odlisne, ine akoje zvyknuty a mozno by si nikdy nezvykol? Mam na mysli vztah, v ktorom sa aj napriek kulturnym rozdielom nasli kompromisy.
No ma zmysel viest vztah nadalej, ak neviete, co bude o niekolko rokov? Alebo je lepsie to neriesit a 'zit' nasu lasku? Hovorim si, ze ukoncit nieco koli tomu, ze neviem, co bude dalej, nie je spravne. No na druhej strane, cakat,a este viac sa priputavat jeden na druheho, nechavat roky plynut a potom bud sa obetovat alebo roky zabudat...prosim, napiste mi, ako by ste sa vy zachovali v takejto situacii..lebo ja uz som stratena.

kafe

ell, a keby ste žili v nejakej tretej krajine? Ani u nas, ani u neho doma, tak by to bolo rovnako cudzie pre oboch, zacinali by ste od piky obaja. Take Norsko, Svedsko, Novy Zeland, Australia... Podla mna by ste si pomaly, opatrne mali robit plany/zistovat si kde vsade by ste mohli zit, ak uz nie tu ani v krajine partnera. Lebo potom je to skutocne vztah o nicom. Bez buducnosti, bez realneho zakladu - je sice pekne, ze ste si sadli, lubite sa... ale nestaci to. Niekde musite aj zit. Pripadne skuste vymysliet kompromis a pendlovat (kym su deti male, vacsiu cast roka byt na SK, aby si mala pomoc rodicov, priatelov; ked budu deti väčšie, a školstvo je u nich na lepšej úrovni tak vyuzit zase toto; vytazit pre seba to najlepsie z obidvoch krajin - viem, je to nerealne a obaja predsa chcete pracovat, ale.. vzdy sa da nieco vymysliet)
Co sa tyka zmiesanych parov, poznam niekolko, ktorym manzelstvo funguje. Slovenky uz s detmi v moslimskej krajine - vazia si ich, su spokojne, vychadzaju s rodinou muza.. nie vsetci su grazli a primitivy. Europa sa ma TIEZ co ucit od inych kultur, tuna je to rovnako zle/skazene ako hocikde inde na svete. Obraz Europy u cudzincov vobec neni taky uzasny, ako si europania myslia, pre mnohych je to tu riadna zumpa, kde chrape kazdy s kazdym a o laske tu ani nechyrovali.

Deria

ked je clovek zalubeny, je slepy a hluchy. nechce pocut nic, co by mu mohlo jeho vztah narusit. uplne suhlasim s prispevkami nizsie. tiez predpokladam, ze ten tvoj je moslim. ak je to tak, dievca, zobud sa, pokial nie je neskoro! tvoj partner moze byt aj zo zlata, aj tak je tam enormna pravdepodobnost, ze budes velmi nestastna, tak ako je 99% takych zien. ale ak si myslis, ze ty budes medzi tym 1%, tak len do toho! prepac ale inak sa to neda povedat. nezabudaj, ze v takom pripade si zvykas nielen na novu krajinu a kulturu, dalsim dolezitym faktorom je jeho rodina. tam moze cihat dalsie nebezpecie, pred ktorym ta ani on nebude moct ochranit, ak ty nebudes tancovat, ako oni piskaju. dovolim si tvrdit, ze mam uz nejake skusenosti, precestovala som toho dost, spoznala rozne mentality ludi a vidim to aj teraz na dennom poriadku, co sa stava v takych "zmiesanych" paroch, uz som na to alergicka a vzdy si poviem: no co uz, su si sami na vine, lebo uz to nemozem ani pocuvat, akym peklom si tie zeny prechadzaju len preto, ze sa zamilovali.
proste su to dva svety, ktore na seba vzdy narazali a je to tak podnes, takze ani tvoja laska k nemu to nezmeni.

sususu

ell nerob to! Ja som sa vydala tiez do inej krajiny a bolo to vramci EU...hned po svadbe sa jeho nazory zahadne zmenili, zrazu ziadna praca, ziadna skola..."ved uz vies jazyk, to ti staci"...zrazu same vyhrazky ze hned deti a tak... inak bol vyhadzov a pod...ak by som mohla vratit cas spat, NIKDY BY SOM TO NEUROBILA...ten clovek bol tiez uzasne kludny, chapavy a romanticky, kazdy den mi posielal kvety do prace a ked som sa odstahovala tak moju samotu zneuzival... ochorela som z toho... a samozrejme ze som ho opustila.. .v krajine som zostala lebo tu studujem, pracujem, som nezavisla... je to moj druhy domov...ale ak by som si tym mala prejst znovu tak NIE, NIKDY... DOPLATIS NA TO...ROZIST SA S NIM A NAJDI SI CHLAPCA NA SVK...LEBO BOLEST Z TOHTO ROZCHODU NIE JE ANI 5% Z TEJ BOLESTI KTORU BUDES POCITOVAT DALEKO OD DOMU!!! ZIAL :-/

Dadula56

Predpokladam, ze ide o vyznavaca islamu, kedze nechces, aby sa diskusia ubrala tym nezelanym smerom.
Lenze nie je nahodne, ze sa diskusie potom tym smerom uberaju. A nazoaj to nie je len o tom, ze sme tu vsetci zakomplexovani, xenofobni, nevzdelani a pod.

takajedna

ano, toto iste vsetky tie nestastnice hovorili, ze aki su oni perfektni,chapavi,milujuci chlapi a potom ked isli s nimi bum uz len plakali a hladali svoje deti...ja by som takemu neverila ani nos medzi ocami...tu sa spravaju inak a doma inak

winki

No neviem, ak by sa dalo tak by ste mohli skúsiť ísť do jeho krajiny na dovolenku. Na mesiac napr. uvidíš ako to tam chodí, spoznáš rodinu. Neviem teda, či sa to tak dá.

ell8

On na slovensku zostat nechce. Paci sa mu tu zopar veci, no vacsinou, a pravom, sa nad mnohym pohorsuje. Jehokrajina ma vyssiu zuvitnu uroven, a byt na jeho mieste, tiez na slovensku nezostanem. Nas system nie je dobry, ale to kazdy vie. A hlavne posledne roky yo je horsie a horsie. No to uz zachadzam do inej temy..

Dalsou vecou je, ak teda nepojdem s nim...este cca 6 rokov bude tuna...je lepsie ostat spolu, alebo to ukoncit..ten vztah mi dava vela, on je mojou oporou, partnerom a zaroven najlepsou kamaratkou,cokolvek sa mi stalo, vzy ma podrzal, mozem sa nanho spolahnut vo vsetkom. Lepsieho muza som vazne nestretla. Pozna moju rodinu, obcas chodi ku nam domov... neviem sa ho vzdat.skusali sme to, lebo on je si tiez vedomy toho, ze mozno raz to skonci a bude to boliet. Skusali sme sa rozist, ale je to tazke..ani den sa neskoncil, a boli sme opat spolu. Je lahsie ukoncit vztah, ak nam niekto ublizuje, alebo voci nemu pocitujeme hnev. Ale ukoncit vztah, lebo MOZNO nemame buducnost, ale inak je nam spolu dobre, je asi jedna z najtazsich rozhodnuti v zivote...

takajedna

ak to je nejaky moslim alebo nieco podobne,tak by som ti urcite neodporucala ist uz len kvoli tomu ake maju slovenky a cesky skusenosti ako sa nechali oblbnut takymito ludmi a potom vyplakavali v TV...ked chce byt s tebou, tak nech pride zit on na slovensko a ked povie nie, tak nech si ide...od nich clovek nikdy nevie co cakat...ja by som urcite neisla...staci si precitat par knih o takychto pripadoch a hned zmenis nazor

ell8

TinaM - ano, presne aj z toho mam obavy, vychova deti, co ak sa rozvedieme,co bude s detmi, co bude so mnou vratim sa na slovensko...a velkou pravseposobnostou bez deti.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vtak moze milovat rybku...ale kde si postavia hniezdo? - Fórum - ZDRAVIE.sk