Intolerancia laktozy jedalnicek

Príspevok v téme: Intolerancia laktozy jedalnicek
lilianna

Ahojte, mam asi intoleranciu na laktozu pretože vždy ked zjem niečo s obsahom mlieka som nafuknuta, strašne ma boli brucho a pod.

Poraďte mi aké jedlá sú pri tejto diete vhodné, tí ktorý ju máte čo papáte a pod.

Prosím pomožte mi, dočitala som sa o roznych potravinach ale aj tak mam pocit že to mlieko je všade - mam pocit že mam jesť len ovocie a zeleninu :/
Pomoooc

RNG

Mlieko nie je az taky problem existuju silne enzymy, co pomozu mlieko stravit, tj laktozu, mliecne bielkoviny a aj tuky. Predavaju sa pod menom Dairy enzymes. Pouzivat ich mozes aj na prazdny zaludok, kde pomozu telo odmorit od ulozenych mliecnych zloziek.
Ja osobne to riesim tak, ze jem len kvasene mliecne produkty, ktore uz laktozu neobsahuju, lebo kvasne probiotika ju rozlozili.
S lepkom je to horsie, lebo enzymy na lepok/gluten pracuju len ciastocne

GoFruit

Helus, na potravine musis mat ten znak preskrtnuteho obilia vtedy nie je spracovavana v tovarnach kde sa pracuje s lepkom, vtedy sa s tou potravinou uplne inak naraba aby nedosla do styku ani len s naradim pri koseni ci zatve ktore sa pouzilo na obilie obsahujuce lepok. Cize ak mas amarantove cestoviny a nemas na nic vyslovene tu znacku, tak nekupovat. Inac celkovo ludia s alergiami by sa mali preorientovat na iny druh stravy, inac to musi byt extremne tazke citat vsetky zlozenia. Najjednoduchsie je nastudovat si co mozu co nie a nakupovat v bio potravinach a hlavne co najmenej priemyselnych veci. Plus je dobre brat enzymy na ocistenie tel od starych nanosov lepku ci kazeinu ci ineho. Urychli to hojenie creva.
Proste sa treba preorientovat na vyrobky ako mandlove, ryzove mlieko, ci diva ryza. Na jednom fore pre celiatikov dokonca pisali, ze obycajna biela ryza nie je pre celiatikov dobra. mali by jest len divu ryzu. Takisto pozor na ovos, ktory sice neobsahuje priamo lepok ako ma psenica ale nieco velmi podobne na co celiatici reaguju zle. Moj syn napr. zle reaguje aj na pohankove cestoviny bez tej znacky ze su bez lepku.

rabitku1

Ahoj.

Na bezlaktozove vyrobky Ti mozem poradit potraviny Hoffer. Teraz ho uz otvorili aj v Kittsee. Maju tam mnozstvo syrov - parmezan, rokfort, ... rozne pasteky, bezlaktozove mlieko, maslo,.... jogurty,... Maju tam toho naozaj vela a za vynikajuce ceny. Vyrobky su chutne, nakupujeme pravidelne. Dokonca aj salamy a pasteky su napisane bezlaktozove a bezlepkove. Odporucam jednoznacne tento obchod - vela muziky za normalne ceny. :))
Treba si ale davat pozor aj na alergiu na mliecnu bielkoviny (kazein), to uz potom ani tie bezlaktozove vyrobky sa nesmu.
Inak mne prah tolerantnosti laktozy zvysili enzymi, objednane zo zahranicia (kvalitne) a brane dlhodobo. Predtym mi robilo problem zjest, co i len stipku Parmezanu a teraz by som kludne zvladla aj laktozovy Parmezan v rozumnej miere. Ale napriek tomu som mlieko a mliecne vyrobky vyhodila zo stravy (aby sa telo precistilo) a ked musim , tak smer Hoffer na bezlaktozove :)

Helus

Panika dakujem velmi pekne za rady,do toho tesca sa zajtra pojdem pozriet,ked pojdem od lekara.Ja som bola pred 6 tyzdnami na gastre a lekar mi hned povedal,ze to vyzera na celiakiu,a mam vylucit vsetko,co obsahuje muku+ mleko,a ja som vsetko vylucil,a hned sa mi ulavilo.len som nevedela,hze sa mi tym skreslia vysledky,ze protilatky nebudem mat zistene.no za 3 dni stravy s lepkom sa mi urcite neukazu,ale co uz jeden lekar zakaze,a druhy ma zvozi,ze budu vysledky zle,darmo mam histologiu.Ja nemozem ani mliecne,zle mi je po vsetkom,zajtra nabehnem kupit probiotika,vyskusam,dakujem za rady.

panika

LEPOK -bacha..nie je to len psenica, ale vacsina pouzivanych obilnin. V Pantha Rhei sa daju kupit knihy _ VARIME BEZ LEPKU, MLIEKA A CUKRU..NENAHRADITELNE POSTREHY SU V NICH

panika

my sme ju neskusali:), len na FB ma ubezpecili, ze sa moze. Dcera je bezlepkova, bezlaktozova plus paankreas..takze nemoze skoro nic...ale v petrzke v objekte tesca (panonska) je predajna bezlepka..je tam velky vyber. A vyuzili sme ponuku noveho nakupneho centra v kitsee..v Eurospare maju bezlaktozovu smotanu aj slahacku (dcera po 9-tich mesiacoch povedala MNAM :D)...v DM drogerii maju vela vyrobkov Schar..su bezlepkove a vacsinou aj bezlaktozove (ale treba hladat aj bezlepky..pripadne dajte bezlepka.sk)...aj nakup cez internet je lepsi ako nafuknute a bolave brusko..a inak pozor: problem s glutenom (lepkom) je casto spojeny s intoleranciou laktozy. Ak nasadite dietu, lekar Vam uz nedokaze protilatky..ale radsej zit bez potvrdenej diagnozy ako a s bruchom ako v 9-tom mesiaci

Helus

ahoj panika ja som z Ba a diky za tipy,popozeram po tych obchodoch,ale skusala som Danone bielu activiu a veru,aj z nej mi je velmi tazko,a dokonca som z nej vracala.Inac ja mam zo sebou aj lupu,taku malu,tiez citam vsetko zlozenie.A je pisane,ze neobsahuje lepok,a dalej citam,ze moze obsahovat stopy lepku,to tam asi musia pisat,lebo v zavode sa vyrabaju aj vyrobky z lepkom.

panika

uprimne? mlieko je vsade..ak nie mlieko, tak srvatka..ci mliecna susina. Je dokonca aj v hranolkach. Nas to postihlo pred nedavnom...takze studujeme kazdy jeden vyrobok. treba navstivit BIO obchody alebo siet Samoska, ci Bezlepka. Tam myslia aj na chorych ludi. V zasade, co sa tyka mlieka, mozes ho pit nadalej -len kupuj Lminus (bez laktozy), alebo sojove. A jogurty - vacsina z nich obsahuje bifidove kultury (v Danone ma uistili, ze Activia ktora sa blizi ku koncu zaruky je bezpecna). Neviem, z ktoreho mesta si, ale v BA je v kazdom nakupnom centre BIO PARK..alebo v BILLE skus kutik pre diabetokov a bezlepkacov, je tam aj cokoladka bez laktozy (lacna)

Helus

Sade8 aj ja sa veru zajtra poradim s doktorom ,robili mi testy aj vzorku brali na histologiu na gastre,a zatial som musela vylucit muku+ mliecne vyrobky,ale aj tak mi byva tazko po jedle,ale uz nie tak ako predtym.Predtym som mala hnacky+ vracanie,ale po vyluceni tych surovin,mi je fajn.dnes som jedla obycajny banan,a veru tazoba bola riadna.Vyskusam aj ja to probiotikum.