Dajme si pauzu

Príspevok v téme: Dajme si pauzu
lujzax

Chcem sa len opýtať, už ste od svojej milovanej polovičky počuli vetu, dajme si pauzu, tak na 2-3 týždne a uvidíme....
Ja som to totiž poslednou dobou až moc počula. A pritom mám ja vždy pravdu, akurát v tom som vinná, že niekedy si až moc ostro vydupávam svoju pravdu...vždy mi uzná, že mám ja pravdu, a naozaj to oľutuje, že sa tak zachoval....no poslednou dobou, keď sa takto pochytíme, on je vyčerpaný z práce, a keď je nevyspaný, a nemá čas sám na seba, tak je hrooozne podráždený a nervózny na mňa, čiže hneď začne hulákať a pod. že on nemá chuť stále dostávať výčitky, nech si dáme pauzu....a po hodine mi už volá, že či som sa už ukludnila (ja samozrejme, že áno, lebo takéto slová ma vedia totálne zničiť), a už mi vyznáva lásku, aká som jedinečná, jediná preňho, jeho všetko, ako mu moc chýbam, ma miluje a pod...neviem ako sa mám zachovať, väčšinou mi deň vydrží, že som odmeraná, je mi všetko jedno ohladom jeho/nás, no pak už to nevydržím a som jeho slniečko :) až kým zas nenavrhne pauzu....

lujzax

Kafik, úplne si to vystihla :)už viac ako týždeň tak fungujeme, teda ja. Nechávam ho tak, keď má toho veľa a dokonca on mi začal ozývať sa viac než predtým, viac je z neho cítiť, že sa teší až ma konečne uvidí...

Alibi, ja veru mám pravdu :) on sám na to vždy príde, vždy! Mojou jedinou chybou je, že sa neviem povzniesť nad nespravodlivosťou/jeho vinným správaním voči mne, ale to už postupne mením na sebe...

Ovecka, aj ja si myslím, že pauza znamená koniec, načo sú dvaja spolu, keď dokážu spolu pauzovať...a preto dávam všetko do toho, naozaj sa snažím, aby mi to už viackrát nenavrhol a zatiaľ sa darí :)

Maoam, ja som veru jedna z tých žien čo stíha veľa toho naraz...ale tak som si ja už zvykla žiť a baví ma to...no on taký nie je (predsa je len chlap, čo si rád poleňoší :) ) takže zato som ho zo začiatku nevedela pochopiť, prečo na konci dňa nedokáže ešte so mnou čosi riešiť.

0vecka

podla mna je blbost si dat pauzu na tyzden a o dva dni uz spolu hrkutat... mohla by si skusit mu povedat ked sa ozve ze ok mile od teba ale teraz mame pauzu idem sa vecer zabavit atd atd... proste si myslim ze je dobre ked si ti histgerici uvedomia co prave povedali...

inak lost ze je nevyzrety... lol ze to hovoris prave ty :-P

Dadula56

Pomohlo by napisat o com su tie hadky. Pretoze je rozdiel hadat sa o hlupostiach a hadat sa o vaznych veciach. A podla toho by sa dala posudit aj reakcia tvojho priatela.
Ak su to hluposti, tak sa tej reakcii necudujem.
A davanie pauzy by som tiez povazovala za zaciatok konca. Jednoducho ta ma uz dost, len este sa nedokaze uplne odputat. Teraz je otazne, ci si ho tam prihnala riesenim nepodstatnosti alebo ci je on zo svojej prirodzenosti taky, ze sa vyhyba (vaznym)problemom a rozchodom s nim vlastne ziskas.

alibi

hned v tretej vete pises, ze ty mas VZDY pravdu. to zavana panovacnostou a aroganciou. mozno uz ma plne zuby toho ako si vynucujes svoju pravdu neustale. aj mna by to unavilo.

Maoam

ale - ak ide o to, ze ste nejak vycerpani, podrazdeni a do toho pridu vycitky, mozno by pomohla ZMENA SPRAVANIA a nasledne zmena reakcii

lebo ak ma toho niekto fakt vela a je psychicky dlhodobo vycerpany, pride domov a tam ho ovali milion vycitiek, tak sa necudujem, ze vybuchne a chce mat pokoj

vztah je AJ o komunikacii a komunikovat sa da dat aj v klude a ked niekto chce pokoj, tak mu ho dopriat, kazdy mame len jedny nervy....

vela zien dost 'stiha', co je nie vzdy ok, ani opak nie je fajn, ale taka zlata stredna cesta

myslim, ze by ste si mali sadnut a normalne sa porozpravat, obaja niekde robite chybu, ale ak sa mate este radi, tak si dajte nove pravidla, vysvetlite si veci ake su a uvidite....

Maoam

Ja som to zazila v dvoch vztahoch (nemala som ich vela) za cele tie roky a zakazdym to viedlo k rozchodu. Bolo to tzv. predlzovanie agonie. Ked sa spätne na to pozriem, mala som po oznameni 'dajme si pauzu' celu vec uzavriet. Slo jednoducho o to nemat gule na to povedat, ze je koniec.

kafe

lujzax, no neviem neviem. Naozaj je nutne, aby si mu kazdu chybu, ktoru spravi hned vyhadzovala na oci a riesila to? To ti ten chlap nestoji za to, aby si mala trochu pochopenia - je unaveny, podrazdeny - a nechala ho tak? Ak mu v takomto stave este ides vycitat jeho spravanie, tak to je naozaj posledna kvapka a ja sa vobec nedivim, ze chce pauzu. Bud sa nestretavajte/nekontaktujete ked ste unaveny, nech sa nemoze na tebe vyvrsit, alebo sa nauc jeho chyby prehliadat, pripadne ich ries ked je normalny. Pozri, ak mu chyby vytknes - pohadate sa a je to cele nahovno. Ak jeho chyby prehliadnes a stiahnes sa ked sa sprava ako blb, aj samemu mu dojde, ze takymto spravanim ta straca. Nedaj mu viac prilezitost -zloz mu telefon alebo odid ak je k tebe hnusny.

lilyianka

ja som pauzu zažila a potom neskôr viedla z rozchodu, nie hneď, ale o pár mesiacov neskôr ... ja si myslím, že pauza je len začiatok konca ... pretože ak už niekto nad tým rozmýšľa, niečo nie je v poriadku a asi ho daný vzťah nebaví a nenapĺňa

Vojtoo

lujzax
mne to bolo raz navrhnute a kedze som férový, tak som povedal ze OK.
malo to byt na tyzden.
bolo to na tusim ze poldruha hodiny...
zatial teda :D

TinaM

mne to nikto este nenavrhol, ale ja som o tom raz rozmyslala. A problem bol v tom, ze sama som nebola vyrovnana a nechcela som to prenasat na partnera. Nakoniec som sa len sama vyplakala, zatala zuby a blbe obdobie preslo. A som rada, ze som mu to vtedy nenavrhla-presne preto, ze to naozaj dokaze zaboliet.