Ako sa najrychlejsie naucim anglicky?

Príspevok v téme: Ako sa najrychlejsie naucim anglicky?
samadoma

Dostala som ponuku na vybornu pracu po ktorej som vzdy tuzila. Pockaju na mna rok, ale podmienka je znalost anglictiny. Ja som sa v skole ucila nemcinu, z angliny poznam tak 5 slov. Viete mi poradit ako sa co najrychlejsie naucim anglicky? Bohuzial kurzy v jazykovkach sa mi zdaju dost pomale a na osobneho ucitela nemam prachy. Do zahranicia odist nemozem na kurz kvoli malemu synovi. Je nejaka fakt dobra kniha podla ktorej sa oplati ist? Alebo internetovy kurz, alebo nieco ine, je jedno co, len nech to ide rychlo a vyucba je kvalitna. Diiiik!!

engros.sk

Na to aby si sa naučila rýchlo anglický jazyk nepotrebuješ žiadne špeciálne učebné materiály alebo kurzy, ktoré reklamujú superrýchle učenie. Stačí si zobrať obyčajnú lacnú knihu pre samoukov a venovať sa učeniu každý deň čo najviac času.
Je potrebné veľa čítať, počúvať a opakovať všetko nahlas. Jednoducho si musíš doma vytvoriť anglické prostredie aby sa ti jazyk dostal čo najviac do podvedomia. Za rok sa to dá v pohode zvládnuť.
Anglický jazyk: www.engros.sk

cycy

coze? ako sa clovek nauci rozumiet hovorenej anglictine z citania??? z citania sa vyslovnosti nikto nenauci a nebude rozumiet ani pol slova anglicanovi

canady

pri uceni platia rovnice;

ked chces rozumiet, musis citat.
ked chces rozpravat, musis pisat.

takze prelozene,, citat, citat a citat - to je na slovnu zasobu a porozumenie.
ked chces rozpravat, zacne si pisat drobne obsahy na nejAKE TEMY.
A samozrejme pocuvat, DVD s titulkami a konverzacia.

cycy

sejla: krot sa, napisala som sem pravdu . ja zasa milujem ludi co vzdy hovoria "ale jasne , to bude super, skus to, je to skvele" bez toho aby sa na danu vec pozreli trochu realne a zvazili vsetky pre a proti. sposob studovania angl. o ktorych tu pisete urcite niesu na zahodenie ale su pre ludi ktori uz ovladaju jazyk a chcu sa zdokonalit k oli vycestovaniu ci kvoli skole trebardls. ale urcite je nerealne sa takto za rok naucit anglictinu na uroven pozadovanej pri praci u cloveka kt. ovlada 5 slov.
a ucit sa britskemu akcentu zo serialov?ty si asi pravy britsky akcent v reale nepocula.
skus si len prejst nejake fora od ludi co isli do zahranicia s tym ze nikdy doma nemali. problem s angl. ze pozerali filmy ci serialy bez tituliek a az v cudzine zistili ze tu ang. vobec neovladaku a aky maju problem. a my tu riesime zenu ktora z ang nevie nic.
inac odporucam anglicky vykladovy slovnik

Sejla

xxy, ja sa len pozastavujem nad tým, s akou istotou ju odpísala s tým, že to môže rovno zabaliť, že sa to nedá a to, čo som jej poradila, vôbec nevyužije. To ma rozčuľuje, ja tiež môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že sa to dá, ono najhlavnejšie vôbec nie je "byť v anglicku", ale postoj, aký zaujme k učeniu a intenzita. Keby každý išiel do nejakej výzvy takýmto štýlom, nikto by nič nedosiahol..

xxy

sejla, ona to iba hodnotila, myslim, ze nie je treba si jej nazor brat osobne. a vobec, to, co napisala, nie je vobec odveci. a okrem toho insultovat ludi bez dovodu.. no comment.

Sejla

zdhcd ako fakt "milujem" ľudí, ako si ty!
Nemusíš mi odporúčať prečítať si anglické noviny, čítam ich každý deň, je to formálna angličtina, takže žiadne slangy, hovorové výrazy a podobne, keďže ona to potrebuje práce, presne taká formálna angličtina sa jej zíde.
Filmy a seriály pomáhajú rozumieť rôznym anglickým akcentom, hlavne britské - je to na nezaplatenie, ale treba sa ovšem aktívne snažiť a sústrediť, samozrejme že nebude po mesiaci učenia rozumieť, ale po pol roku má šancu, hlavne nenáročné filmy
Nikto jej netvrdí, že musí hneď začať s čítať noviny a komunikovať na skype a cez chat ako angličanka, bez problémov, samozrejme že sa pred tým bude musieť výdatne naučiť základy.
A ona založila tému "ako sa naučiť" a nie na tvoj názor na to, či sa to dá. Ak sa tomu bude skutočne denno denne venovať a bude ju to baviť, tak má za rok šancu. Ale ty asi nevieš, čo to znamená do niečoho sa skutočne vložiť a denno denne sa drviť, posúvať a snažiť... Možno ty sa nevieš dostatočne motivovať a myslíš si že veci ti padnú z neba, ale niekto iný možno chce a verí si, nie každý je ako ty. You suck

simens

toto som nasiel na internete, ale toho chalana pocuvat, to je fakt utrpenie. ten priserny bratislavsky dialekt, intonacia, no horror. skoda, ze si nedal zalezat a nezvladol ten jazykovy prejav. mal by chodit na nejake hodiny spravnej vyslovnosti, kam chodia napr. hlasatelia. lebo vytvorit takuto stranku a pritom to takto pohnojit recovym prejavom, tym to cele dost znehodnotil. ja som pocuvat nevydrzal, ty mozno zvladnes:

www.ako-sa-naucit-skor.com

siemens

rok je dost kratka doba aj ked uznam, ze zalezi aj od intenzity studia. ale sam kurz ti stacit nebude. treba sa ucit aj doma a doslova kazdy den. nejake kurzy su aj cez internet, dokonca zadara. skus ist paralelne viacerymi sposobmi.
neviem ci existuje nejaky frazeologicky slovnik, lebo tych 3000 slov, to je sice fajn, ale treba sa ich podla mna naucit vo frazach. tak sa to dostane lepsie do krvi. len teda netusim ci taky frazeologicky slovnik najcastejsich vyrazov - fraz - v angline existuje. to by podla mna mohla byt znacna pomoc, popri kurze a inych metodach kazdy den sa nabiflovat par fraz. postupne by sa to na teba lepilo a do roka by si mohla slusne pokrocit.
napis ci si zacala a ako ti to ide.

anglan

ale ved jej tu radili aby si nasla dobru skolu, dobry kurz, aby chodila do anglickej kaviarne, aby stale komunikovala v anglictine, aj ked zo zaciatku sa to bude zdat zlozite. anglictina nepatri k tazkym jazykom, pokial nepotrebujes ovladat dialekty alebo nejaku odbornu terminologiu. ale aj to sa da, ved clovek nemusi poznat vsetky slova zo vsetkych odborov. na to, aby mohla komunikovat a rozumiet bezny text jej rok intenzivneho studia moze postacit. a dalej sa bude zdokonalovat. anglictina je logicky jazyk a na rozdiel napr. od takej finstiny si ju ludia osvoja ovela lahsie. ved aj to je jeden z dovodov, preco je vo svete taka rozsirena a preco napr. vytlacila francuzstinu aj v medzinarodnom styku.
ano, anglicke prostredie je na nezaplatenie, ale poznam dvoch ludi, ktori pracuju niekolko rokov v anglicku a doteraz dobre nerozumeju, vykoktaju sa len v tom najnutnejsom. lebo nestaci len zit medzi anglicanmi, potrebna je aj snaha ten jazyk si osvojit. teda studium, mozno niekedy aj drina.