Ako sa najrychlejsie naucim anglicky?

Príspevok v téme: Ako sa najrychlejsie naucim anglicky?
samadoma

Dostala som ponuku na vybornu pracu po ktorej som vzdy tuzila. Pockaju na mna rok, ale podmienka je znalost anglictiny. Ja som sa v skole ucila nemcinu, z angliny poznam tak 5 slov. Viete mi poradit ako sa co najrychlejsie naucim anglicky? Bohuzial kurzy v jazykovkach sa mi zdaju dost pomale a na osobneho ucitela nemam prachy. Do zahranicia odist nemozem na kurz kvoli malemu synovi. Je nejaka fakt dobra kniha podla ktorej sa oplati ist? Alebo internetovy kurz, alebo nieco ine, je jedno co, len nech to ide rychlo a vyucba je kvalitna. Diiiik!!

Prezývka

Radsej anglicanku, pre pokoj doma a pre pokoj tvojho pokusenia.

S tymi zoznamkami to asi tiez nebude dobry napad.

Sejla

No ak nenájdeš angličana, tak ho nahraď niekým iným. Napríklad učitelia angliny čo poznám, či iní ľudia čo pobudli nejaký ten čas vonku, by si určite radi pripomenuli konverzačnú anglinu. Určite ak si z BA, nebudeš mať problém nájsť aj anglanov..

samadoma

sejla, super si to zhrnula, dakujem. to by ma vsetko ani nenapadlo. neviem sice kde najdem toho anglicana zijuceho v sr a nevediaceho slovensky, ale mozno mi padne z neba.

Sejla

Nájdi si hoci akého angličana/ku, čo žije na sk, nemusí byt učiteľ, jediná podmienka je, aby nerozumel po slovensky. Chodievaj s ním/ňou každý deň na kávu, telefonujte spolu. Zruš si v telce všetky slovenské programy a predplať si anglické. Maj to pustené aj keď sa nesustredíš a robíš niečo iné - jazyk a vyslovnosť je viac podvedomá vec ako vedomá. Začni čítať anglické noviny. Nejako si ich zožeň. Púšťaj si anglické seriály s anglickymi titulkami, keď budeš vedieť základy, prekladaj si len slová ktorým nerozumieš, aby si pochopila význam vety a následne si púšťaj tie isté epizódy niekoľko krát až kým nebudeš rozumieť bez slovníka. Prihlás sa na všetky možné komunikačné servery, fóra, zoznamky, chaty, nájdi si čo najviac online kamošov a píš si s nimi v angline. Kúp si čo najprehladnejšiu knihu gramatiky, kde len nazrieš kvôli základom a keď ti niečo nebude jasné. Najlepšie sa učí priamo v anglicku, ale ak nemôžeš, sprav si malé Anglicko na SVK. Najpodstatnejšie ale je, aby ťa to fakt bavilo.

Mimulus

samadoma - veď pošli do zahraničia manžela :) Keď sa vráti budeš mať človeka hovoriaceho po anglicky rovno pod nosom :D

samadoma

tak u mna jednoznacne na prvom mieste moja rodina. a potom teda praca. takze tym je to limitovane, frajer anglican sa teda nekona.