Zalúbila som sa do chalana, ktorého som neustále odmietala

Príspevok v téme: Zalúbila som sa do chalana, ktorého som neustále odmietala
dasenka52

Ahotje , mám 17 a potrebujem poradiť. Velmi som sa zalúbila do spolužiaka. A tým nemyslím nejakú platonickú lásku , ktorá ma prejde za 2 týždne . Poznáme sa spolu od základky a už ako malá prváčka som bola doňo "buchnutá" . Ked som mala 10 prestúpila som na 8 ročný gympel a bola som štastím bez seba ked som zistila že spolu budeme v triede :D . Páčil sa mi a asi aj jemu ale bola to len taká detská láska , ktorá pominula. No a potom sa zalúbil on domňa :D , boli sme ešte len decká ale viem že ho velmi zabolelo ked som ho odmietla, "nechcela som ho " a začala som ho ignorovať lebo som nevedela sko sa k nemu správať . Neviem kedy ku mne prestal cítiť to čo cítil ale vždy som vedela že medzi nami niečo je , proste chémia vdaka ktorej som si s ním velmi dobre rozumela . Aj napriek tomu že som k nemu vždy niečo podvedome cítila som ho odmietala . Nikdy sa ma priamo nespýtal či by sme to neskúsili ale človek proste cíti ked má k nemu niekto väčšiu náklonosť ako ostatní .No a teraz mám pocit že mi asi "karma" vracia všetky tie odmietnutia ktoré som mu dala .Priťahuje ma nielen fyzicky ale aj psychicky a viem že som nikdy nestretla nikoho s kým si tak rozumiem. No a to ma trápi najviac pretože mám pocit ,teda podvedome viem že on sa už posunul dalej a má ma rád len ako kamarátku no ja neviem čo mám robiť a zabíja ma vídavať ho každý deň . Nikdy som k nikomu necítila to čo k nemu a práve preto ma bolí že som asi zmeškala moju šancu . Potrebujem radu , myslíte že to mám ešte skúsiť ? mám mu povedať čo k nemu cítim ? Alebo mám ísť dalej,,,velmi sa bojím že po tolkých odmietnutiach už proste nechce nič riešiť ,prosím poradťe mi , budem vdačná

dasenka52

máte pravdu :) musím mu to povedať , a ak nie povedať tak aspoň naznačiť ...len neviem kedy . Myslím si že by som asi mala počkať na to ako sa vyvinie situácia s tou babou s ktorou teraz niečo rieši ,,,lenže ak sa dajú dokopy bude zbytočné sa mu k niečomu priznávať , ale na druhej strane ak mu to poviem príliš skoro tak je dosť možné že ma odmietne pretože čaká ako to skončí s tou jeho potencionálnou frajerkou ,,,bojím sa že mu to poviem bud príliš skoro alebo neskoro :D ak vám to dáva zmysel :)

lilyianka

je lepšie teraz vedieť na čom si ako si o pár rokov búchať doma hlavu, že si sa ho vôbec na to nespýtala, hm?

lilyianka

veď sa s ním porozprávaj a aspoň budeš vedieť na čom si ... pozri, ak je normálny, nie je dôvod aj po tvojom priznaní, ak nebude pociťovať to isté čo ty, aby ťa ignoroval .. si myslím ja .. a možno spolu prežijete pekné leto (ak to bude obojstranné)..takže hor sa do toho a neboj sa ..

Mimulus

Ak začne chodiť s tou babou a ty ho ľúbiš tak budeš prežívať muky ak ich spolu budeš vidieť. Ver mi, viem o čom píšem. Poponáhľaj sa a nejakým spôsobom si zisti či ... alebo či nie.

dasenka52

Bojím sa toho že ked to bude zle načasované tak to uplne pochovám ...ale kebyže som mu s tým priznala pred prázdninami a on by ma odmietol ,tak m by mi možno prospelo kebyže som ho nevidele tie dva mesiace

dasenka52

Je to normálne priatelstvo , lenže viem aký je to pocit ked to na vás niekto vyhrkne a vy necítite to ísté ...potom sa bojíte rozprávať sa s ním , nechcete mu viac ublížiť tak ho račej ignorujete takže by som si nebola ístá tým že ak je to pravé priatelstvo tak mu to nebude vadiť a bude sa nadalej somnou pirateliť . Myslím si že by som asi mala počkať ,, a to hlavne kôli tomu že sa mu zapáčila jedna baba a boli spolu von a chce ju zavolať zas

Vojtoo

Mam pochybnosti o tom, ze je hento priatelstvo, ak by ju poslal do prdele za to ze prejavi svoje city, to je potom take kamaratstvo, az ma z toho trasie :D / ironia.
proste ak je skutocny kamarat, bude s tebou aj keby co..
ak nie je, je falosny a nestoji za cas.
platonicky kamarat to je potom, nic viac..
preto by som to osobne riskol :)
(a raz som to aj riskol v podobnej sitauacii len dost opacnej, este neviem vysledok :D )

Vojtoo

dasenka52
nj mozes stratit potencionalnu sancu v budocnosti, ale moze ta to platonicky nicit este x rokov a budes sa pozerat, ako to urobila ina :)
preto pisem, ze je to individualne, riskantne, a bez zisku, nie je risk...
teda ak chces zisk, MUSIS riskovat.. :)
u niekoho je lepsie cakat, u niekoho lepsie konat a u niekoho zas ine :) mam strach len tak tipnut 1 :D lebo to nemusi zbarat v tvojom konkretnom priapde..

Mimulus

Je to dvojsečná zbraň... Ale prísť kvôli pokusu o dobrého priateľa je na zamyslenie. My muži nechápeme rôzne náznaky ale ak mu to povieš priamo tak riskuješ priateľstvo. Snáď niečo vymyslíš, pretože odmietnutie a strata priateľa bude bolieť presne tak isto ako mať kamaráta a byť do neho platonicky zamilovaná celý život.