Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Jesť či nejesť po 18tej?

GoFruit

Peristaltika zaludka. Stahuju sa steny pocas ttaviacich procesov. Moze skvrkat naozaj ked je prázdny ale nemusi nyt prázdny. Vtedy skvrka tichšie. Takisto ked skvrka moze to byt iba "abstinencny priznak" u ludi závislých na jedle. Takisto to moze byt detox, cistenie a vtedy ludia robia chybu ked si to pomylia s hladom a zastavia proces ocisty lebo sa najedia.

milli11

Ja som milli11, len sa mi dlho nacitava prihlasovanie, mam doma taky problemik s netom.

GoFruit, toto je dost zaujimave, co pises. Ja ako mala, ked som zacala jest normalnu stravu, som bola taka, ze ma museli nahanat, prosit, vyhrazat sa, ked chceli, aby som zjedla vsetko. Ja som proste nikdy nezjedla vsetko. Radsej som sa rozplakala, akoby som mala dat do ust co len kusok navyse.

Vysledok? Teraz som dospela a dost chuda. Uz sice jem normalne, ale akoby som nepocitovala radost z jedla, skor akoby som sa riadila rozumom, odmietam mastne jedla a snazim sa mat co najpestrejsi jedalnicek, z kazdeho rozku trosku. Je to take, jem, preto, aby som zila, aby som mala silu v praci, energiu. Ked pocujem inych ludi, ako vravia, ako sa tesia na obed, ja ich vobec nechapem.

A mnohe (nie vsetky) moje kamaratky, spoluziacky z detstva, ktore rodicia prinutili jest a oni jedli, teraz su skor moletnejsie a kazdu chvilu drzia dietu.

Aj mna by zaujimalo, co je to skvrkanie v bruchu?

GoFruit

Ozajstny hlad vacsina ludi citila tak naposledy ked bola babatkom. Vtedy plakalo ked citilo hlad. Potom ked rastlo mamicky ho nutili este dojest co je na tanieri a celkovo jest ked nebolo hladne ale vtedy ked si mamicky mysleli ze treba jest. A tak sa ludia ucia prejedat a zabudaju pocuvat svoje telo.
Vacsinou jedia z 2 pricin: emocionalny alebo fyzicky diskomfort (sem patri skvrkanie ci bolest hlavy ktoru si ludia zamienaju casto s hladom).
Ozajstny hlad je nieco co sa da prirovnat k smadu cize su to pocity na urovni hrdla a ust a nie v bruchu.

GoFruit

Dasky ja sa vam tu do chudnutia nechcem pliest. Len som vyjadrila nazor ze clovek majest ked je hladny a nie vtedy, ked mu to niekto povie. Telo si ma same pytat a nie ho nutit jest ked este nevyhladlo. Druha vec je ze to co si ludia myslia ze ked im skrka v bruchu ze je hlad tak to nie je pravda. Ludia ani nevedia co je to hlad. Skrkanie v bruchu to urcite nie je.

dasky

GoFruit - prečo nie 5krát denne ? Ja som sa teraz tak začala stravovať, 5x denne menšie porcie a mám pocit že je to oveľa lepšie ako keď som jedla nepravidelne a väčšie porcie...

vitavi

Nejesť 14 hodín znamená hladovať ? To snáď nemyslíte vážne. Poznám len pár ľudí, ktorí zažili skutočný hlad. Prejedených ľudí stretávam neustále. Pritom krátkodobé vynechanie jedla - pôst - je veľmi prospešný, možno i preto sú dnes ľudia takí chorí, že to nepoznajú. Tráviaci, vylučovací a obehový systém si neprečistia. Auto vedia vyleštiť, ale svoje črevá nie.

Hlad si ľudia pletú s hypoglykémiou - nízkou hladinou cukru v krvi. Tento stav núti človeka neustále jesť a zvyšovať krvný cukor, aby mozog mal k dispozícii energiu. Hypoglykémia je zapríčinená stravou s vysokým podielom mäsa, syrov, vajec, slaných a pečených jedál a nedostatkom polysacharidov z obilnín. Vedie k psychickým a mnohým ďalším poruchám, vyčerpáva pankreas, ale to je už iná téma.

GoFruit

Jest treba vtedy ked clovek citi hlad. Aj to obycajny clovek ani nevie co je to hlad. Ludia sa prezieraju a jedia ked nie su hladni. Ziadnych 5krat denne. Kedy sia pecen oddychnut?
Po 18 kludne ale podla toho co. Nieco ľahké ako ovozel.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Jesť či nejesť po 18tej? - Fórum - ZDRAVIE.sk