vaginálna kandidóza

jessica

mila enka ja som na tom podobne - len mi chybaju laktobacily ... tiez pijem caje acidko alebo actimel nosim bavlnku a tak antiku sice beriem ale tym to myslim nie je ... asi je zbytocne sa trapit lepsie naucit sa s tym zit ...

enka

Ahojte, tiež sa trápim s kvasinkami. Už hadam, tri roky. Nemôžem sa z toho vyliečiť. "Najlepšie" je, že, keď som si dnes bola pre výsledky, doktor mi povedal, že je všetko v poriadku. Dokonca mi zistili vnútri lactobacily, ktoré sú dobré.
ALE! Aj napriek tomu mám stále hrudkovitý výtok :( Čo mám robiť, aby som sa toho zbavila? Už držím aj protikvasinkovú diétu. Dodržiavam všetky zásady (intím.mýdlá, bavlnené nohav., vysadila som antikoncepciu,pijem lieč. čaje,..) ... :((

zanocka72

Niečo od našich starých materý.Výborné sú sedacie kúpele zo srvátky doma urobenej.Postup:Necháme skysnúť /najlepšie v hlinenej-aby neprešlo svetlo/nádobe cca 2 l mlieka,potom z neho zlejeme tú číru žltú tekutinu.opatrne ju zohrejeme -neuvaríme!!!,bolo by po kúzle ,uvarili by sme pomocníkov.Nalejeme do plastového lavorika, aby sa nám tam zmestil zadok a sedíme asi 15 minut.Môžete to používať aj na oplachovanie-keď nemáte čas .Je to lacné a účinné.Dúfam ,že pomôže.

Kubušová Monika

Už 2 roky sa nemôžem vyliečiť z vaginálnej infekcie /opakujúce echoli/. Brala som rôzne lieky, aj vaginálne tabletky a nepomáhalo. Tak som začala hľadať rôzne prípravky na prírodnej báze. Už ma to stálo množstvo peňaží, ale nič mi nepomáha.

hanči

Opakujúce sa problémy s mykoźamy patria do tzv. zápalovej gynekologyckej ambulancie. Odtaľ sa po patričných vyšetreniach môžete dostať až na alergológiu - ak máte šťastie... Tam po ďalších testoch máte šancu získať šesť ( pre mňa zázračných ) malých fľaštičiek, kt. užívate v 2 opakujúcich sa cykloch.
Z vlastnej skúsenosti Vám vravím, milé dámy, že toto sa podarí iba máloktorej z Vás, ak svoj problém nechytíte do vlastných rúk. Mastičky, tabletky a vag. tabletky, ak sa opakujú do nekonečna, už neúčinkujú. Je pravda, že mnoho závisí od stravy, psychickej pohody ( stres nabúráva imunitný systém ), oblečenia - žiadne syntetické nohavičky, rozumnej hygieny - škodia mydlá a gely - ak už musíte - tak obyč. "šichtové" mydlo. Preliečiť sa musí VŽDY aj partnej. Ak Vám Váš lekár predpíše iba 1 balenie krému, t.j. pre partnera nie, tak máte smolu na lekára. A čo je ďalej potrebné - pozitívne myslieť. Nesmiete myslieť v intenciách: a teraz to určite dostanem ( napr. po styku ). Niekedy si chorobu vieme vyvolať aj samy. V prípade, o kt. píšem, je to pochopiteľné.

Lili

Kupila som si pripravok Dida ..uz bezne dostupny v lekarnach ...a velmi mi pomohol!!!Udrzuje zdravu rovnovahu osidlenia Candida Albicans

buzka

ak mozem poradit. Mne lekar odporucal pouzivat preventivne vaginalne vyplachy. POuzivam TANTUM ROSA. Je to volne dostat kupit v lekarni. POuzivaju to, zeny po porode na intimnu hygienu. Treba to pouzivat preventivne aspon 2x do tyzdna a vzdy si urobit vyplach po pohlavnom styku, plavarni a saune. Vyplach treba urobit co najskor. Najlepsie hned. MNe staci,ked som po milovani leniva necham to na druhy den, tak je uz neskoro. Ale ak to pravidelne dorzujem nemam problem. TIez je dobre obohatit stravu o probioticku kulturu,ale ked niekto trpi pravidelnymi zapalmi, tak bezny jogurt nestaci (a je to blbost, ze po 48 hodinach su bakterie mrtve, mam potravinarsku skolu) ja mam nasadene lieky nazov si nepamatam, ale dostat ich bezne v lekarni,len si treba pytat tabletky s probiotickou kulturou.(spec pri tomto probleme) Ani tantum rosa ani tabletky nemusi predpisovat lekar ked, ze si ich pacitka hradi sam a su volne dostupne. Na mesiac to vychadza priblizne na 500 Sk. Myslim, ze mydla a intimne utierky nemusim spominat. :-) Tiez je dobre drzat dietu s obmedzenim cukrov. PApa

Ivka 1

Kuki fakt. Mávame stretnutia s lekárom,
ktorý sa zaoberá problematikou zdravej
výživy už 25 rokov.Aj nás to prekvapilo.
A všeličo iné.