Tehotna v 16tich

Príspevok v téme: Tehotna v 16tich
one_smile

Prosim poraďte mi. Mam 16 a spolu s priatelom nam praskol kondom. Priatel ma 18. Mame dvoj - ročný vzťah. Tehotenske testy mi vyšli pozitivne. S priatelom sa veľmi milujeme,no menšie hadky,trucovanie i urážanie sa je u nas takmer každy tyždeň. Chcela by som nejake rady alebo skusenosti mladšich mamičiek
ždyk. Čo teraz? Bojim sa že nam vzťah s priatelom skonči a na všetko zostamem sama.

lea128

No to je od vas zodpovedne. Ak budete mat aj podporu vasich rodicov o to lepsie to bude. Vezmi si to tak, ze aj ked sa nahodou stane ze s priatelom nebudete neskor spolu, nemusi to byt tak, ze budes na vsetko uplne sama. Ak priatel ta na potrat nechce pusit, mal by byt z neho aj zodpovedny otec a o dieta sa postarat aj ked sa vas vztah nahodou rozpadne. Ludia nikdy nemaju zaruku, ze budu spolu do smrti, aj ked maju o 10 rokov viac ako vy dvaja. Akurat, ze uz su rozumnejsi. No zaruka tam nie je nikdy. Sama musis vediet, koho mas pri sebe, aky je a nakolko je zodpovedny...No budete to mat teraz velmi tazke, mali by ste si urcite dokoncit skoly, dieta popri tom vsetkom zaberie hrozne vela casu a prinesie vela starosti, porozpravajte sa spolu o tom, ci ste pripraveni to vsetko zvladnut...

lea128

Nijako ti sice neporadim, lebo som take nieco nezazila, ale drzim ti palce nech spravis to spravne rozhodnutie...No pocitaj aj s moznostou, ze vas vztah po case aj moze skoncit, co podla mna aj skonci, kedze pises, ze urazanie a trucovanie je u vas kazdy tyzden.
Mna udivuje ze si s nim od 14, je to hrozne skoro na taky vazny vztah. v 16 rokoch vychovavat dieta, no je to velmi skoro...ako sa k tomu stavia priatel?