Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ulcerozna colitida - dlzka trvania akutneho zapalu?

Príspevok v téme: Ulcerozna colitida - dlzka trvania akutneho zapalu?
andyka10

Dobry den.

Diagnostikovali mi tuto chorou v podstate pred nedavnom. Citala som na roznach portaloch o tejto chorobe. Bohuzial nikde som sa nedocitala ako dlho trva akutny zapal... ja som bola 2 tyzdne v nemocnici kde ma dostali do dost vazneho stavu kedze prvy tyzden ani nevedeli co mi je a miesto liecby mi en zakazali akukolvek stravu ale nedali mi ziadnu nahradnu, teda ma podvizivili a az ked som bola na tom velmi zle zacali so mnou nieco robit ale napriek tomu umelu vyzivu do zili som dostala az skoror po dvoch tyzdnoch v nemocnici. Teraz som uz 4 tyzdne doma z nemocnice, ale krce hnacky s krvou horucky stale nepominuly,praveze posledne dni mam pocit ze moj stav sa este zhorsil... Nikde som sa nedocitala ako dlho moze tento stav trvat? Po akom case sa clovek s touto chorobou dokaze dostat spat do normalneho zivota a fungovat normalne?

andyka10

jana_eyre dakujem za podporu...co sa stalo sa neodstane...doktorku mam teraz dobru zmenia mi liecbu apostupne sa mi zacal stav zlepsovat...sice som znova musela aj do nemocnice ale iba na chilu kvoli transfuziam kedze som mala tazku anemiu kvoli strate krvy....teraz dufam ze sa postupne vratim do normalneho zivota do prace a podobne :-)

jana_eyre

andyka10, necitala som celu diskusiu a o tvojej chorobe neviem vlastne nic, ale chcem poradit, aby si radsej zmenila lekarov, nemocnicu, kde ta vysetruju.. mozno nejakeho sukromneho, sice si priplatis, ale vacsinou sa snazia cloveka vyliecit.. Tie nazory o tom, ako farmafirmy na nas zarabaju uz radsej ani necitam - teraz je moderne zavrhovat medicinu, zrejme kvoli pofidernym strankam ktore ludia citaju a veria im - pre mna z nepochopitelnych pricin.. vela stastia prajem.. (pre vsetkych, ktori ma teraz zacnu urazat aka som naivna - nikomu neberiem to, v co veri - ked niekto chce absolvovat alternativnu liecbu, nech sa paci, ale nech nepodsuvaju nicim nepodlozene nazory o tom, aki hrozni su lekari a vsetci nam chcu len zle)

RNG

Lekarne su na lieky, tj dnes skoro vylucne patentovane chemicke farmaceutika. Potraviny a potravinove doplnky hladaj v obchodoch na to specializovanych alebo na internete.
Uloha roznych komplexnych cukrov vm tele je este len vo vyskume, ale dnes je uz znacnej casti lekarov znamer, ze maju rozne hojive ucinky. Aloe vera lyofilizovane(tj susene vymrazenim) alebo cerstvo vytlacene/filetovane je znacne hojive.
To co sa predava tekute je pasterizovane, tj znicene do znacnej miery.
Fucoidan, vytazok z morskych rastlin patri tiez medzi dobre zdroje neznicenych hojivych komplexnych sacharidov, dokonca vytazok z tych rastlin predavany pod menom Modifilan(Japonsko) vo vacsich davkach je velmi ucinny na rozne rakoviny, lebo obsahuje nielen tie vzacne neporusene sacharidy, ale aj absorbenty(alginaty), co odmoruju aktivne telo.
Zialbohu, ako vsetky Japonske vyrobky je pomerne drahy.

andyka10

angel ja som nepisala o doplnkoch...ale ked mi niekto ponukne ,,vysetrenie,, niekde v hotelovej izbe podla mojho nazoru za tym nic seriozne nie je...citamla som uz viac debat na roznych forach...kazdy odporuca nieco ine...rozne doplnky stravu alebo hocico...neviem co z toho naozaj funguje...ty si napisal nehladat v doplnky v lekarnach a kde teda?

agel123

hadate sa ti vseci ako male deti.
nechapem nazoru ze niekto chce zarobit na niekoho nestasti - to je aka blbost? prave farmamasineria zaraba na nas a nic neni zadarmo takze ked tu niekto riesi rady alebo ine veci, tak je to normalne bud nieco ponukne co funguje alebo poradi blbost. Ja nan s touto chorobou, teda s terapiou uspesne riesenia a uz som to pisal pred par rokmi, Je to doplnok s vytazkom fukoidanu ale nehladajte ho v lekarni. CHcem poradit lebo to naozaj funguje

odpovedam

a ak by ste sa pytali, ze preco sa vam toto ochorenie mohlo vyvinut a zvrhnut flora v crevach, tak je to najma otazka nevhodnej dnesnej stravy, v ktorej mame minimum mikrovlaknin a probitik, naopak podporujuca plesne a mikroby (biela muka, vela cukru atd.), caste branie antibiotik, aj take lieky proti bolesti skodia zaludku a crevam (najma ibalginy a spol.), potom staci nejaku virozu dostat, ta poskodi este viac a problem je na svete. ale toto sa da napravit, urcite vyskusajte Rng rady a ak to nepomoze, az potom by som brala ochorenie ako "nevyliecitelne" co ale nie je
este je v tazkych pripadoch aj moznost transplantacie crevnej flory od zdravych darcov (najcastejsie pribuznych), tu sa to este asi nepouziva, ale v zahranici ano (je to ale novinka skor, takze tu kym to pride, ak vobec...), tak aj na to sa pytajte, lebo to funguje u vacsiny, ktovie ako sa vyjadria k tomu nasi lekari, ale najprv by ste mohli skusit napravu prirodnymi prostriedkami a doplnkami stravy (pozor, ucinnymi, nie tymi malickymi slabuckymi probiotikami ci enzymami co dostat na slovensku)

odpovedam

napr. ja som mala asi IBS (podla lekara to bolo zo psychiky) a keby som nezasiahla, tak by sa mi to neskor tiez mohlo zvrhnut az do UC alebo crohna. ale uz dlhodobo si napravam tieto veci a konecne som uz aj pribrala, travenie sa dava postupne do poriadku. teraz uz len dbam na to, aby som kazdy den prijala dost mikrovlaknin, ja si davam lyzicu psylia a pol jablcka (tam su pektiny), probiotika uz len z casu na cas a aj traviace enzymy s jedlom, ale tie uz tiez nemusim, lebo ked sa zahoja creva, tak opat budu schopne produkovat enzymy.
samozrejme, vy ked to mate v takomto stadiu uz, tak treba masivnejsiu liecbu, ale s tym vam skor bude vediet poradit Rng, ale pozrite si najma to forum na tej stranke, tam pise mnozstvo ludi svoje skusenosti, tak tam isto najdete cenne rady

odpovedam

treba si pozriet v googli rng nazory.eu, tam je aj forum, travenie a vela sa tam dozviete. su to skvele rady, mne rng velmi pomohol tiez pri dlhodobych zdravotnych problemoch, s ktorymi si lekari rady prilis nevedeli.
pri vasej diagnoze treba hlavne komplet zmenit prostredie v creve, teda ho vyliecit a to masivnymi probiotikami (to co sa predava tu v lekarniach je zvycajne zbytocne, do criev sa takmer nedostanu, treba entericky pokryte) a tieto probiotika treba aby sa namnozili v creve, treba ich zivit mnozstvom mikrovlaknin (denne aj 15gramov, a su to psylium, pektiny, inulin, atd.), tie mikrovlakniny zaroven aj mechanicky jemne cistia crevo, teda pomahaju vytlacat chorobne mikroby. telo nie je tak hlupe aby napadalo samo seba, napada nejaku infekciu v tych crevach, preto su tam tie zapaly. tiez bude treba asi aj nejake enzymy silne nasadit, dalsie veci na hojenie poskodenych sliznic a to najma triphalu, DGL alebo aloe vera. nevzdavat to, je to dlhodoby proces, ani ta choroba sa vam nevyvinula zo dna na den, tak aj liecenie a postupne nastolenie spravnej flory a vymetenie skodlivych kultur (najma roznych plesni ale aj mikrobialnych) a zahojenie tiez chvilu potrva, ked ste to uz nechali zajst do takehoto stadia.
Rng sa tu k tymto problemom vyjadril uz mnohokrat, aj tu si to vyhladajte, ale najma tu jeho stranku odporucam, tam radi ludom podrobnejsie, tu nemoze dat linky na konkretne produkty, ktore odporuca. nebojte sa, on nie je ziadny dealer tychto produktov a pomohol uz mnohym aj mne konkretne, svojimi odporucaniami od lekarov, ktori liecia inymi prostriedkami ako su bezne pouzivane (a s ovela vacsim uspechom)

soffa

rng,a ako sa to da vyliecit??moj muz to ma,tak ma to zaujima,.zmenil stravu,berie probiotika,pomaly je,neberie ziadnu vlakninu,ani nafukujuce ovocie,..dakujem za radu.viem ze kazda choroba je vyliecitelna,len neviem aky liek treba!

andyka10

Rng to je zaujimave...tak mi prezrad ako sa da uplne vyliecit tato choroba? Este by ma zaujimalo ci si nou trpel ked o tom rolko vies....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ulcerozna colitida - dlzka trvania akutneho zapalu? - Fórum - ZDRAVIE.sk