Je povinnostou zeny varit a prat muzovi?

Príspevok v téme: Je povinnostou zeny varit a prat muzovi?
WinniePooh

Mam pocit, ze zijem v minulom storoci. Netvrdim, ze nepoznam chlapov, ktori su uvaria a operu aj sami ale vacsina v okoli to nerobi! Akoby zena nechodila do roboty a nemala sama toho vyse hlavy, co si o tom myslite? Ja osobne si objednavam menu a to mi staci na obed aj veceru, kedze chodim o 5 domov, veceru mavam uz len velmi lahku. Varim len raz, max 2 a peciem raz v nedelu. Nechapem, ako moze nejaka zena prist unavena z roboty a este sa starat o velke dieta?

Sejla

GoFruit problém bol niekde úplne inde. Videla som na vlastné oči chlapov, homofilov, čo žijú sami v byte bez poriadneho nábytku, kde vysí v strede izby žiarovka na kábli, nemali doma ani hrniec, ani varechu, skoro som odpadla, považovala som ich skor za prírodný úkaz, radšej ani nechcem vidieť čo majú takí jedinci v hlave, bojím sa takých ľudí.

Prezývko55

Mimochodom hajzlik a sprchu treba poumyvat po kazdom pouziti, nebudte humusaci. To zvladne ci zena ci muz a odtok sa cisti tak ze sa v drogerii kupi pripravok taky prasok a ten sa nasype do odtoku a fajne to zabuble podymi a precisti. Cela pracicka trva 30 sekund. Zvladnu obe pohlavia.

Prezývko55

:D zeny z toho zvyknu robit vzdy taku kovbojku povacsinou.

Ja to mam v domacnosti v pohode.

Pranie. 5 minut drbnutie veci do pracky 5 minut povesanie veci 5 minut ukladanie do skrine ... total cas 15 minut. Celkovo na pranie tak 45min tyzdenne az hodina. Deleno dva povedzme 20 minut pre jednoho tyzdenne

Umyvanie riadu. 5 minut nalozim do umyvacky riadu. 5 minut vylozim z umyvacky riadu. Celkovo hodina a pol tyzdenne. Treba robit kazdy den. 45 minut tyzdenne na jedneho

Upratovanie. Zvykneme si kazdy po sebe upratovat teda nenechavame nepoustielane, porozhadzovane veci, proste ked nieco niekto pouziva vzdy to odlozi potom spat na miesto. Jedine co treba je povysavat a zmyt dlazku a prach raz tyzdenne. Ja povysavam pozmyvam, manzelka utrie prach. Kazdeho to vyjde na hodinku tyzdenne.

Zehlenie si kazdy zehli sam co potrebuje, ja niekedy nezehli ani mesiac ked neberiem kosele alebo veci co treba zehlit iba tricka alebo rifle ked sa pekne vysusia a zavesia ani netreba zehlit. Takze 0 minut.

Mily a slusny clovek ma byt stale a deti zatial nemame ani nechceme.

Co sa tyka varenia tak varime obden. A vychadza to na asi 10 hodin tyzdenne cize 5 hodin na jedneho tyzdene.

To je "neuveritelnych" 7 hodin povinnosti pre jedneho tyzdenne.

Niekto do toho zapocitaval aj sex respektive akoze staranie sa o manzela. Mi to tak neberieme, starame sa jeden o druheho :D a sex nam zaberie za tyzden viac casu ako povinnosti.

Pozdravujem vsetkych lenivcov muzov a feministky zeny :))

lilyianka

ale aby si si nemyslela, že všetko robí sám a ja ani prstom nepohnem, nie je to tak ..samozrejme, keď som doma ja , porobím to všetko ja .. varím, upratujem, dám prať a pod ... keď som preč, urobí to on .. keďže častejšie som teraz doma ja, je to na mne ...

Maoam

GoFruit: nechcem sa Ta osobne nijako negativne dotknut, ale mozno je to u vas aj tym, ze zrejme mate rozdelene role tak, ako to byvalo kedysi, ty si doma s malym a robis vsetko okolo domacnosti a manzel cely den maka a zaraba na vasu rodinu. Inak osobne ked si premietnem mojich ex, az na jedneho vedeli vsetci stokrat lepsie varit ako ja a az na jedneho vedeli aj upratovat, ale boli vycviceni (cudzinci, nie Slovaci), no ale samozrejme ak je zena cojaviem lekarka a maka v OP-sale cely den, tak jasne, ze ked pride domov, tak je K.O., ono nie kazdy sedi v kancli na riti (i ked mnohe povolania aj tam su psychicky velmi narocne, zavisi od naplne prace).
Je to individualne, clovek by k sebe mal hladat cloveka, s ktorym si sadnu AJ v tychto veciach.

Nejake univerzalne rady na to nejestvuju, pretoze ludia su rozni a osobne poznam velmi vela fakt samostatnych a aj dobre zarabajucich nezavislych zien a rovnako vela muzskych looserov, ktori nie su schopni ani normalne robit, ani sa o nic a nikoho postarat a naopak, takze...

Vela zien sa vydajom dopracuje tak k materialnym statkom a zabezpeceniu, tak to bolo odjakziva....+ samozrejme chcu mat dieta(deti)...

Osobne to nikomu nevycitam, ja deti mat nebudem a tym padom budem vzdy zit iny model ako 'klasiku'.