Materské znamienko - odstránenie

Príspevok v téme: Materské znamienko - odstránenie
Catali_na

Ahojte. Takže od malička mám materské znamienko. Vlastne nie je to ani šošovička ani nič také. Je to proste iba taký hnedší fľak pri pavom oku. Ide od vonkajšieho roku viečka až po spánok a potom aj kúštik vyššie. Neviem ako lepšie sa to dá opísať. No a tvarom sa najlepšie podobá na kríž ktorý je naklonený d prava.. Keď sa namňa niekto pozrie spredu, nie je to až tak vidno, ale keď sa pozrie s pravej strany tak je to vidno v plnej "kráse" (teda keď práve náhodou vtedy nemám rozpsutené vlasy) Moja rodina,spolužiaci, ja a každý kto ma dlhšie pozná to už neregistrujú, ale nebudem doživotne iba v kruhu tých čo poznám. Chcela by som to znamienko proste PREČ!! nepáči sa mi a nechcem zažiť niečo také, aby namňa ukazovali prstom že "pozri čo to má hentá na tvári!" som z toho smutná a s tým znamienkom si pripadám ešte škaredšia než som :( takže prosím vás, vedel by mi niekto povedať, kde, za koľko by sa to dalo odstrániť? bolí to? ostane mi nejaká jazva alebo čo?
vopred ďakujem, že ste si to dočítali

sanyka151

nájdi si kde v blízkosti máš nejaké estetické centrum kde robia takéto procedúry. Ani k lekárovi nemusíš rovno k tej chrurgičke,ona ti ho pozrie vyšetrí a povie či sa to dá odstrániť...určite by to trvalo dlhšie ked je to väčšia plocha. mám aj ja asi 2 cm znamienka a povedala že sa to dá v pohode odstrániť. Chod sa informovať a vyšetriť a podla toho sa rozhodneš

Catali_na

sanyka veľmi krásne ďakujem.. ale ty si mala asi znamienka také malé nie? ale neviem či som t moje dobre opísala, pretože si neviem predstaviť, ako by to moje odstránila laserom za 10sekúnd. ono je aj dosť veľké.. je to proste vnútri v mojej pokožke. keď si potom prejdem necítim nič, ale je to proste také hnedé a aj dosť veľké (no dosť..oproti šošovičkám a znamienkam v tvare bodiek) takže ak ty si mala nejaké takéto malé,predpokladám, že mňa takéto veľké výde drahšie :/ ale ešte raz ďakujem :)

sanyka151

ambrozia zadarmo odstranuju len ked priamo lekárka odporučí k chirurgovi z dovodu že je znamienko podozrive alebo zdraviu škodlivé alebo je na rizikovom mieste. Dcerke odstranili asi z bezpecnostných dovodov aby si ho náhodou neporanila a nemalo to vážnejšie následky. Ak to niekomu prekáža z estetického hladiska musí si to hradiť sám

sanyka151

Ahoj. tak ja mám so znamienkami problémy celý život. mám ich po tele aspon 150. niektoré väčšie niektoré menšie :( Najviac ich mám na chrbáte .Mám z toho taktiež komplexy. dala som si už chirurgicky odstrániť 5 kusov a laserom 2 na tvári. každého pokožka je iná a reaguje a hojí sa inak takže ťažko predpokladať aké jazvy ti ostanú. Chirurgicke vyberanie je lacnejšie, ale bolestivejšie a ostanú škaredšie jazvy. za jedno znamienko som platila 10 eur a za každe do plusu + 5 eur. Umrtvenie bolí asi najviac. Zvyšok necítiš. plakala som ako malá ale zas kamarátku to nebolelo (tá injekcia)takže to závisí tiež od typu a prahu bolesti každého z nás. dalšie dni na to treba dávať pozor lebo je to zašité. po pár dnoch vyberu stehy a zvyšok je už na tvojej pokožke. môžeš si dopomáhať krémikmi ktoré pomáhaju ranu rýchlejšie zahojiť a zmierniť jazvu. Mne napríklad ostali jazvy velmi škaredé a nijak sa mi ich nepodarilo zmierniť ani odstrániť. preto som sa rozhodla že pojdem na laser. Aspon s tými na tvári. platila som 9 eur za registráciu a za každé odstránené znamienko 30 eur takže za dve som tam nechala 69 čo je dosť :( odstranovanie trvalo pár sekund..asi 10s na jedno. Cítila som pálenie a smrad, v podstate to odpaluju len z povrchu. Je to akoby pichanie ihlou. Nie je to nič hrozné. Podla mna to boli menej ako umrtvovacia injekcia. Mala som to den prelepené. po odlepení je tam malá chrasta ktorú treba potierať mastičkou (framykoin) alebo niečim antibiotickým až kým chrasta neodpadne. Potom tam je len malá ružová plocha ktorá ma časom vyblednúť a stratiť sa. Jazvy su omnoho krajšie,menej viditelne ale zase záleží aj od toho na akom mieste su. na mojom čele je uplne neviditelna a pod okom ju ešte trocha vidieť ale planujem si kupiť kremik ktorý vraj pomože. najhoršie bolo asi že znamienka mi začali dorastať. trikrát som sa musela vrátiť na opravu aby mi to pani doktorka znova odpálila :( teraz to už vyzerá celkom fajn tak dufam že sa tam už nebudem musieť vracať. V každom prípade ti odporúčam isť aspon na laser ked máš komplexy. určite tá jazva bude nenápadnejšia a menej viditelnejšia ako znamienko. a vieš si to prekryť aj make upom. ja neviem ako dalej. chirurgicky to u mna nemá cenu lebo platiť za jazvy sa mi neoplatí a zas na druhu stranu laser je určite dobrý ale to by som musela byť milionár keby som chcela každé odstrániť :( a ešte aby som nezabudla. Chirurgicky odtránene znamienka ti pošlú na vyšetrenia či nie su zhubne a v pripade laseru sa to zistiť nedá takže je tam riziko. Lekárka by ti ale podozrivé znamienko určite týmto sposobom neodstranovala :) držím palce nech sa správne rozhodneš

ambrozia

Mala by si s tým zájsť na kožné a tam ti presne povedia čo s tým. Mojej dcére pred týždňom na chirurgii odstraňovali šošovičku a bolo to zadarmo.