Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Darovany byt - ako napadnut darovaciu zmluvu?

Príspevok v téme: Darovany byt - ako napadnut darovaciu zmluvu?
otazkanavas

Zdravim vsetkych. Obraciam sa o radu, nakolko sa vobec nevyznam v problematike prava. Moja sesternica tesne pred smrtou dedka zmanipulovala, aby jej daroval byt - podarilo sa jej to. Zije dlhodobo v zahranici, cize nemame sancu sa s nou stretnut. Cela rodina o tom nic nevedela, kazdy si myslel, ze byt sa neskor rozdeli tak ako sme o tom vedeli predtym. V byte stale zije babka, sesternica nedala na byt ani bremeno ci ako sa to vola, ze tam moze zit babka az do smrti. Cize babka je papierovo bezdomovec. Moji rodicia maju pred sebou este asi 5 rokov hypoteky, a tento byt bol zalozeny, ked tu hypoteku brali. Sesternica chce ten byt, ae odmieta platit babke najom, aj ked vie, ze jej to z dochodku ledva vystaci. Nereaguje na moje podnety, telefonaty, emaily ani nic. Naposledy ked bola na Slovensku, sme sa s nou dohodli na stretnuti a zacali sme sa o tom s nou rozpravat, aby sme sa seriozne dohodli nejak spravodlivo, no ona sa v restauracii rozrevala ako male decko (ma 35 rokov), a museli sme ju odviezt domov. Odvtedy sa nam vyhyba, a vsetky maily, ktore jej posielam, si precita, no nereaguje na nich, ale zato hned zavola babke a zacne sa lutovat a nadavat na mna, aka som zla. A babka, dobra dusa, nevie co robit a len sa trapi, a pritom by si to sesternica mala vydiskutovat s nami a nie s babkou!Predpokladame, ze uz len caka na to, kedy sa vyplati hypoteka a ked uz byt nebude zalozeny, bude mat volnu cestu k bytu. Da sa s tym nieco robit? Da sa nejakym sposobom zrusit tato darovacia zmluva o byte, alebo sa to da nejakym sposobom napadnut? Prosim poradte mi lebo sme zufali a radi by sme s tym nieco urobili, kym je cas.
Prepacte za dlhy prispevok, nevedela som to napisat skratene...dakujem za kazdu radu.

kablica

v dedicstve by to malo velky vyznam, avsak v pripade darovania asi nie, pretoze darovat to mohol rovno tak soferovi autobusu, alebo predavacke v potravinach...ale musite ist k pravnikovi, ja som len uplny laik "vzdelavany" Sudnou sienou, cize diletant :-)

otazkanavas

Kablica dakujem:) mne ide o to, aby moj otec dostal nejaky podiel z toho bytu, ako to bolo v plane predtym. Je tu este jedna vec - ona ani nie je moja pokrvna sesternica, pretoze moj dedo sa druhy krat ozenil (1.zena mu davno zomrela, to bola moja bilogicka babka, nepoznala som ju), a tym padom ani babka nie je moja biologicka aj ked ju tak beriem. Sesternica je z babkinej strany cize ona nebola dedovi pokrvna vnucka ani nic v podstate. Myslis, ze tento fakt na tom tiez moze nieco zmenit, ci sa to neberie do uvahy?

kablica

na toto potrebujes pravnika,kedze ide o dar. Keby islo o dedicstvo, tak podla mna deti dedka a babka (rodicia teba a tvojej sesternice) su neopomenutelni dedicia, dedko ich nemohol vydedit, ak nesplnaju presne kriteria, ktore su dane v zakone.
Ked ide o darovanie, mate sancu (podla mna, nie som pravnik)jedine v pripade, ze dokazete, ze dedko nebol sposobily taku zmluvu napisat, myslim psychicky. Keby bol psychicky chory (demencia, psychoza), tak by to asi islo. Pretoze keby ste isli do sudneho sporu, vy musite dokazat to, ze darovacia zmluva bola podpisana pod natlakom, sesternica nic dokazovat nemusi, nakolko ma platnu darovaciu zmluvu.
Takze urcite sa chodte poradit k pravikovi.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Darovany byt - ako napadnut darovaciu zmluvu? - Fórum - ZDRAVIE.sk