Šťava z lastovicnika

orol

a na bradavicu, cize vonkajsie pouzitie je to ina vec.

len je dobre vediet o tom oku atď

a to clovek pozna vtedy, ked vie co lastovicnik obsahuje ( obsahove latky ) a ma s tym skusenost atd

orol

Mas pravdu.

- a ostatne som dolu upozornil.

-ja som si napr. uzivanim lastovicnikovej tinktury poskodil pecen

-robil som ju v zaklade D/O a tak ju uzival.

-a tak sa prave uzivat nema ( az D/4 )

Mimulus

Nie som síce úplný laik ale na bradavicu som použil lastovičník a všetko bolo ok. Ale pre idiotov samozrejme tá posledná veta platí :D
Nie je laik ako laik :)

orol

Lastovicnik vacsi v ziadnom pripade NEPATRI DO RUK neznalym a neskusenym ludom, pretoze si mozu vazne poskodit zdravie !!!
-stava (mlieko ) z cerstvej rastliny pri vniknuti do oka poskodi natrvalo rohovku.
-nespravne davky uzite peroalne (ustami ) drazdia sliznice ust a traviacej rury, cim zapricinuju palenie v ustach, hrdle, bolesti zaludku, vracanie a krvacanie do traviaceho traktu
-vazne poskodenie pecene
-prekrocenie terpeutickych davok moze mat centralne toxicke nasledky
Ps- zvonku sa pouziva pri chronickych ekzemoch pre jej antimikrobionalne a animykoticke ucinky.
Upozornenie: laik v ziadnom pripade neuzivat !!!

Mimulus

Tá šťava je v podstate prírodný peroxid. Ak si ju dáš na vlasy alebo na chĺpky tak jediné čo sa stane je, že ti ich odfarbí - ale natrvalo.

M8cr6

a to čo chceš cela žlta chodiť? šak to nejde tak lahko dole ak chceš aby učinkovalo musiš nechať uschnuť a ide to dole až po čase ak si nechceš zodrhnuť kožu z tvare:-/