Masturbacia

lea128

Patrik, a mozem sa ta spytat ako casto masturbujes a ci vobec masturbujes? Lebo ja som mala pocit, ze to robi takmer kazdy chlap aj knazi v kostoloch. A nikdy mi to neprislo zle, ak to fakt nebolo prehnane casto. Ale ved je to prirodzena potreba cloveka, hlavne u chlapov. Hlavne ak nema manzelku, priatelku... A to som krestanka, ale aj rozmyslam popri viere, co sa neda povedat u vsetkych krestanov:) Viem, ze su chlapi ktori si odvyvkli nemat sex ani masturbovat, ale prave toto mi pride chore a proti prirode...

jonas

Onánia je chorá a zvrátená perverznosť. Je to konanie proti prírode a Bohu. Zdegenerovaná liberálna spoločnosť to môže ospravedľňovať ako chce, ale pravda je len jedna a tú nezmenia.

patrik66

McDonald: pako ? no veď som len povedal svoj názor

na každého masturbácia vplýva inak, ja sa osobne vždy cítim po masturbácii depresívne a slabo, ospalo (viac ludí má tieto stavy po masturbácii,
jednak to može byť psychický problém- hlavne ak niekto vyrastal v rodine, kde masturbácia bola považovaná za hriech alebo telesný nakolko pri masturbacii sa vyplavuje do krvi zvýšené množstvo dopamínu, ktorý spôsobuje ten dobrý pocit, lenže ten rýchlo upadá. Je to rovnaké ako pri drogách, mozog si zvykne na ten dobrý pocit, chce stále viac a ak to nedostane nastáva tá frustrácia

ja nechcem nikoho presviečať, že masturbácia je zlá, len poukázať, že nemasturbovanie môže priniesť aj výhody
a nie každý to robí len z náboženských dôvodov

MultiLevel

McDonald, moja skusenost je, ze specialnymi cvikmi a masturbaciou, ktora je len raz za cas (cize nie denne dva razy) sa da zvysit vykonnost, minimalne predlzit styk. Mam doma chlapa, co nemasturbuje denne, ako podaktori a vydrzi veeeelmi dlho. Ked o tom nahodou hovorim pred niekym, kazdy len "zavidi"...kamarat mi zas vravel, ze masturboval denne niekolko raz a potom sa nevedel urobit pri sexe a ked sa urobil, ten sex bol asi minutovy...Pricasta masturbacia vedie len k tomu, ze clovek si zvykne na to a ma problemy niekedy v sexe...
Masturbaciu ako taku inak neodsudzujem a myslim si, ze kazde dievca by ju malo "ovladat", nez sa pusti do skutocneho sexu. Takze nie som proti masturbacii, sama ju mam velmi rada, ale nie prilis castu (cize viac raz denne)

MultiLevel

boze...niektori akoby nechapali, ze nie obcasna, ale velmi, velmi casta masturbacia uz zdrava nie je! Zakladatelka temy hovori, ze s tym ma problem a ze to robi casto... Zdrave to urcite nie je v takej miere ako to robi ona...

McDonald

patrik ty si riadne pako

masturbacia je prirodzena vec a je nutná pre zdravie cloveka

to ze dlhá abstinencia masturbacie zvyšuje výkon je hovadina, práveze naopak, psychicky sa clovek len trýzni a tým pádom sa psych. a fyz. výkon znizuje

masturbáciou odbúravas stres a sex.napätie ktoré sa hromadí a zatazuje mysel cloveka, pravidelná masturbácia/ejakulácia je dôlezitá pre zdravie prostaty a semenníkov, u zien tak isto je potrebná

a žvásty že nemasturbovanie posiluje duchovno a tak, moze tvrdit len clovek postihnutý tazko-nabozenskou výchovou

patrik66

masturbácia nie je prirodzená vec, určite nie, keď už tak sex je prirodzená vec (lenže ten je tiež v dnešnej spoločnosti až moc preceňovaný)

ale do pekla zato nepojdete, ani vás Boh zato nebude mať menej rád... ani neoslepnete, keď budete masturbovať