Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Látky urýchlujúce vypadávanie vlasov

Príspevok v téme: Látky urýchlujúce vypadávanie vlasov
Samg

Tu je zoznam látok, ktoré urýchlujú vypadávanie vlasov (zahŕňa to aj stenšovanie vlasov) u jedincov ktorí majú genetické predispozície k mužskému typu plešatosti (andrognénnej alopécii) (napr. keď máte v rodine človeka s týmto ochorením a nemusí to byť zrovna váš otec ako si poniektorí myslia. Taktiež sa táto choroba týka aj žien nielen mužov)

takže tu sú zmienené látky ktoré tento druh vypadávania vlasov podporujú a niektoré veľmi výrazne:

1. anabolické steroidy a testosteron - výrazný účinnok

2. Kreatín - značný účinnok - vyrazne zvyšuje konverziu testosteronu na DHT

3. DMAE - dimetylaminoetanol - smartdrug

4. piracetam

Ešte raz píšem že tieto látky urýchlujú vypadávanie vlasov u jedincov s genetickou predispozíciou takže ten článok je určení im a pravdu si môžu overiť sami na sebe. Ostatných sa tento článok netýka.

Ak má niekto praktické skúsenosti aj s inými látkami čo urýchlujú vypadávanie vlasov pri androgénnej alopécii tak ich môžete uviesť do tohto vlákna.

FOLIKUL

Zdravím, osobne by ma zaujímalo cez aký mechanizmus sa popisované vypadávanie,alebo jeho zvýšenie deje..
Lebo aj ja môžem napísat ,že po zjedení dajakej veci sa poseriete,ale nenapíšem,že prečo,ked už dotyčný píše taketo "odbornosti" nech je aj natolko múdry a napíše ako k tomu prišiel, okrem už spomínaného "testovania" na sebe...
Testosteron sa musí zmenit na agresivnu formu,DHT-dihidrotestosteron aby bol nebezpečný pre vlasový folikul.
TO či sa pri zvyšenom Testosterone zvýši aj DHT nebolo nikdy dokázané...

Osobne by som ludom čo chcú zabránit vypadávaniu vlasov,odporučil navštívit inú krajinu, sám mám nejednú skusenost kedy ked som doktorke začal rozprávat, o DHT 5-alfa-redukáze, DHT inhibitoroch , dostal som odpoved: Ja sa na vlasy nešpecializujem, a až tak sa tým nezaoberám, isté je iba jedno o vlasy prídete tak či tak,,môžeme to iba spomalit.... myslím si,že z takýmto prístupom doktorov,je jasné ,že sme na Slovensku... Totálny nezáujem o samovzdelávanie doktorov a dost velkej problematiky vypadavania vlasov..Každy kožny predpisuje kontikoidne kvapky a iné sračky,,a vec je akože vyriešená...

Otázka znie, ak bolo teda zistené,že Alfa-reduktáza,inhibuje DHT a teda zabranuje vypadavaniu vlasov.. Prečo nebol vyvinutý liek s aktivnou obsahovou látkou alfa reduktázy? Asi pre biznis a farmaceutické LObby ? Asi hej, lebo nechápem načo je milion člankov o tom ,že čo zabranuje vypadavniu vlasov,no ani jeden oficialny rozšírený liek?

Asi by si podvodníkom čo maju svoje študia krasy,kury na vlasy,všehomasti sveta a doplnky výživy a neviem čo všetko proste kazilo biznis ak by sa tento liek komerčne zaviedol...... to je všetko... plačem nad týmto svetom...

Samg

Keďže pôvodný príspevok som písal narýchlo nenapísal som tam všetky odskúšané látky takže tu uvádzam kompletný zoznam:

látky ktoré podporujú vypadávanie vlasov u jedincov s genetickou predispozíciou na mužský typ plešatosti (vypadávanie vlasov alebo rednutie vlasov na temene hlavy):

1. anabolické steroidy a testosteron - výrazný účinok
2. kreatín - značný účinok - výrazne zvyšuje konverziu testosteronu na DHT
3. látky zvyšujúce hladinu dopamínu (poväčšine sa jedná o stimulanty a látky ktoré sa používajú na liečbu parkinsona alebo látky s nootropným účinkom (smart drugs) ako napríklad:
• nootropiká: DMAE - dimetylaminoetanol, piracetam
• stimulanty: nikotín, modafinil, amfetamín, metamfetamín
• látky na liečbu parkinsonovej choroby: l- dopa, selegiline
• antidepresívna zvyšujúce hladinu dopamínu: bupropion, selegiline

Genesis

ten piracetam ma to posobenie zo vsetkych co som uviedol najslabsie.

Vychádzam najmä z dlhodobých praktických skúseností na sebe a na kamarátoch. Ďalší zdroj sú fóra na nete, štúdie, mechanizmy účinkov jednotlivých látok atď. To čo som uviedol za tým si stojím ale mojim cieľom nie je presviedčať ale len informovať pretože väčšinu týchto látok by nikto v prípade zrýchleného padania vlasov nepodozrieval a myslel by si že jednoducho sa jedná o prirodzený proces.

rado83

ten piracetam to nie je dobrá správa pre mňa :( dik inač za osvetu .. a odkiaľ to máš je to dôveryhodný zdroj?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Látky urýchlujúce vypadávanie vlasov - Fórum - ZDRAVIE.sk