Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

Mimulus

,,Svet nebude zničený tými, ktorí konajú zlo, ale tými, ktorí sa na nich pozerajú bez toho, aby niečo urobili.,,

Albert Einstein

anjelik*

Ak si už raz bol mysliacou bytosťou, nemal by si sa vrátiť spätne k zvieraťu. Kľúčové slovo je ovšem to *mysliacou*. ;o)))

p.d.

Nemala by si anjelik pisat o reinkarnacii, lebo dnes sa mi asi bude snivat, ze som slimak a na lahku veceru si ma da Mimulus.

sleeper

Pre mňa je otázka ísť alebo neist v stade ci mimo bezpredmetna, ja si sliapem svoju cestičku lebo inak mi to proste nedá :) nemám možnosť voľby, len v ramci svojich osobnostnych možnosti. A myslím že každý z nás je na tom v podstate rovnako, len niekto sa snaží si tie hranice posúvať, a iný nie, či už z tvrdohlaveho presvedčenia alebo z hlúposti.