Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

MultiLevel

Vemeno, mas pravdu...padne ti to na zem a okamzite mas rozbity displej. Tie ovce si ho vsak kupia zas a znova, lebo je to moderne, stylove a...
Dpk1, ja zas chvalim zakladatelku, pretoze vidno na nej, ze premysla! A to je nieco, co ludia v jej veku uz nevedia...bohuzial
Ja som za, vyuzivajme veci ako pocitace, internet...lenze ono sa to stalo uz stylovou zalezitostou, kto to nema je divny a kto to ma, zdaleka to nevyuziva v rozumnej miere....

Vemeno

Ja zas dotykove telefony zasadne nepouzivam (vyskusal som uz 2, ale som sa ich aj co najrychlejsie zbavil). Pripadaju mi nespolahlive, neprakticke, lahko sa poskodia, lahko napadnutelne, lahko sledovatelne, zbytocne zlozite, nakladne na udrzbu, atd...

Mimulus

MultiLevel

Veľký kus emócií je z toho cítiť :) Presne ako píšeš, no otázkou stále zostáva ako to zmeniť? Koľko sa nájde takých, ktorí sa za takýto názor postavia aj v reálnom živote a nie iba na fórach alebo sociálnych sieťach?

dpk1

Zadabatelka temy...

Vzdy mi vycari usev, ked z radov dospievajucich steniatok (neber prosim ako urazku, myslim to v dobrom :-) ) padaju taketo uvahy. Mile :-) .

Cez to vsetko spatne a neidealne v tejto krajine....pamataj si jednu lahko overitelnu vec.....nikdy v minulosti nebolo ludom v nasich koncinach lepsie, ako poslednych par rokov. Je to strasna iluzia, ako napriklad za komunistov bolovvsetkym dobe, lebo mali pracu a kde byvat dajme tomu. Ver mi :-) .

ps: Ta vycitava narazka na potrebu ovladat PC v dnesnej dobe....tym si ma dostala, tiez taka steniatkovinka :-) ....predpokladam ze tuto temu si zalozila z babkinho gramofonu a pripojila si sa na internet cez pradedkovu kosu :-) . Inak stale mas moznost ist humanne okopavat dakde rolu a humanne z nej vypestovane plodiny ist osobne rozdavat do krajin tretieho sveta, ktore svojim poctom nasobne previsuju civilizaciu nasho stupna. Nech sa ti paci, moznosti mas plno :-)

MultiLevel

Mimulus, uz boli v plane rozne protesty...bolo nam povedane, ze sa akurat tak strapnime a ze mame totalne nerealne napady...Ci sme tak naivni a verime, ze sa k nam niekto prida.
Hold mentalita slovakov....nech si sedia doma

MultiLevel

Mimulus, presne tak!
Medzi priatelmi som totalna socka, lebo nemam dotykovy telefon, len obycajny, asi 5 rocny mobil.
Deti, co ucim na kruzku sa smiali, ze pani ucitelka nema dotykovy telefon, ze je staromodna...Im staci pisknut a rodicia kupia vsetko. Podotykam, ze tie deti maju 6 az 7 rokov....Prosim vas, ak takto premyslaju uz male deti, to kam smerujeme?? Vsade len technika najnovsia, telefony, co vedia pomaly aj to, aku mate naladu, notebooky...Mam pocit, ze o chvilu sa niektori jedinci ani nevykakaju, kym to nebudu zdielat na facebooku.
Tu nejde uz len o par nenazrancov, tu uz ide o nas vsetkych...to aki sme...

MultiLevel

ha....nemienim sa zmierit s tym, aka je na SR realita...Absolutne nie. Co sa mam s tym zmierit, ze budem pracovat od nevidim do nevidim za par supov? Ze "niekto" tu volil toho, kto je prave pri moci a preto sa tu mame ako "prasata v zite"? Ze vsetci si zavidia, ohovaraju sa, keby mohli, zabiju vlastneho suseda, lebo ma nove auto?
O nejaky cas odchadzam zit niekam inam. Nehovorim, ze vsade inde to je lepsie ako tu, ale potrebujem zmenit vzduch ludi okolo seba. Kazdy len hrabe a hrabe pre seba a som si 100% ista, ze keby sme my tu vsetci, co prispievame, boli pri korytku, hrabali by sme pre seba rovnako...
Nechcem tu byt trpitelkou, na vsetko nadavat, ale nic s tym nerobit. Uz sme premyslali s par ludmi, ze tu urobime daky prevrat, cosi, aby sa to tu zmenilo. V inych krajinach sa buria neskutocne, my mame protest a ledva tam pride 20 ludi...Kazdy sa len boji, kazdy bude len cusat doma, nadavat, ponosovat sa, trpiet...Tak si tu trpte