Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

p.d.

Bolo by to super, keby boli super medziludske vztahy. Akurat ze ludstvo bude potrebovat skor v buducnosti to, aby sa naucilo zit pod vodou.

Mimulus

anjelik* - pan D. to vystihol :)

Uvedom si, že jeden človek - vodca stáda nezmôže nič ak je toto stádo duševne chudobné. A môže to byť aj samotný Chuck Norris aj tak bude tým stádom strhnutý.

Ide práve o to ako rozmýšľa to stádo. Schopného jedinca s rozmerom ducha by to stádo okamžite ušliapalo.
Jasné, že sa dá skĺbiť duchovno a existencia ale nie na Slovensku! To by musel človek naozaj ,,utiecť,, a hľadať inú mentalitu. Ale budeme utekať stále? Ja chápem, že jedinec sa bojí ušliapania stádom ale keby sa našlo viac takých jedincov, tak by sa dokázali tomu stádu vyrovnať.

Byť v stáde a nebyť stádom - znamená len toľko že človek súhlasí s tým, s čím nesúhlasí vôbec ale musí to rešpektovať aby prežil.

A ísť so stádom znamená, že človek ani nežije a nemá vlastné názory a hodnoty mu určuje stádo.

ja som pochopil veľmi dobre :) Ale aj tak je to na ...

anjelik*

Janko, že si jeden z mojich obľúbených. ;o)
Kvalitná spoločnosť je spoločnosťou, kde sú kvalitné medziľudské vzťahy. Od kvalitných medziľudských vzťahov sa odvíja kvalita ekonomickej sféry. Nad ekonomickou sférou sa potom môže tvoriť kvalitná ideológia. Stačí ako vysvetlenie toho, prečo to celé začína sférou medziľudských vzťahov? Keď v tejto sfére začne odcudzovanie, lebo každý sa začne cítiť osamelý a nepochopený...ako môže vzniknúť vzťah? Preto je potrebná komunikácia a vzájomná otvorenosť, preto je potrebné, aby sa kvalitní ľudia dostávali nie na pokraj, ale na čelo spoločnosti. Lenže keď zalezú do kúta...ešte nejaké otázky? :o)

p.d.

Vela sa hovori o globalizacii a pod., ale to velke spojenectvo bolo vyuzite len na to, aby bol zachovany mier vo svete - svetovy mier je zaklad:)
Akurat, ze ludstvo tak drancuje prirodu, kazdy sa chce mat dobre ... Vynalezy, ktore sme vynasli, nas nakoniec vsetkych potopia.

p.d.

Ja si myslim, ze nase stado ma dobrych vodcov, ale co oni mozu realne spravit? Vsak zijeme v inej dobe, nie v socializme. Ja si myslim, ze az tak toho vela nezbabrali. Ak sa budu stale menit vlady, tak nam to asi nepomoze.

p.d.

Spisovatelia by sa mali vratit k tradicii a zacat pisat o kohutoch, kravach, psoch a mackach:)))
Este stastie, ze som na vyske studoval len nemecku literaturu, v nej nikto nespominal zvierata.

anjelik*

Mimulus,stále ti uniká jedna vec a to je fakt, že my sa nevyhneme tomu, aby sme nežili v nejakej tej komunite. Ktorú ty radíš pod pojem stádo. Ak má ale ľudská spoločnosť mať budúcnosť, tak na čelo tohoto stáda by sa mal dostať schopný jedinec s rozmerom ducha. Rozumieš? S ROZMEROM DUCHA. A to je to, čo ty nazývaš ako súcit. Lenže, keď sa takýto jednotlivci budú správať ako ty, že duchovno a existencia sa skĺbiť nedá a budú doma vysedávať pri nete a plakať, že im svet nerozumie, nuž..Mám písať ďalej, alebo už si rozumieme? Čo znamená ísť so stádom a byť v stáde a nebyť stádom? ;o)

p.d.

Hej, hej:))) Najprv som bol zalubeny do Sabiny, teraz do Celeste, ale ani jedna mi neodpisala:DDD Nevedia, ze ja som tiez v podstate vychadzajuca hviezda:DDD
Nic, zostavaju mi uz len muky z odmietnutia, agonia - cosi sa mi mari, ze nejaky kohutik bol v agnonii - nejake dielo. Ale ze by niekto pisal o kohutovi???:)))