Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

p.d.

Ja mam v umysle zlozit nejaky hit a budem zabezpeceny do konca zivota, co sa tyka financii...
Len neviem, ci si potom nebudem hovorit: more, more, more.

p.d.

Ak sa stanes sucastou zabavneho priemyslu, tak vyhras ako individualita, vsetci sa vsak na to nehodia a mozu robit tak max. statistov.

p.d.

Ak nedojde k prepojeniu zamestnavatelov a skol, tak mladi ludia budu bez prace.
Stat plati tazke peniaze na podporu novych pracovnych miest. To rovno moze zakladat firmy sam:)

Mimulus

doubledog - prečo si myslíš, že prezentuje skôr pesimizmus? je to tak trošku napísané ale myslené je to ináč.

Mimulus

doubledog - bodaj by si mal pravdu :) A neprezentujem pesimizmus ale ten výrok som sem jednoducho musel dať. je práve o tom ako tento svet funguje :(