"Nepríjemná" kolegyňa

Príspevok v téme: "Nepríjemná" kolegyňa
Cien80

Ahojte.. píšem lebo si už neviem poradiť a akosi nechcem ísť s týmto problémom za psychológom.. Snáď mi tu niekto bude vedieť pomôcť..

Pracujem v prosperujúcej firme, mám v tejto firme nejakú funkciu a do istého času sa mi pracovalo veľmi dobre. Bola som spokojná... až do chvíle kým k nám neprišla nová kolegyňa, ktorú som dostala na zaúčanie sa.. Veľmi dobre sme si rozumeli, všetko som jej hovorila, ako a na čo si dávať v práci pozor, čo a pred kým nehovoriť alebo pred kým byť opatrný a pod..proste také rady prežitia v zamestnaní. Zo začiatku mala pocit, že ju nikto nemá rád a začala sa mi na to aj sťažovať, že sa bojí ako ju kolektív berie a pod.. a vyťahovala zo mňa veci.. ja keďže som jej dôverovala som jej všetko hovorila..
Trošku to teraz skrátim...
Prešiel teda určitý čas a zrazu nastal obrat.. Ona teraz so všetkými vychádza dobre a proti mne začala dávať všetkých kolegov, dokonca bonzuje na mňa u vedenia..Intrigy, ohováranie, podrazy (ktorých nebolo málo) z jej strany voči mne sú na dennom poriadku a neprejde deň aby si ma nevzala do úst.. Keď spolu robíme a sme len dve tak je všetko v poriadku, bavíme sa o rôznych veciach a je ku mne normálna. Akonáhle však sme viacerí tak si vyhľadáva dôvody ako do mňa rýpať, ako ma zhodiť pred šéfom, od všetkého dáva ruky preč a všetko hádže buď na našich podriadených alebo na mňa.. Začala sa mi hrabať dokonca veľmi aj v súkromí.. ja som človek, ktorý si stráži svoje súkromie a nerozprávam v práci o rodine alebo o svojom partnerovi. Každý raz čo spolu robíme vyťahuje veci aby som zverejnila na facebook nejaké spoločné fotky, že ho chce strašne vidieť a pod.. Ja facebook-om nežijem a využívam ho iba na komunikáciu s priateľmi alebo rodinou, ktorí žijú mimo Slovenska a nemáme sa ako vidieť..
Som z nej naozaj psychicky vyčerpaná a neviem už ako sa mám voči nej obrniť.... Neviem a nerozumiem tomu, kde nastala tá zmena v jej správaní voči mne keď som jej nikdy nijako neublížila... neviem si to vysvetliť a veľmi ma to trápi, lebo pracovať za takýchto podmienok naozaj nie je príjemné..
Poraďte mi prosím čo mám robiť...ako sa k nej správať? ako jej dať najavo, aby s tým prestala?
ďakujem

Cien80

agartio, máš pravdu. Kopec pravdy v tom čo si napísal...
šéf je človek, ktorý je s ňou za dobre, povedala by som, že až príliš za dobre..a žerie ju.. Vraj sa poznali už predtým.. Tak uňho by bolo ťažké presvedčiť ho o tom, že mi robí zle... čo robí a on to vôbec nevidí resp. možno nechce vidieť.
Viem, že niektorí kolegovia majú na ňu vytvorený vlastný názor a ten nie je príjemný, ale do očí sa jej všetci tvária ako ju zbožňujú a nikto jej neoponuje... Možno preto lebo vedia, že je dobre so šéfom.. Moje sťažnosti alebo podozrenia by možno vôbec nepadli na úrodnú pôdu a urobila by som to ešte horšie...

agartio

nic, nasla ti slabiny, to je prva faza, skenovanie, potom udrie.
je to parazit.
snaz sa ju vytesnit z tej prace, ak to dokazes.

ak by si bola mudra, uz by si to vycitila na zaciatku, a vytlacila ju tym, ze by si jej naopak ziadne rady nedavala.
vola sa to mudrost, a chrani to cely kolektiv.
kedysi boli v kmeni staresinovia, samani a mudrci, aby pred parazitmi ochranili cely kmen, tych vzdy vyhnali, samozrejme riesili aj hostov a pristahovalcov.
Vedeli rozlisit, koho pustit do kmena a kto to tam rozvrati a znici.
Cize, doplacas na vlastnu nevedomost, ale tak trapi ta to, ucis sa.
Ja hovorim - vytlacit.
Ries to z ostatnymi, co ti robi, a prestanu ju mat radi, vytlacia ju.
Urob to rychlejsie, nez si ich podchyti manipulaciou. To oni dobre vedia robit. Zaliskat sa.

Najdolezitejsie ale je, aby bol mudry clovek hore. Teda ten "staresina, saman, mudrc". Ten by mal za ulohu vediet rozlisit, co mu nici kolektiv zvnutra, nici tam dobre vztahy, a teda postupne mu to znici aj firmu. Ak tam taky clovek nieje, ale lahostajny (co dnes vacsinou byva), hovorim ti dopredu, ze boj je prehraty uz dopredu.
Ak to tito paraziti vycitia, ze je tam hlupak, vzdy hraju na jeho strunu, zmanipuluju ho tak, ze mu podliezaju do prdele, a hraju na jeho vlastne ego. Ak sa toto stane, potom uz nemas sancu, samozrejme.
Zaroven skoncili dobre vztahy v tom kolektive a zacne boj.

Proste, clovek co si dovnutra pusti parazita, nevidi ho, nechce ho vidiet, tak mu znici celu spolocnost zvnutra.
A je to inak prirodny zakon.
Cize plati vseobecne.
Aj na tvoje telo:
zena.centrum.cz