"Nepríjemná" kolegyňa

Príspevok v téme: "Nepríjemná" kolegyňa
Cien80

Ahojte.. píšem lebo si už neviem poradiť a akosi nechcem ísť s týmto problémom za psychológom.. Snáď mi tu niekto bude vedieť pomôcť..

Pracujem v prosperujúcej firme, mám v tejto firme nejakú funkciu a do istého času sa mi pracovalo veľmi dobre. Bola som spokojná... až do chvíle kým k nám neprišla nová kolegyňa, ktorú som dostala na zaúčanie sa.. Veľmi dobre sme si rozumeli, všetko som jej hovorila, ako a na čo si dávať v práci pozor, čo a pred kým nehovoriť alebo pred kým byť opatrný a pod..proste také rady prežitia v zamestnaní. Zo začiatku mala pocit, že ju nikto nemá rád a začala sa mi na to aj sťažovať, že sa bojí ako ju kolektív berie a pod.. a vyťahovala zo mňa veci.. ja keďže som jej dôverovala som jej všetko hovorila..
Trošku to teraz skrátim...
Prešiel teda určitý čas a zrazu nastal obrat.. Ona teraz so všetkými vychádza dobre a proti mne začala dávať všetkých kolegov, dokonca bonzuje na mňa u vedenia..Intrigy, ohováranie, podrazy (ktorých nebolo málo) z jej strany voči mne sú na dennom poriadku a neprejde deň aby si ma nevzala do úst.. Keď spolu robíme a sme len dve tak je všetko v poriadku, bavíme sa o rôznych veciach a je ku mne normálna. Akonáhle však sme viacerí tak si vyhľadáva dôvody ako do mňa rýpať, ako ma zhodiť pred šéfom, od všetkého dáva ruky preč a všetko hádže buď na našich podriadených alebo na mňa.. Začala sa mi hrabať dokonca veľmi aj v súkromí.. ja som človek, ktorý si stráži svoje súkromie a nerozprávam v práci o rodine alebo o svojom partnerovi. Každý raz čo spolu robíme vyťahuje veci aby som zverejnila na facebook nejaké spoločné fotky, že ho chce strašne vidieť a pod.. Ja facebook-om nežijem a využívam ho iba na komunikáciu s priateľmi alebo rodinou, ktorí žijú mimo Slovenska a nemáme sa ako vidieť..
Som z nej naozaj psychicky vyčerpaná a neviem už ako sa mám voči nej obrniť.... Neviem a nerozumiem tomu, kde nastala tá zmena v jej správaní voči mne keď som jej nikdy nijako neublížila... neviem si to vysvetliť a veľmi ma to trápi, lebo pracovať za takýchto podmienok naozaj nie je príjemné..
Poraďte mi prosím čo mám robiť...ako sa k nej správať? ako jej dať najavo, aby s tým prestala?
ďakujem

Cien80

Ebi, ja som zatiaľ pred nimi ticho... doma sa vyplačem alebo vyrozprávam no už tiež s tým nechcem moc zaťažovať moje okolie.. v práci mám úsmev a tvárim sa, že vlastne akože nič... no vnútorne to už nezvládam tak silno ako predtým...

ebi777

napríklad stalo sa aj mne, že niekto za chrbtom o mne niečo hovoril, a dostalo sa to ku mne,

ale nezačala som panikáriť, "plakať, nariekať", že teraz čo bude,,, keby som to tak urobila, priznala by som tým to čo o mne hovorili
nikdy nemôžte ukázať svoju zraniteľnosť!!!! :) vieš, že sa to ľahko píše, ale tak to je

ale som bola ešte tvrdšia ako obvykle, a som vyvrátila to, čo o mne hovoril(i),,

a on(i) ostali potom blbci(blbec)

ebi777

mimulus
tak neviem, mňa sa ľudia v práci skôr boja, nikdy nemôžete ukázať svoju slabosť, lebo na Vás hneď zaútočia dotyční ako šelmy

preto si to chcem aspoň predstaviť, že aké to môže byť

hej tri mám, ani som si nevšimla

Mimulus

ebi777 - ja som mal aj dôkazy ( nahrávky rozhovorov, videá...písomnosti, maily..) Ale nič nepomohlo.

Tí, ktorí máte prácu a okolo seba ľudí, ktorí toto nerobia tak buďte radi.

Ináč Ebi som rád, že máš už 777 :)

Cien80

Ebi, bohužiaľ nemám.. pretože všetko je to zatiaľ iba verbálne.. aj to vlastne takým spôsobom že to nepovedia priamo mne do očí ale povedia to niekomu o kom vedia že je so mnou za dobre a ten mi to povie...

Cien80

_meno... ďakujem veľmi pekne za tvoj názor... Máš pravdu, že podriadení sú dobrí poslúchači.. Niekedy v dobrom slova zmysle a inokedy vedia svoju "bútľavú vŕbu" využiť vo svoj prospech...
Zo začiatku som riešila ťažké úlohy, robila som rôzne štatistiky, koncoročné vyhodnotenia a bola som za to pochválená tak som vedela, že to robím dobre... všetko som vždy urobila na čas a boli dni keď som si nosila prácu domov a po nociach robila tabuľky a pod... dala som si vždy na tom záležať..
Lenže teraz sa situácia zmenila... Neviem už čo k tomu napísať lebo som znechutená a deprimovaná.. myslela som si najskôr, že je chyba vo mne, že možno niečo robím zle alebo že si len niečo nahováram.. No posledné dni už viem, že to fúka vietor z inej strany...
Šéf je alibistický človek, ktorý sa dokáže zo všetkého vyhovoriť a vie ľuďom veľmi pekne zalepiť oči.. Povie, že niečo je v poriadku a keď sa otočíš tak ťa potopí.. a jeho šéf?.. ten sa o to nezaujíma.. hlavne aby firma šla ako má.. myslím, že jeho by to ani nezaujímalo keby som za ním prišla..

ebi777

a nemáš žiadne vecné dôkazy, že ide o mobbing a bossing?

žiadne maily a tak?

mohla by si si spraviť nejaké zvukové nahravky, vtedy keď ťa šikanujú....

_meno

Ahoj cien80

Ak by som mohol prispiet svojim nazorom:

Firma sa stara o seba. Tj. preziju ti, ktori su najosozenejsi.
(ak si pre firmu osoznejsia mas navrch)

(Neviem ci su to uz nespravila) mnoho ludi ma tendenciu riesit veci do strany (stazuju sa kolegom, podriadenym- tito ludia su vyborni posluchaci a rozumeju problemu, bohuzial nedokazu nic zmenit)
Ak problemy s kolegynou nedokazal vyriesiet tvoj priamy nadriadeny, chod za vyssim nadriadenym (napr.sef tvojho sefa) a vysvetli mu problem s kolegynou.
Maj so sebou pripravene aj riesenie (sama najlepsie vies co by ti vyhovovalo). Hlavne sa nepostav do pozicie vyjednavania (inak odidem ..) . Ukaz sef of sefovi ze si kreativna, pre firmu osozna a dokazes jej vyriesiet aj taky zlozity problem, kt. nebol schopny napr. tvoj sef(to vraviet nemusis).

Pokial ti ani takto vysoko postavena osoba nedokaze "pomoct", budes mat vnutorne 100% istotu ze si dobra, problem si chcela riesit ako najlepsie si mohla, no bohuzial ti stoji firma v ceste.

Citam ze uz zhanas novu pracu - ak si este neskusila tu pomoc os vyssej autority, nemusela by si pred problemom utekat

Predsa len najviac platia tim co vyriesia najtazsie problemy ; )

Vela stastia :-)