"Nepríjemná" kolegyňa

Príspevok v téme: "Nepríjemná" kolegyňa
Cien80

Ahojte.. píšem lebo si už neviem poradiť a akosi nechcem ísť s týmto problémom za psychológom.. Snáď mi tu niekto bude vedieť pomôcť..

Pracujem v prosperujúcej firme, mám v tejto firme nejakú funkciu a do istého času sa mi pracovalo veľmi dobre. Bola som spokojná... až do chvíle kým k nám neprišla nová kolegyňa, ktorú som dostala na zaúčanie sa.. Veľmi dobre sme si rozumeli, všetko som jej hovorila, ako a na čo si dávať v práci pozor, čo a pred kým nehovoriť alebo pred kým byť opatrný a pod..proste také rady prežitia v zamestnaní. Zo začiatku mala pocit, že ju nikto nemá rád a začala sa mi na to aj sťažovať, že sa bojí ako ju kolektív berie a pod.. a vyťahovala zo mňa veci.. ja keďže som jej dôverovala som jej všetko hovorila..
Trošku to teraz skrátim...
Prešiel teda určitý čas a zrazu nastal obrat.. Ona teraz so všetkými vychádza dobre a proti mne začala dávať všetkých kolegov, dokonca bonzuje na mňa u vedenia..Intrigy, ohováranie, podrazy (ktorých nebolo málo) z jej strany voči mne sú na dennom poriadku a neprejde deň aby si ma nevzala do úst.. Keď spolu robíme a sme len dve tak je všetko v poriadku, bavíme sa o rôznych veciach a je ku mne normálna. Akonáhle však sme viacerí tak si vyhľadáva dôvody ako do mňa rýpať, ako ma zhodiť pred šéfom, od všetkého dáva ruky preč a všetko hádže buď na našich podriadených alebo na mňa.. Začala sa mi hrabať dokonca veľmi aj v súkromí.. ja som človek, ktorý si stráži svoje súkromie a nerozprávam v práci o rodine alebo o svojom partnerovi. Každý raz čo spolu robíme vyťahuje veci aby som zverejnila na facebook nejaké spoločné fotky, že ho chce strašne vidieť a pod.. Ja facebook-om nežijem a využívam ho iba na komunikáciu s priateľmi alebo rodinou, ktorí žijú mimo Slovenska a nemáme sa ako vidieť..
Som z nej naozaj psychicky vyčerpaná a neviem už ako sa mám voči nej obrniť.... Neviem a nerozumiem tomu, kde nastala tá zmena v jej správaní voči mne keď som jej nikdy nijako neublížila... neviem si to vysvetliť a veľmi ma to trápi, lebo pracovať za takýchto podmienok naozaj nie je príjemné..
Poraďte mi prosím čo mám robiť...ako sa k nej správať? ako jej dať najavo, aby s tým prestala?
ďakujem

Cien80

Ebi, nechcem to tu písať lebo sú to také špecifické veci, ktoré ak by si náhodou niekto prečítal tak by vedel o koho sa jedná... môžme súkromne na mail ak chceš..

Cien80

odpovedam.... po zistených skutočnostiach mi psychológ určite pomôže...no ostať tam za takýchto podmienok už vlastne sama nechcem... nemám už motiváciu a sama na sebe cítim, že to pracovné nasadenie ktoré som spočiatku mala už kvôli tomuto odišlo... necítim sa tam dobre a vnútorne sa už veľmi trápim...

odpovedam

diskusiu nesledujem... ale to ti fakt stoji za to odist z roboty a toho psychologa vobec neskusit? Ved to je preboha to najmenej... potom budes stale pred problemami len utekat. Chapem, ze to nemas lahke, ale toto sa tiv zivote zopakuje este vela krat v inej forme...

Maoam

Cien80 - ok, stala sa ta horsia alternativa, viem, ze slaba utecha pre teba, ale vedz, ze taketo mrchy su velmi velmi rozsireny druh, bohuzial, si jedna z mnohych, ktori to museli zazit, zla skusenost, drzim ti moc moc palce

Cien80

Ahojte, pripomínam sa opäť.... tí čo so mnou komunikovali...

Dala som na vaše rady a snažila sa nevšímať si to, príp. byť zdravo drzá a kolegyňu so šéfkou si nejako veľmi nepripúšťať....

Lenže.... oni pritvrdili a začali na mňa vymýšľať a zisťovať si o mne nové veci, ktoré ani nepovedali mne do očí ale mojím podriadeným a tým ako keby znižovali moju autoritu a pod... Podrazy, intrigy pretrvávajú.. na moje názory alebo nápady v práci sa už prestali aj pýtať..jednoducho ma vynechávajú.. Po včerajšej preplakanej noci som si povedala, že už stačí...

Tak som sa vlastne rozhodla hľadať si novú prácu a verím, že sa mi podarí dostať do zamestnania, kde sa vyvarujem takýmto osobám.. už verím, že horší ľudia ako tie dve neexistujú...