"Nepríjemná" kolegyňa

Príspevok v téme: "Nepríjemná" kolegyňa
Cien80

Ahojte.. píšem lebo si už neviem poradiť a akosi nechcem ísť s týmto problémom za psychológom.. Snáď mi tu niekto bude vedieť pomôcť..

Pracujem v prosperujúcej firme, mám v tejto firme nejakú funkciu a do istého času sa mi pracovalo veľmi dobre. Bola som spokojná... až do chvíle kým k nám neprišla nová kolegyňa, ktorú som dostala na zaúčanie sa.. Veľmi dobre sme si rozumeli, všetko som jej hovorila, ako a na čo si dávať v práci pozor, čo a pred kým nehovoriť alebo pred kým byť opatrný a pod..proste také rady prežitia v zamestnaní. Zo začiatku mala pocit, že ju nikto nemá rád a začala sa mi na to aj sťažovať, že sa bojí ako ju kolektív berie a pod.. a vyťahovala zo mňa veci.. ja keďže som jej dôverovala som jej všetko hovorila..
Trošku to teraz skrátim...
Prešiel teda určitý čas a zrazu nastal obrat.. Ona teraz so všetkými vychádza dobre a proti mne začala dávať všetkých kolegov, dokonca bonzuje na mňa u vedenia..Intrigy, ohováranie, podrazy (ktorých nebolo málo) z jej strany voči mne sú na dennom poriadku a neprejde deň aby si ma nevzala do úst.. Keď spolu robíme a sme len dve tak je všetko v poriadku, bavíme sa o rôznych veciach a je ku mne normálna. Akonáhle však sme viacerí tak si vyhľadáva dôvody ako do mňa rýpať, ako ma zhodiť pred šéfom, od všetkého dáva ruky preč a všetko hádže buď na našich podriadených alebo na mňa.. Začala sa mi hrabať dokonca veľmi aj v súkromí.. ja som človek, ktorý si stráži svoje súkromie a nerozprávam v práci o rodine alebo o svojom partnerovi. Každý raz čo spolu robíme vyťahuje veci aby som zverejnila na facebook nejaké spoločné fotky, že ho chce strašne vidieť a pod.. Ja facebook-om nežijem a využívam ho iba na komunikáciu s priateľmi alebo rodinou, ktorí žijú mimo Slovenska a nemáme sa ako vidieť..
Som z nej naozaj psychicky vyčerpaná a neviem už ako sa mám voči nej obrniť.... Neviem a nerozumiem tomu, kde nastala tá zmena v jej správaní voči mne keď som jej nikdy nijako neublížila... neviem si to vysvetliť a veľmi ma to trápi, lebo pracovať za takýchto podmienok naozaj nie je príjemné..
Poraďte mi prosím čo mám robiť...ako sa k nej správať? ako jej dať najavo, aby s tým prestala?
ďakujem

Cien80

Calvintan... ešte dobre, že existujú takí ľudia ako ty.... ktorí vedia tak krásne zhodnotiť situáciu a zo šikovných ľudí v práci urobiť totálnych blbcov..neviem prečo mi ju pripomínaš?!.... tešilo ma...

calvintan

Sorry, ale doslova sa tu smejem na tejto život "ohrozujucej" téme. Mladá žubrienka sa nevie vysporiadať s niečím čo je totálne bežné.
No a čo, že je za dobre so šéfom /čo ak ju tam šéf nasadil práve pre to, aby odhalila slabé články celého tímu/ o jednom už isto vie a to si ty Cien80.
Jednoznančná obrana v takýchto prípadoch je jednoduchá, vypúštať do éteru stále viac a viac hoaxu, aby sa v očiach ostatných stala táto novoprijatá osoba nedoverihodná.
Neviem, čo Cien80 vo firme robí, k akým údajom sa dostáva, ale rozhodne takto slabú "osobnosť" by som v tíme nechcel mať aniza cenu, že by mala profesionálne veci zvládnuté na 100%. Proste si slabý človek a ešte si len na začiatku tak tu nefňukaj a radšej v tej práciporiadne makaj a nerieš somariny.

amanda23

s tym vylepenim na verejnosti by to bolo najlepsie, lenze pozor , dostala by okamzitu vypoved za hrube porusenie prac. discipliny...ale patrilo by to tej chudere..

agartio

kolko reci, mozno by jej stacilo jednu vlepit za zavretymi dverami.
Ale...
lepsie na verejnosti pred vsetkymi.
a povedat aj nahlas zaco to bolo.

to by bol taky rehot... a skoncila by, parazit by skoncil, on vie hrat len na strach inych, ale vnutri je zbabely.
Ked zozne verejny vysmech, tak vacsinou zdupka.

Maoam

Cien - a aj pre tuto moznost sa zdrz akychkolvek invektiv voci nej, ci nebodaj fyzickeho nasilia, pretoze vsetko sa otoci proti tebe

musis sa udrzat pod kontrolou, o to viac, ak budu svedkovia (kolegovia), nech bude akokolvek rypat, nikddy sa nezniz na jej uroven, ziadne urazky, nadavky, ci fyzicke napadnutie, nikdy nie voci osobam tohoto typu, nakoniec budes udana ty

a to snad nechces

hranice a odstup sa daju vybudovat aj bez tychto primitivnych vyssie uvedenych sposobov

Maoam

Cien80, no to ano, akurat u nas neslo o 1 osobu, ale o viacero, ako som uz spominala na cele so sefstvom + som mala velke boje na inych frontoch a nikoho vedla seba a este za hranicami ;-).
Ale tak prezila som, este dycham, este som tu a ono to cloveka posunie dalej.
Su to tazke a tvrde skusenosti, ale spätne uvidis, co ta naucili a raz to zurocis.

Radim ti este raz - pis si ten dennik a daj tam aj veci, ktore mozno uz presne na den, hodinu a minutu uz nedas, ale aspon cca. + opis udalosti, ktore sa stali, na co si len spomenies.

Nikdy nevies, ak to eskaluje a skutocne dojde k udaniu a sudnemu procesu, zide sa ti to, lebo sud to bude vyzadovat (okrem svedkov).

Cien80

Maoam, je pravda, že ženské kolektívy je jedna katastrofa. Ešte horšie je, keď vo vedení spoločnosti je žena. Niektoré šéfky sú horšie jak 100 čertov... čo počúvam od viacerých... no z mojej skúsenosti asi aj muži - šéfovia..
Ja som tiež mladá, toto je moje prvé zamestnanie. Ako píšeš tiež si bola mladá a nevedela si ako správne reagovať, presne ako ja teraz.

Mala som ísť k polícií a rozhodla som sa inak... teraz to ľutujem...

Maoam

facit pre mna z toho bol aj ten, ze nikdy viac zensky kolektiv, nikdy viac intrigansky sef a nikdy viac kolegovia so slabymi osobnostami...

je tazke najst to spravne prac. miesto, ten spravny kolektiv, teda aspon ako-tak v medziach

mala som odist skor, lebo mna to stalo bohuzial vela obeti nakoniec, nielen odchod, ale to je uz na inu kapitolu

ospravedlnuje ma fakt, ze som mala nizky vek + tych bojov bolo vela (aj na inych frontoch ako tom pracovnom) a nemala som absolutne ziadnu oporu ci poradcu

takze vlastne som dala maximum, aj tak to dopadlo blbo, tak ale aspon som sa daco naucila, i ked za strasne vysoku cenu :-//

Maoam

ty mas tu vyhodu, ze ide o niekoho, kto je na rovnakej pozicii, ako ty sama, u nas to bolo inak, mala som do cinenia s ludmi na inych poziciach, takze si po tejto stranke v lahsej pozicii (do istej miery), navyse u nas v teame bolo tych zakerakov VIAC ,nielen jeden, bol to hardcore a bola som velmi mlada, takze som nereagovala spravne, hoci som bojovala ako levica, dnes by som na to isla inak ako vtedy + by som urcite bola dotycne osoby udala a veci s tym spojene (dennik bla bla)

clovek sa s manipulatormi a intriganskymi zakerakmi 'nauci' jednat az vekom, casom a skusenostami, aj to sa vkuse uci, lebo len co mas jedno za sebou, pride ti do rany clovek, ktory je ovela silnejsi a este väcsi profik :D

Cien80

Maoam, poradila si mi myslím tak ako som potrebovala... Potrebovala som počuť názor ľudí, ktorí možno zažili rovnakú alebo podobnú situáciu a ako sa správali...
za psychológom ísť zatiaľ nechcem.. Začnem sa správať podľa tohto čo si mi poradila resp. poradili... ešte raz ďakujem :)