Ohováranie na internete

Príspevok v téme: Ohováranie na internete
biela mačka3

Dnes som asi po troch rokoch stretla moju známu, ktorá mi hneď nahnevane povedala, že som o nej písala, že je ku..a - zaujímavé, že ja o ničom neviem!!! Možno v rámci zlosti, ale bola to len nadávka. Ale pritom ona o mne napísala, že som ani nemusela hrať chudinku v Súdnej sieni a na facebook mi aj iné veci napísala a keď som jej kvôli tomu volala, tak na mňa zvreskla "Zavri si tú tvoju prekliatu papuľu." Ako sa mám brániť? Stretli sme sa v mojej novej práci, nechcem, aby si na mňa tam povymýšľala, čo nie je pravda.

Maoam

a este nieco - si mimoriadne vztahovacna, myslis, ze ostatni ludia sa denne nestretavaju s debilmi ci ludmi, ktori sa pokusaju testovat ich osobne hranice, v sukromi, praci, vsade???
intrigani, psychopati, provokanti, znudeni ludia, ktori nemaju nic ine na praci, iba sparat v inych atd?

samozrejme a je to bezna sucast zivota

Maoam

ja nie som psycholog, ani terapeut, ten by ti to zodpovedal najlepsie

co som si doteraz u teba vsimla su dve extremne veci, na jednej strane pre väcsinu ludi posobis zrejme velmi rychlo ako typicka OBET, preto si udru a kopnu, je malo ludi na tomto svete, ktori hoci vycitia u druheho jeho slabost, nevyuziju a nezneuziju to, ale ho na to skor upozornia a snazia sa mu pomoct, väcsina ludi je ako z dzungle a ma aj take spravanie, ty svojim spravanim vzbudzujes velmi pravdepodobne v druhych vedomie, ze mas velmi nizke sebavedomie, ze si mozu dovolit, ze nie si asertivna, ze mas v sebe vela strachu - ludia to vycitia podvedome a velmi rychlo, uz deti v detskych kolektivoch na to maju radar, nieto dospeli...

dalsia vec - byt asertivna a posobit ako 'silna osobnost' musis u ludi uz od samotneho zaciatku, hned ako s nimi prides do kontaktu, inak si bude dovolovat absolutne kazdy vratane malych deti

inak ako spracovanim veci, ktore sa ti v minulosti stali u velmi dobreho psychologa, ktory TEBA zvladne (uz teraz pred nim/nou skladam klobuk) skrz psychoterapiu a naslednu zmenu ZVNUTRA u teba samotnej sa toho NIKDY nezbavis a este aj na dochodku o tychto veciach budes vsetkym rozpravat, dalej trpis pocitom chronickeho nedostatku pozornosti voci svojej osobe a myslim, ze aj nedostatkom lasky (to, co zbabrali tvoji rodicia nik za vas v rodine nevyriesi - to si musite mozno aj dodatocne vyriesit vy sami, mas uz skoro 40 - mozes s nimi hodit rec)

na strane druhej, tvoje 'branenie sa', ked sa rozhodnes branit, je velmi agresivne a vulgarne, absolutne neadekvatne, ty mas v sebe tolko negativnej energie a vulgarizmov, ktore v tych momentoch vyplavaju na povrch, ze clovek, ktory s tebou ma do cinenia, ci uz na fore alebo v realnom zivote, NECHAPE, co do teba voslo, pretoze si AGRESIVNA A VULGARNA, co je presny protipol k tomu, ako sa spravas bezne

toto nie je asertivita, kopa ludi ti tu chcela pomoct, mnohi opakovane, ale mas obrovsky problem prijat aj konstruktivnu kritiku, pretoze pre teba cokolvek,co nesie zavan 'kritiky' (hoci ide len o pomenovanie faktov takych, ake su) znie ako brutalny osobny utok voci tvojej osobe

myslim, ze bez velmi dobreho terapeuta to nezvladnes, kedze potrebujes niekoho mimoriadne dobreho, osobne by som ta poslala k Lube Albertovej, kedze zijes v BA, ak ta prijme, myslim, ze jedina by ti dokazala pomoct, za predpokladu, ze by si bola ochotna kooperovat....

bude to trvat dlho, ale ak raz chces mat iny zivot, inak to nepojde, ty musis spracovat to, co bolo, aby si to mohla uzavriet a pohnut sa vpred...

okrem toho by si kludne mohla navstivit aj neurogola&psychiatra, mozno by ti bodol aj nejaky liek, lebo mavas silne uzkosti a bohvie co este, tym nemyslim, ze si sibnuta, ale ze mas problemov viac, ktore TREBA RIESIT

radsej neskor - teraz, ako nikdy

P.S. jedna velka zmena sa uz udiala a tou je tvoj novy partner, ktory je asi bozi clovek, ze to vsetko znasa

P.S. 2 - viem, ze budes mat v sebe aj dobre vlastnosti a je velka skoda, ze nemaju sancu sa prejavit, ty si totizto SAMA STOJIS V CESTE ZA SVOJIM OSOBNYM STASTIM, musis pochopit SEBA, aby si mohla nieco zmenit

druhi jedine odzrkadluju tvoje osobne problemy, nic viac...

tak zacni makat

biela mačka3

ja skrátka viem povedať, keď sa mi niečo nepáči, ale keď niekto sa správa nepekne a ja ho upozorním, tak vždy ja som tá zlá...

biela mačka3

skrátka - prečo si na mňa ľudia otvárajú papuľu - čím ich tak provokujem? Jedine tým, že sa väčšinou rozplačem???

biela mačka3

v Chorvátsku som sa delegátke v noci prišla sťažovať na hlučných hostí - bola delegátka, tak jej povinnosťou to bolo ísť riešiť na recepciu!!!!! a bola arogantná jak šľak - išlo o Koala Tour - prečo sa ku mne tak ľudia správajú? Ja naozaj už nevládzem... Maomam, ja naozaj neviem, tak mi to napíš, prosím - naozaj to neviem

Maoam

vidis, ze ti tu uz nikto neodpoveda? no preco asi

si vystudovana pedagogicka, ktora mala vramci studia aj psychologiu, takze zodpovedania tvojej otazky PRECO je velmi velmi jednoduche...ze si na to doteraz neprisla, ma udivuje podstatne viac

biela mačka3

Pýtam sa znova - Prečo, keď sa s niekým nezhodnem, každý obviňuje iba mňa? Znova zopakujem - ex sa ku mne správal ako k handre v súkromí, na verejnosti bol milý, láskavý, preto mi nikto neveril, triedna na gympli si mňa vyhliadla ako obeť výsmechu, bývalá kolegyňa detto, ale počas skúšobnej doby som bola ticho - aj tak ma potom vyhodili. Všetci traja sú dospelí ľudia, takže vedeli, že mi ubližujú... Prečo to robili?

biela mačka3

"A ak na niekom vidíš zlé vlastnosti alebo ho nenávidíš tak v skutočnosti ťa vlastnosti ktoré má ten dotyčný ovládajú." tomu nerozumiem - čím som prispela k tomu, že ma ex ponižoval? Ja neviem...Jedine tým, že som sa namiesto toho, aby som na neho navrieskala, som odišla do kúpne a tam som si poplakala - iná žena by ho po rozvode obrala o polovicu majetku

biela mačka3

kurzy asertivity - informovala som sa, platiť treba nekresťanské peniaze - nemám na to financie - napríklad víkend za 160 euro a podobne....A fibrom tiež nie je sranda - hneď mi brali vzorku - možno len preto, že nič nechcú odflaknuť, alebo čo ak sa im niečo nezdalo? a prísť o prsník nechcem, keby to bol iný útvar ako fibrom...