Opatrovateľky Rakúsko / Nemecko

Príspevok v téme: Opatrovateľky Rakúsko / Nemecko
iwwa

Zdravím

Chcela by som sa spýtať, či sa tu nájdu nejaké opatrovateľky, ktoré fungujú v AT. Zaoberám sa myšlienkou isť pracovať ako opatrovateľka. Prešla som x diskusii ale nikde som nenašla , kde by ženy, poprípadne muži písali svoje skúsenosti, rady a tipy, svoje sklamania... celkovo skúsenosti s rakúšanmi alebo nemcami. Na každom fóre určenom opatrovateľkám sa rozoberaju daňové priznania, rodinné prídavky a pod., viem že aj to je velmi doležité, ale nikde sa nepíšu osobne skúsenosti, o ktoré by sa podelili alebo poradili. Každý predsa nejako začínal.

JEl

Mozete si pozriet aj Facebook skupiny kde sa toto riesi. Castokrat to zavisi od osobnej preferencie. V Nemecku sa castejsie pracuje na SK pracovnej zmluvy, trvaly pomer kde ste riadne zamestnane a platia sa vam odvody. V Rakusku to je zvycajne na zivnost. www.euprogres.com robi Nemecku, uz 30 rokov, s nemeckou partnerskou agenturou. Z nasich skuenosti, co je najdolezitejsie je trpezlivost, najma na zaciatku. Prve 2 mesiace si treba zvyknut. Dalej sa odporuca si vytvorit spolocensky kruh, najma s opatrovatelkami v okoli. Toto vsetko velmi pomaha na uspesnu pracu.

evoska

Prosím Vás žienky, nemáte niektorá vzor faktúry akú dávate nemeckej rodine. Bojím sa, aby som to vystavia správne, striedačka mi ukázala len akýsi príjmový lístok, to by mi asi na daňovom nestačilo. Prosím poslať na mail: zu.kodym@gmail.com

celebrita FB

ABSOLÚTNE NEVHODNÝ TYP ZA OPATROVATEĹKU: Ktorá je pekná, mladá, ale nie štetka, čo by sa chcela nechať od starého deda obchytkávať, bez frajera a bez detí a rozpráva plynulou nemčinou bez gramatických chýb a rada by si takouto prácou zarábala peniaze (napríklad šetrila na byt), tú nech ani nenapadne ísť do Rakúska opatrovať. Totiž vo veľkej väčšine prípadov by sa mohlo stať, že niekto spomedzi rodinných príslušníkov opatrovanej osoby (dcéra/synova manželka...) bude žiarlivá ženská, ktorá si bude myslieť, že mladá dáma-opatrovateľka, jej prišla bohatého muža prebrať a bude jej robiť zo života peklo. Preto je vysoko pravdepodobné, že bude mať smolu, plus platiť si odvody do rakúskej sociálnej a zdravotnej poisťovne a potom celé mesiace bez príjmu a s výdavkami vyčkávať, kedy sa nájde vhodná rodina.
IDEÁLNA OPATROVATEĽKA: Stará, škaredá, tučná, ktorá má muža, deti a vnúčatá, na veriacu sa hrajúca, chodiaca s ružencom na krku a s modlitebnou knižkou, ktorá priniesla velikánsky albumisko s tisíckami a tisíckami fotiek svojich detí, muža a vnúčat... so slabou nemčinou (aby nerozumela, keď sa členovia rodiny navzájom hádajú o rodinných záležitostiach). Na takú nikto žiarliť nebude. Také si vedia nájsť akoby zázrakom robotu za 80 na deň a nikdy nemajú núdzu o prácu.

lenSandra

Ahoj bývam na SK a v DE pracujem na mesačných turnusoch. Tehotná zatiaľ niesom. Asi počkáme s bábätkom.

Joleen

www.zdravie.sk

V twjto teme si vôbec nevravela že žiješ na sk. Kde teraz žiješ na SK alebo v DE? Pretože podľa toho si musíš tam tvoje veci vybaviť. A nemyslím si ze by sa to tvojej agentúre páčilo ze si TT pretože tehotne neradi platia. Osobna skúsenosť

LenSandra

Zdravím kolegine,chela by som sa poradit. Pracujem ako opatrovateľka v Nemecku v Nemeckej firme od augusta 2014 na Nemecku pracovnú zmluvu. S manželom žijeme na SK a premýšľame nad bábätkom. Moja otázka znie čo všetko musím vybaviť (alebo ake papiere si pripraviť ,kde poslať) ak ostanem tehotná. Čo ma vlastne čaká? Alebo ako to funguje, keby som ostala PN nie pre tehotenstvo ale keby náhodou (napr.chrbát).Ako to bude s peniazmi? Koľko by som dostavala? Od koho? Chodím na mesačné turnusy kde sa striedam v strede mesiaca. Chcem sa pripraviť pre pripadne (možno žiadne nenastanú) komplikácie s firmou. Alebo sa mam spoliehať na firmu? Ďakujem vopred za akúkoľvek informáciu.A prajem krásny deň

Gavurikova janka

Opatrovatelka,opatrovatel,zdravotna sestra,zdravotna asistentka
Nástup IHNEĎ. Sme personalna agentura Atena a ponúkame prácu pre opatrovateľky,opatrovatelov, zdravotne asistentky , zdravotné sestry, zvaračov,šičky,chyžne, elektrikarov, kucharov, operatov vyroby do Rakúska, Nemecka, Anglicka , Holandska,Slovenska. Plat do 2800 eur. Podmienkou je zakladna znalosť nemeckého/anglického jazyka a ukončený opatrovateľský kurz/zdravotná škola, popripade skusenosti . Zaroveň Vam preplatime 150 eur z opatrovatelskeho alebo jazykoveho kurzu. Do Anglicka nie je potrebný opatrovateľský kurz-opatrovateľky/opatrovatelia sú zaškolení. V Anglicku mame aj opatrovanie deti . Mame aj DOMOVY DOCHODCOV pre zdravotne sestry a opatrovatelky. Pre bližšie info: Gavurikova Janka +421917173171, janka.gavurikova@atena.sk