Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pocit menejcennosti a nekontrolovatelna ziarlivost a zavist

Príspevok v téme: Pocit menejcennosti a nekontrolovatelna ziarlivost a zavist
niesom to ja

Neviem ani ako zacat. Mam za sebou dalsiu navstevu psychologa. Uz ich ani nepocitam. Je mi zo seba a svojich depresivnych/ziarlivostnych a zavisltlivych stavov strasne a neviem si pomoct, ani nik iny, aj ked si uvedomujem svoje chyby. Aj ked uz nechcem prezivat to, co prezivam. Len nieco vomne mi nechce dovolit prijat a uvedomit si. Aj ked si to za den poviem niekolko x krat. Zacalo to niekedy pred 3 rokmi nastupom na strednu, prvy rok bol pre mna uplne pohodovy. Bola som v kolektive oblubena, sebavedoma, priatelska, stale sme niekam chodili von, po skole, cez vikendy. Proste, bola som ina. Bavil ma zivot. Potom dosiel nejaky zlom, ani som si poriadne neuvedomila, kedy. Prestala som sa s ludmi bavit, prestala som chodit von. Kontakt s ludmi nevyhladavam som skor samotar, uz su to tri roky. Nebavi ma vykecavat sa, ani si vypisovat na fejsbuku. Z toho dovodu uz si namna nespomenie vyse tych 3 rokov skutocne skoro nik. Mozno tak 10 priatelov na narodeniny, ked im to blikne v novinkach. Okrem toho som uz rok doma zo skoly a momentalne si neuspesne hladam pracu, takze sa skutocne takmer s nikym nestykam. Len doma s nasratymi rodicmi co mi to sem tam vytknu.
Pred cca dvomi rokmi som sa spoznala s mojim terajsim priatelom, chodime spolu uz rok. Vsetko je perfektne, ale len pocas obdobia, kedy nechodi von. Ked mal toho vela na statnice alebo na skusky, proste ked s nikym nikam nesiel. Ako nahle zistim,z e ide von coilen s kamosom na pivo, chyta ma strasny amok. Ja to proste nezvladam. Raz uz sa somnou koli tomu rozisiel, naslubovala som mu,ako sa zmenim. Vratil sa, aj ked to somnou zabalil, vratil sa spat a poprosil ma aby sme to este skusili. Ale ja som sa nezmenila a asi to ani nedokazem. Momentalne sme uz vyse pol roka od seba vzdialeny 300km. Trpnem zakazdym, ked niekam ide. So svojou starou partiou, kde je kopec dievcat ktore su krajsie ako ja. Nehovorim, ze som skareda. Ale niesom tak pekna ako osatne, nikdy ma s nimi nezoznamil a ja sa toho aj bojim. Cervenam sa za kazdych okolnosti, co somnou niekdo nadviaze kontakt. Raz sme sa stretli s nejakym jeho kamaratom, ktory bol von so svojou frajerkou a hanbila som sa za seba, za to ako vypadam, ze niesom tak dokonala ako ona a lutovala som ho, ze sa musel strapnit somnou. Je to strasny pocit. Zoziera ma to vsetko vomne, ja ho vykricim za najmensiu moznu hlupost, aj za to ze s niekym ide niekam von. Raz som sa mu dostala na konto a pisal si tam s dievcatami. Prerevala som celu noc a na druhy den som ho nenavidela. Potom som ho prosila o odpustenie, az ked mi prisahal ze s nimi uz nikdy neprehovori. Donutila som ho k tomu, viem ze nerobil nic zle, premaha sa koli mne ale dokedy este ? Casto krat mi napise, ako mu to vadi. A ci mu chcem uplne zakazat chodit von. Ale ja z toho proste nemozem. Neviem ten pocit zastavit. Sama trcim doma, nemam kam ist, zavidim mu, ze ma tolko priatelov. Ja tu nemam nic, len jeho niekde daleko. Neviem co to bude ak sa to niekedy zmeni a budeme byvat spolu, bojim sa ze ho budem mat chut stale kontrolovat a zabije ma ta zavist a ziarlivost. Hanbim sa za seba a svoje pocity, citim sa tak trapna tak skareda, tak otrasna voci vsetkym jeho kamaratkam, ked vidim s akymi dospelymi peknymi zenami sa stretava. Tie komplexy ma raz zabiju ale neviem uz co s tym. Chcem byt nieco a neviem preto nic spravit, stale cakam na nejaky impulz. Ale ja neviem. Ak uz aj mam obdobie ze s ami to dari korigovat a vydrzim ked ide niekam von, tvarim sa milo. Aj tak mam pocit ho o par dni spovedat a donutit ho prisahat mi ze s nikym nic nemal, aj ked nemal. Je to proste moc. Vzdy sa to tak nejak vrati, vydrzim tyzden, dva, ale potom to tu mam zas a v este horsej forme. Je tu niekto co ma podobne pocity. Neviete, ci na to existuje nejaky liek. Urobim hocico

Adusik90

Ahoj :) V prvom rade sa musis zacat mat rada , ako samu seba tau aka si . K tomu sa dopracujes tak , ze sa napr.pochvalis sama za nieco co dobre spravis, za to ako sa napr.pekne upravis., stanovis si nejake na zaciatok malicke ciele a postupne si ich sama naplnis. Tak t trosku stupne ego a budes sa spon trochu citit lepsie. Stym ze budes trochu zaneprazdnena pracovanimm na sebe , uberies s tych negativnych myslienok a ostane ti trochu menej casu na ziarlivost a zavist, pretoze tvoja mysel bude pracovat na niecom inom . Tiez s tou ziarlivostou to sa da riesit pokial je to v norme, sama som bola ziarliva pre rokmi ako pubertacka , ale som rada ze som sa sz toho dostala, zozieralo ma to, nekedy som simyslela ze ma to raz znici. ale chvala Panu Bohu som ztoho vonku, a citim sa lepsie, a ziarlim minimalne alebo vobec. Po pravde mam priatela, ktory ma tie iste problemy ako ty , akurat vo vacsom stupni, aspon vidim ako sa citi alebo co preziva ale normalne to nie je ..ked chces s tym prestat a sama to nezvadas chod k psychologovi alebo aj k psychiatrovi kludne , ale chod tam s tym ze si pripravena a stastna pustit sa do riesienia svojho problemu. Tvoj priatel toto donekonecna znasat nebude... mozno si ani nevies predstavit ako sa citi, svojim spravanim ho nevedome tyras..a citi sa hrozne.. ver mi ze ak ta opusti pociti ulavu a nikdy o teba uz ani nezakopne. Presne toto iste zazivam ja , ver mi myslim ze to citi rovnako aj on ... a urcite sa neciti lubeny.. mozno uz je s tebou len z lutosti , ... ak ho mas skutocne rada, vyries si to a ukaz aj jemu aj vsetkym ze mas na to byt super clovek, tory je spokojny a stastny a dokaze spravit stastnym aj inych :D Ver mi ze sa to da , a ze je to pocit na nezaplatenie ked svoje chore stare ja odhodis prec . :) Prajem vela sil a stastia a verimz e to dokazes :D

Ipsik

Celý svet nás vedie k tomu, aby sme si všímali a riešili najmä a predovšetkým niečo negatívne, niečo zlé, čo kto spravil alebo nespravil. To dobré sa až tak do popredia nedáva. To nie je IN.
Keď s ním budeš mať dlhodobý vzťah, tak sa môže stať, že sa možno rozídete aj kvôli dôvodom, ktoré tu uvádzaš, je to možné, ale potom budeš sedieť a plakať kvôli tomu, že to skončilo? Ale pre istotu si na to pekné ani náhodou nespomenieš, ale prečo? Lebo zlo zase vyhrá na celej čiare?

Ipsik

A čo ti poradila psychologička, ak sa môžem opýtať? Ja si myslím, že ty riešiš vzťah len povrchne, ako bez rozumu. Už keď tam city sú, tak prečo nepoužiješ trochu aj rozum? Mala by si sa ho opýtať na to, že prečo ľúbi práve teba, aký ma pre to dôvod? Nie emocionálny, ale racionálny. Ale na to sa ho nepýtaj tak, že mu to napíšeš, to ti musí povedať osobne. Keď človek píše, tak má viac času na to, aby si premyslel, že čo povie. Keď človek hovorí, tak to už nie je také premyslené, resp. prešpekulované. Tvoja žiarlivosť je tvoja povahová črta a tú nijako nezmeníš, ani keby si chodila ku psychológom každý deň. To ti tiež povedala tá psychologička? Sorry za výraz, ale tvoje paranoidné predstavy ťa môžu dohnať až na psychiatriu, tak sa maj trochu rada. Čo ti potom na to povie? Bude taký tolerantný, že bude s tebou aj keď budeš psycho? Niekedy, keď tak porovnám život zvierat s tými našimi, tak si pripadám ako nejaký degenerát. Prečo nemajú zvieratá depresie, psychológov, lieky, antibiotiká? Vyzerajú byť kvôli tomu nejako nešťastne? Asi veľmi nie. Len peniaze a plus nejaká psychická porucha má byť zmyslom našich životov? Toto vážne chceme? To nás baví a napĺňa šťastím? Rozhodnutie byť vo vzťahu je o racionálnom rozhodnutí z hlbšieho ponímania. Keď tak budeš pokračovať, tak dospeješ do štádia, že už si len povieš: áno, radiátor má vždy pravdu. Totálna paranoja. Koľko percent ľudí ti to potom stoleruje? Dve? Alebo jedno?

KoMir

Existuje liek sam mi pomohol,mozno mi nebudete verit, ale tym ze to skusite mozete len ziskat.Presla som podobnymi stavmi ktorymi prechadzate aj vy.Pochadzam z katolickej rodiny a tak vo svojich trapeniach som mala vo zviku volat na Boha o pomoc a jedneho dna sa to stalo.Jezis Kristus ktory je Bozi syn narodil sa na svet, aby zomrel za vsetky nase trapenia,hriechy a chroby a na treti den vstal zmrtvych a ja som tomuto uverila.Pozvala som Krista do svojho zivota aby mi pomohol a dal sa mi spoznat.Vsetky hriechy a zle veci co som spravila v zivote som mu povedala a vsetkym ktory mi ublizili som odpustila.Dnes som slobodna a Jezis je stale somnou, ucima vedie ma a uz nikdy niesom sama.Citam bibliu a navstevujem spolocrnstvo, kde veria len jedinej pravde a tou je Biblia.Ziadne pomocne knihy ako strazna veza, katechizmus a podobne to su falosne ucenia.Zehnam Vam aby ste spoznali pravdu a ta vas vyslobodi,lebo koho Kristus oslobodi bude skutocne slobodny v mene Jezis amen.

Fo

Ahoj. Ja som na tom nejak podobne,len s tym rozdielom ze mne sa koli tomu uz vztah rozpadol a nie jeden.Tiez som bezradny a psychologicku som zatial navstivil raz.Nabuduce budeme robit testy na psychicke poruchy lebo to spolu moze suvisiet,ty si nic take nerobila?Mrzi maco ti napisem ale liek neexistuje...jedine naozaj terapia a zmena myslenia co je strasne tazke :( stale verim tomu ze mi terapia pomoze...v Ziline je vynikajuci odbornik na toto vola sa Dr.Gróf no ja ho mam velmi daleko:(ak si nejak blizsie tak vyskusaj jeho.Precital som milion publikacii na tuto temu no navod o 20 krokoch nikde nenajdes...Pre mna bol impulzom riesit to rozchod po 3 rokoch vztahu...krasneho...snazim sa bojovat no vysledky zatial nepocitujem.Prosim skus s tym zabojovat aby si o neho neprisla lebo je to skutocne hrozny pocit...Mna velmi trapi aky som a chcen bojovat aby som bol lepsim....Ty mas koli komu bojovat tak prosim mysli na to!!!Urob to prenho

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pocit menejcennosti a nekontrolovatelna ziarlivost a zavist - Fórum - ZDRAVIE.sk