Dalsi co ho nebavi zivot

Príspevok v téme: Dalsi co ho nebavi zivot
sani

Ahojte.
Neviem preco tu pisem asi koli moznej rade...pomoci aj ked je tu takychto prispevkov dost

Je to uz dlhsiu dobu som mierne introvert.
Ale v poslednom mesiaci sa to zhorsilo a zhorsuje.ano nechce sa mi zit nebavi ma uz zivot.koli tomuto problemu upada moj vztah a trpia aj deti.nastivil po tajme psych.a zacal uzivat tablekty lebo som uz uz spachal samovrazdu.manzelke som sa zdoveril ze beriem tyzden tabletky a dost so bol otupely.nevedela ze som chcel sa zabit len koli tomu ze mame problemy vo vztahu som jej povedal.tak mi akazala ich brat dalej.ze som iny ako predtym.co mam robit?dhorocny vztah mi nejako nefunguje asi v tom vidim problem ale rozviest sa?mame deti a neviem ci.je to to co chcem...co ked to nie je ten problem..nemozeme si dat ze pauzu ked mame rodinu a zavazky.neviem ako stoho von..doma somvela krat ako duch do seba zavrety.nemozem jej povedat ze som sa chcel zabit a aj sa chcem.ak zacnem bra tableky opat to na mne bude poznat...co mam robit? Nie som ziadny soc.pripad mam skoncene vs skoly a zamestnanie takze nie som v exist.problemoch.
Dakujem za rady

anjelik*

Sášenka, nedá sa spoznať človeka iba na základe toho, čo píše. :o)
Kvietoček, to bolo iba podobenstvo pre lepšiu predstavu. Rovnako dobre som mohla napísať zhrdzavené lano, ktoré škrtí obidvoch. ;o) A podstatu by to vystihovalo.

sášenka33

Mimulus, už viackrát som si všimla aký máš názor na psychológov. Možno máš nejakú blbú osobnú skúsenosť a nedávno som dokonca čítala tvoj príspevok, že k Albertovej by si neišiel ani keby bola jediná na svete alebo niečo také. Nuž ale chlapče alebo chlap - neviem koľko máš rokov - tak podľa tvojich príspevkov ti môžem povedať len toľko, že práve táto psychologička by ti určite opravila názor a nepochybujem že by ti aj pomohla. Lebo že potrebuješ psychológa alebo psychiatra, to je jasné ako facka. Len si asi ešte nenašiel toho pravého. Ja sa s tebou nemienim hádať, ale už minule keď som tu niečo od teba čítala tak ma nadvihovalo na stoličke. Psychológovia sú podľa teba debili, ale pritom ty sám sa správaš a funguješ ako dement. Aký je vlastne tvoj život? Trčíš tu na fóre od rána do večera, do všetkého strkáš nos, každému radíš a ty sám žiješ ako socka.

Mimulus

Takže dúha? :D Hmmm zaujímavé ale keď myslíš.

A za živím sa aj ja ospravedlňujem všetkým zúčastneným.

anjelik*

Ak dvaja ľudia medzi sebou začnú tvoriť vzťah..je to niečo ako dúha, ktorá ich spája. Čím viac spoločných spomienok, tým je jasnejšia a silnejšia. Sýtia ju totiž vlastnou dušou, vlastným životom a je nezničiteľná. Tak je úplne jasné, že keď sa chceš odpútať, proste to nejde. Lebo si v nej ty sám, ty sám navždy zakliaty. Snažíš sa a nejde to. Takže čo s tým? Nuž, ovládni vlastnú dušu, ovládni sám seba, pochop to celé a oslobodíš sa. Ťažké? Nemožné? Tak sa tráp a zožieraj ďalej. Iba keď ovládneš vlastné emócie, vlastné predstavy, keď sa prestaneš zbytočne trápiť niečím, čo si sám vytvoril a vytvoríš niečo nové...sám seba a svoj vlastný, lepší svet...iba vtedy začneš žiť sám ako slobodná bytosť. Skôr nie. Tvoje vlastné spomienky ťa zahubia, lebo ty ich znovu a znovu oživuješ a to spomínaním. :o) Pozri sa znovu na svoju manželku a nie cez spomienky o nej, ale ako na niekoho úplne neznámeho a spoznaj ju znovu. Ak sa ti tá osoba zapáči, zostaň s ňou. Ak nie, je to len a len na tebe. Ale aj v zlom vzťahu nemusíš byť zlým. :o)

Mimulus..to *živým* ti odpúšťam, ale len preto, že som bytosť anjelská. :oP

Mimulus

No popravde ma veľmi zaujíma čo ti tu ľudia okrem psychológa poradia. Ja mám 10 ročný vzťah, nikdy sa nám nepodarilo mať deti, s manželkou netrávime spoločné chvíle, nerozprávame sa, nepobozkali a neobjali sme sa už vyše 2 roky, sex nie je, dokonca už bývam občas niekde inde len aby som nemusel byť doma....no napriek tomu to, neviem ako to nazvať nedokážem ukončiť...
Najprv som si myslel, že by mi Manželka chýbala, potom som si myslel, že som zbabelec, neskôr,že kvôli depresií ale ja naozaj neviem..... A to nemáme ani deti. Ja som už vyše 2 roky nezamestnaný a v pekných psychických sračkách.
No napíšem ti tu jednu vec - stretol som za celý život veľa žien - no na moju Manželku nemala doteraz žiadna. Ešte by to mohol byť strach z toho, že ostanem sám ale keďže bývam inde a živým sa prakticky sám tak to určite nie je ono. Psychológ ti neporadí absolútne nič rozumné. Jediné čo ti môžem poradiť je to, čo neviem urobiť ani ja sám - ukončiť vzťah.

p.d.

Ja si myslim, ze manzelia by mali dostavat hned po sobasi aj dokumenty potvrdzujuce rozvod:) Alebo nech uzakonia, ze heterosexuali sa nemozu brat kvoli vysokej rozvodovosti. Vsak toto je postupny rozpad spolocnosti. Rodina je zakladom spolocnosti, ak by niekto nevedel, je to zakladna bunka spolocnosti.

sani

Ahoj emte..takze psycholog vravis..nie je zly napad len neviem preco by som sa mal zdoverovat niekomu a mal ist do imtimostiach...co mi take dobreho poradi?okrem toho ze tam stravim kopec drahocenneho casu a nie zadarmo...d
Dik za odpoved

eMTe

Tak každého do depresie može dostať niečo iné. Niekto k tomu má predpoklady a niekoho ovplyvnia životné cesty k tomu, že sa stane náchylnejší na depresívne a podobné stavy. Takže aj v tvojom prípade je možné, že dovodom toho, že si vo vzťahu nešťastný može byť depresia a može to byť aj naopak alebo úplne inak. Preto by som som sa neuchyľovala k ráznemu riešeniu problému vo vzťahu, ktorý je teraz. To si nechaj na dobu, keď sa budeš cítiť v pohode po psychickej stránke a zistíš, čím to vlastne je, že ťa trápi depresia. Ja som šla naprv k psychiatrovi, dostala som lieky, ale neplánujem ich brať celý život, preto som navštívila aj psychológa. Píšeš, že pracuješ a zdá sa, že ti záleží na rodine, teda ti odporúčam, aby si obetoval nejaké peniažky na to, aby si navštívil nejakého dobrého, ale naozaj dobrého psychológa v tvojom okolí a možno budeš prekvapený, ale ozaj je v mnohých prípadoch nápomocná práve takáto terapia. Držím palce! A hlavne nerobiť radikálne rozhodnutia. Teraz zjavne na to nie je vhodný čas.

sani

Ahoj cindy35.
Chcel by som vediet tvoj nazor na to ze ako by to deti poznacilo do konca zivota...myslim ze radcej takto ako rozvrateny manz.vztah ci nie?