Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo s partnerom ktory sa tvari ze je dokonaly?

Príspevok v téme: Čo s partnerom ktory sa tvari ze je dokonaly?
MackoUsko777

Caute, tak sem pisem prvy krat aj ja. Mam 34 a moja laska ma 32. Sme spolu asi tristvrte roka a mame taky silno taliansky vztah. Vela emocii, vasne...hadame sa kazde 3 dni, potom sa udobrujeme, sex je denne aspon dvakrat, ked to klape, sme najzalubenejsi par, ked nie, tak sa posielame prec, krisime po sebe, padaju aj nadavky :( ... K veci...ona si mysli o sebe, ze je dokonala. Nase hadky vyzeraju tak, ze ja si zakazdym, takmer okamzite priznam a vyslovim nahlas, ze prepac, toto som prehnal, mrzi ma to, nemal som to povedat alebo spravit. Ona nikdy nic taketo nepovie. Radsej bude menit temy, vyhovarat sa, prisposobovat si realitu, ale nikdy za ziadnych okolnosti nepripusti, aby nieco bola jej chyba (aj pri tej najmensej malickosti vyhyba, nepovie prepac). Ked sa hadame, ja hladam riesenie. Ospravedlnim sa a snazim sa veci zlepsit. Ona mi dokola opakuje tu jednu vec, ktoru som spravil zle a nakoniec sa uz ani nehadame o tom, co som spravil, ale o ani neviem com.
Dam priklady. Dva. Minule osatali na aute otvorene dvierka nadrze. Na aute bola ona. Zbadali sme to rano, ked sme isli k autu. Tak je jvravim, aha ostali TI asi otvorene dvierka. Jej odpoved: Ved som sa pozerala, bolo to zavrete. Ja ze tak asi si to nespravne zavrela. Ona nie, ja som to zavrela dobre. Moj pohlad na situaciu: (okrem toho,ze si trham vlasy) Kokos, ved ostala otvorena nadrz, nic vazne sa nestalo, staci povedat, prepac, asi som to zle zatvorila ... a je to vybavene ideme dalej! Preco sa treba vyhybat zodpovednosti za kazdu cenu a namiesto jedneho rychleho prepac, asi som nieco nespravila dobre, netusim co sa stalo, treba hladat vyhovorky a maximalne sa obranovat, ako keby mi niekto utocil na zivot tym, ze omylom ostala nadrz otvorena...
Situacia druha: Vcera sla autom asi dve hodiny a ze mi cestou zavola. Tak som dvihol, ona o minutku,ze nema handsfree. Ja ze ok,daj si a zavolaj mi. Tak mi zavolala o 20min bez handsfree, ze handsfree je daleko a nechcelo sa jej ho vybrat...A ja ze to Ti trvalo 20minut, kym si sa rozhodla ci mi budes volat s alebo bez handsfree? Tak sa nasrala... Ja soms a ospravedlnil asi po 15min, ze sorry, nemal som to riesit, ona nasledne celu noc trucovala, ze co si to dovolujem jej nedoverovat. Snazil som sa situaciu zlepsit, normalne som sa s nou rozpraval, akonahle som si ju pritulil, tak znova vytiahla, ze som debil, co jej neveri a ako ju to ranilo...toto robila asi 24hodin. Potom som uz chytil nervy,ze nie je normalne, ze blbost riesi tak dlho a ze si mysli, ze to co robi, je v poriadku a pritom je ona ta, co umelo drzi pri zivote akoysi pseudoproblem a vkuse sa k nemu vracia, namiesto toho aby sme si veci raz normalne vyjasnili a sli dalej. Ona si ale nedokaze priznat, ze tymto spravanim je to vlastne ona, ktora nici to co je medzi nami a je presvedcena,ze nic zle nepsravila.
Co sa taykm clovekom? Babo rad :)

Agnes998

Jak opisujes svoju priatelku, je zrejme dost tvrdohlava, ja by som sa nespravala ako ona, nemam problem povedat prepac a nehram sa na dokonalu a bezchybnu. Na druhej strane aj moj priatel je taky kludas, dokonca este kludnejsi ako ja musim povedat, nikdy by mi nevycital, ze volam az o 20 minut. Proste ak by sa takato situacia stala a ja by som mu zavolala za 20 minut, on by to ani slovkom nekomentoval. Dokonca ani keby som mu vobec v ten den uz nezavolala nijak by to neriesil. Jak som pisala, vam pomoze bud otvoreny rozhovor za predpokladu, ze obaja sa skusite zmenit, alebo si najdite k sebe flegmatickejsich partnerov, to by bolo pre vas oboch najidealnejsie.

lilyiankaa

tie tvoje dva príklady sú veľmi chabé .. ani v jednom prípade by si ani odo mňa žiadne prepáč nepočul a prečo? lebo za prvé, ak som v tom, že som dvierka od nádrže zatvorila, darmo by si ma presviedčal o opaku a za druhé ja keď šoférujem, nerada telefonujem, lebo keď sú samé zákruty a prepaďovanie rýchlostí, proste mi to tak nejde ako napr. ostatným ... preto ak môj priateľ vie, že šoférujem, rýchlo sa rozlúči a zavoláme si neskôr, keď došoférujem ...
obaja ste veľmi temperamentný, ale uvedom si, že nie vždy musíš mať pravdu ty, aj keď ju mať môžeš a že ju to môže už unavovať, počúvať o tom, aká je "trúba" ... mňa by to tiež nebavilo ... čiže kašli na to, predýchaj tekéto veci a bude váš vzťah lepší a bez odúvania a hádok :)

TinaM

Aj ja som si kedysi myslela, ze mozem mat len "taliansky" vztah. Hadky, krik, kvoli nicomu. Myslela som si, ze som jednoducho taka povaha, ved je vela takych parov. No a moj terajsi vztah? Uz nieco cez dva roky sme najstastnejsi par, pretoze nas vztah je zalozeny na respekte- to je tak strasne dolezite. Iste, hadky boli, su a budu, nikto nie je dokonaly. Ale je rozdiel medzi hadkou=krikom a hadkou=vysvetlenim si problemov v pokoji. Neviem...taliansky vztah ok, ale nadavky, trucovanie a urazanie sa, to je uz na co dobre?

Agnes998

Moj nazor na to je ten, ze vy ste typy, ktore sa k sebe moc nehodia. Obaja ste take typy, co lahko vzplanu a obaja by ste k sebe potrebovali partnera - flegmatika. Nie si zly ani ty, ani ona, hoci chybu ked naozaj spravi by si priznat mohla, ale su proste ludia, ktori to nikdy neurobia. Ak spolu chcete dalej existovat, skuste si priznat kazdy vlastne chyby a nehladat ich len na tom druhom, skuste na svojich vlastnych chybach pracovat. Tie situacie co popisujes, to fakt take blbosti, na ktorych sa bezni ludia vobec nehadaju. Skuste si sadnut a normalne sa o tom porozpravat. Povedzte si najskor, ze teraz sa rozhodne nechcete ani jeden hadat, len si ujasnit situaciu. Ty povedz, co ti na nej vadi, ona nech povie, co jej na tebe vadi. Ale nie vycitavym tonom, vasou ulohou bude hladat riesenie vo vasej situacii, nie sa zase pohadat. Ked obaja spravite aspon nejake ustupky k tomu druhemu, tak sa mozte naucit spolu lepsie fungovat.

tripo

:DDD MackoUsko, toto je moja manzelka. Ona nenechala otvorene tie dvere - bolo to pred domom, mame kamerovy system - ukazal som jej zaznam, ze to urobila ona a vysledok? Nastvala sa ako hovado a v podstate to skoncilo tym, ze mam verit jej a nie kameram :)
A tiez si nikdy neprizna chybu a neospravedlni sa, ale za to sa jej s touto povahou skvelo dari v podnikani. Neries, miluj ju taku aka je. Ak nieco urobi, ze sa nieco stane, tak si pomysli, ze je to len vec a ze vztah a laska je ovela viacej. Jedine takto s nou mozem fungovat a klape to. A aj mna to ukludnilo, ze fakt som sa rozculoval kvoli pic...nam. Naozaj som prisiel na to, ze pokial nejde o zivot, ide vlastne o h...o.
Drzim paste vo vasom vztahu :)

vera.vera

to, ze zavola za 20 minut, ked este vies , ze soferuje je chyba za ktoru sa ma ospravedlnovat? a jasne, ze tie podla teba chyby nerobi umyselne tak co si ma priznavat. to ona by mala od teba utekat

MackoUsko777

No "vtip" je v tom,ze ona to prepac nepovie ani neskor. nepovie ho vobec. ja som ten co robi vsetko zle, ona sa len arogantne spyta, co zle som urobila? ale nepovie nikdy,ze toto som mozno mohla spravit inac...za ten cas co sme spolu nepovedala ani raz, ze mal si pravdu, alebo toto alebo tamto som nemala spravit,alebo som to mala spravit inac...ona je presvedcena,ze je dokonala a vsetko co spravila,je dobre.
Ja jej vravim, ze pozri, ja nie som dokonaly, nemozem slubovat, ze nebudem robit chyby....budem...co ale slubit mozem a chcem je to,ze sa ich budem snazit stale co najrychlejsie napravit a nerobit ich znova a znova. Ona si ale ziadnu chybu za ten cas co sme spolu nepriznala. Clovek co nevidi na sebe chyby nema ako pracovat na sebe,ved je dokonaly a nema co odstranit...prvy krok k tomu aby sa clovek zlepsil je,ze si uvedomi v com su jeho slabosti, co robi zle. Ona nic take na sebe nepozoruje...

petik5

Uviedol si malo prikladov a dost chabych nato aby si dokazal co si pisal ze "ona si mysli ze je dokonala" skor naopak chlapce to ty by si chcel aby bola dokonala a vravela tak ako si to ty predstavujes... skus ju brat taka aka je... a este jej ides vycitat ze zavolala o 20min.? ked soferuje? Milujem takych chlapov co pocitaju minuty a kontroluju zenu co spravi zle aby jej to mohli vyhodit na oci... a zapametaj si jednu vec... kazdy clovek alebo zviera.. je to danne prirodou sa "brani utokom" a mam pocit ze ona sa uz podvedome brani pred tebou preto tie vyhovorky, vykrucacky a pod. ako si pisal... podvedome sa brani aby si ju furt neupozornoval. A daj si pozor, pretoze zeny maju tendeciu od takych chlapov utekat. Je podla mna velmi citliva osoba, a nema rada ak ju niekto kritizuje. Tak to nerob ak ju nechces stratit!!!
Toto mi robil tiez jeden frajer, to bolo tiez take talianske... ale poslala som ho do prdele po case, a musim povedat ze sa mi ulavilo. Tak daj pozor.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.