Nemcina

Príspevok v téme: Nemcina
nj

Zdravím, viete mi poradit ako sa mám ucit nemcinu? Skúsal som pozerat na nete slovícka ale to nie je velká sláva. Nejaké cvicenia na nete pre zaciatocníka sú? Nejaké dobré s ktorými máte skúsenosti?
Potreboval by som sa naucit za rok hovorit nemecky. Nemusí to byt nic extra ale aspom základná komunikácia +/- Je to vobec mozné?

0vecka

2 Maoam jj najdu sa aj taky... ale ja mam skor skusenosti ze sa vsetci chytali za hlavu ze ka oto vysvetlit... ale vecsinou mi staci synonymum...

Maoam

0vecka - ale ako sam vies, dobre sa uci aj od kamosov (domacich), nie? su zlati, ked pouziju vyraz, ktory nepoznas a ty sa opytas co to znamena a zacnu vysvetlovat :D a hladat ekvivalenty :D, castokrat sami musia rozmyslat, ako ti to vysvetlit :DDD

Maoam

no a ked sa niekto na SVK uci cudzi jazyk (kym nema moznost sa ho naucit v danej krajine), tak osobne by som zasadne zvolila zahranicneho lektora alebo ked uz slovenskeho, tak takeho, ktory ma jazyk nielen vystudovany, ale idealne este zil aspon 10r v krajine, kde sa tym jazykom hovorilo, pripadne tlmocnika, ktory prekladal v zahranici

Maoam

ale to iste je aj s ucebnicami AJ, raz som ukazala moju staru ucebnicu zo SS rodnemu a ten sa tak smial na tych lekciach (kvoli nespravnosti, chybam, nespravnej volbe fraz, slovosledu atd) :D

a hlavne sa vsetko zvykne maximalne komplikovat a zbytocne, ci sa pouzivaju totalne divne vyrazy, na ktore jestvuje jednoduchsi ci ovela vhodnejsi ekvivalent

takze v zasade hladiet na to, KTO je autorom

Maoam

ak su slovenski autori, tak sa da ocakavat vela chyb, preto som radila zohnat si ucebnice NJ pre zaciatocnikov od nemeckych vydavatelov, lebo tam je zarucene, ze budu spravne, ako gramaticky, tak aj ohladne spravnych vyrazov a fraz v konkretnych situaciach, ja kolkokrat, ked listujem v mojom starom slovniku kupenom na SVK, tak len tak cumim, ze he? to by tu v zivote nepouzili :DDDDD

a tak som si zakupila slovnik vydany v DE a ten je kvalitny, mam aj nemecko-anglicky odtialto, ale pre odborne ucely (medicinsky)

0vecka

s tymi chybami ma Maoam pravdu... raz som ukazal jeden slovnik mojej starej.. boli tam prislovia po slovensky a potom ich nemecke ekvivalenty... asi tak polovica boli veci o ktorym nemci este nepoculi a tak 5% mali nejaku gramaticku chybu

Maoam

chapem to cele, tiez ma to dlho stvalo, ale nezmenis to, je to politicke rozhodnutie, bohuzial, od 80tych rokov, ako si ich vpustili do krajiny a netyka sa to iba ich, ale aj inych cudzincov (Poliaci, Rusi - vojnovy dlh napriklad)

sustred sa radsej na svoj zivot, svoju NJ a svoju pracu, lebo to ostatne nemas moc zmenit (to by museli chciet ti 'hore' a za oponou)

KIKU nemas, su aj ine detske kanaly, poskusaj, co mas a co nie

a kup si ten nemecko-anglicky/anglicko-nemecky slovnik ;-), ked sa ti dari takto sa ucit, bude to dobra pomoc a pokukaj sa po nemeckych ucebniciach pre zaciatocnikov, maju velmi kvalitne, len to chce sa v tom trocha pohrabat, co ti vyhovuje

neviem v akej branzi pracujes, da sa potom neskor, ked na tom jazykovo budes lepsie kupit aj odborna literatura pre konkretnu oblast a casopisy + stranky s textami k branzi, aj odborne slovniky, alternativa dva, zozen si karticku do kniznice a mozes si vypozicat, co len chces...a za podstatne lacnejsi peniaz, vratane DVD, kaziet atd.

nj

je to asi komické ale na slovensku kika je a tu nie :D
k tým cmoudom, mne by nevadili ze tu sú, mne vadí ze dostávajú vysoké prídavky ci uz na deti alebo seba samých. potom ten kto vlastní firmu tak platí nenormálne vysoké odvody státu aby uzivili tých .... dokonca im kúpia aj telku, lebo arab
a v poslednom case sa uvazuje ze by im kúpili aj PC pretoze sa to povazuje za zivotný standard ktorí musia mat. Sak to je choré! A potom ze nebud zlý na podobných ciciakov. Nie vsetci ale dost ludí to vyuzíva. Mne kto kúpi TV alebo PC? Pokial nie si auslander s chodobnej krajiny más smolu, drz hubu a plat dane. Je mi z toho zle

Maoam

hatala bu :D, jj, pocut to na kazdom kroku, kdekolvek v DE si

kup si slovnik nemecko-anglicky

nahodou, vobec sa to nevylucuje, praveze talent na AJ-NJ je velmi casty, rob ako ti to ide prirodzene najlepsie

zacat mozes aj knizkami pre deti, preco nie, su aj specialne ucebnice NJ pre zaciatocnikov (vydane v DE a bez chyb, v slovenskych je vela chyb, rsp. nespravnych vyrazov, uplne inych, ake by pouzili v DE), skus pozerat jednoduche relacie alebo serie (kratke), jasne dialogy, jednoduchejsie frazy, pochytis, dolezite je vela pocuvat