Prekonala som boreliózu?!

Príspevok v téme: Prekonala som boreliózu?!
pia

dobry den, mam 26 rokov-zena. jedneho dna som mala z nocoho nic pred polrokom silne bolesti kolien, co ma dost prekvapilo. zistili mi aslo 1000, Crp v norme, bolesti sa stupnovali az ma dohnali do narodneho ustavu reumatolog. chorob aby sa vylucili alebo potvrdlili autoimunutne ochorenia. , chvalabohu-tie boli vylucene, rovnako ako reuma. Dnes mi prilis vysledky z ambulantneho vysetrenia:

-nalezy RTG su negativne, krvny obraz napisem iba to co som mala zle: NEU:45,8%, LYM: 46,%, ASLO 749(pomalicky klesa)dalej te veci ako ANA, ELFO, CCP, ELISA ENA SREENING, anti DNP, anti DNA, chamidie TrlgA NEGATIVNE, AKURAT mam znizene zo serologie IgM 32,1 protilatky na borelie, moc je ok

ZAVER: v klinickom obraze badam mierne livedoidne zmeny pokozky v predlakti(ake su to zmeny netusim, lebo pokozka sa mi zda ok), Sedimentacia krviniek je nizsia, CRP je 5, co je skoro hranicne, ale je to stale normalne.NIZSIE IgM proti boreliam, ma byt do 9, ja mam 32...systemove ohorenie spojiva nepotvrdzujem.doporucenie:anacia infektov a pravidelne sledovanie boreliovych protilatok.

To znamena ze som prekonala alebo prekonavam boreliozu, ako je mozne ze test na boreliozu BOL U MOJEJ SPADOVEJ REUMATOLOGICKY NEGATIVNY? a v NURCHU pozitivny?

odpovedam

celkom jednoducho. ak ti robili klasicky test na borelie z krvi, tak casto byva negativny, aj ked boreliozu mas. mozes ju totiz mat v "spavom" stave, ako vnutrobunecneho parazita a to odhalia len specializovane testy, ktore sa ale nerobia bezne, len ked je podozrenie, myslim ze sa aj okolo 70e na neho doplaca. zbavit sa jej da, ale je to nadlho, pozri si na rng nazory na googli, on tam uvadza nejake protokoly, je aj antibioticky protokol, co sa aj rok vkuse beru antibiotika, ale to je skodlive, radsej by som vsadila na neskodnejsie prostriedky