Neviem co mi je - diagnozy sa postupne vylucuju

Príspevok v téme: Neviem co mi je - diagnozy sa postupne vylucuju
parazit

Zdravim,

uz niekolko rokov trpim na zle travenie - nafukuje ma, prehana, nepodarilo sa mi definovat, z coho. Jedine co mi zistili je alergia na mlieko, ale po jeho vysadeni sa nic nezmenilo. Okrem toho byvam otapena, malatna, unavena, nic sa mi nechce, to travenie a bolesti hlavy mi uberaju energiu. Na gastre som bola - urobili mi endoskopiu, gastroskopiu, odber krvi, vsetko bolo v poriadku. Z ich pohladu nemam problem. Na neurologii mi dokonca kvoli toceniu hlavy a zavratom robili ct, eeg ale aj tam vyslo vsetko v poriadku. Na alergologii mi robili test na histaminovu intoleranciu a tiez je v poriadku. Diagnozu syndrom drazdiveho creva nejak nechcem prijat - neovplyvnuje sa to stresom, v podstate som v zivote spokojna a stastna az na tuto oblast. Mavam silne PMS ale nekontrolovali mi hladinu hormonov. Takisto neviem, ci to nemozu byt parazity, ale zeby az tolko rokov? Neviem si predstavit, co dalej po tych vsetkych vysetreniach. Skusala som aj detoxy, traviace enzymy, vsetko mozne proste. Zdravy zivotny styl. Dieta bez histaminu mi celkom pomohla. Ale histamin to vraj nie je, tak ja uz fakt neviem. Pravda je taka, ze som uz celkom zufala, neviem na akeho lekara sa mam obratit a zacinam si mysliet, ze mi sibe. Konzultovala som to aj s psychiatrom, ci to nie je psychosomaticke ale nic vazne nezistil.
Mate niekto podobnu skusenost? Alebo napad, kam sa mam obratit? O tych parazitoch neviem vela, aky lekar to zistuje?
Dakujem pekne za odpovede a nejake povzbudenie, fakt som zufala, pretoze uz x rokov ma tento problem ubera o zivotnu energiu a pohodu.

parazit

gucciok85, diky za navod, zrobim si zajtra.

akoja, ako si nakoniec zistila, ze su to parazity? A ako si sa liecila?

akoja

...to iste ako ja,roky traviace problemy,vsetky vysledky negativne a predsa su to parazity...lekar je dnes skoro zbytocna profesia,keby pohli rozumom a mali snahu pomoct,museli by prist na to uz davno!

gucciok85

Plivací test:
rano 3 dny za sebou nalacno pred pitim a jidlem-plivnout do sklenice s vodou.Pockat 30m a pokud nezustane slina vcelku a na hladine tak je problem(candida nebo jiny problem).Candida je kdyz klesa slina ve sklenici ke dnu ve vlaknech

Slinový test
Ačkoliv tento test není "vědecký", je poměrně přesný. Když se ráno probudíte, dříve než cokoliv sníte či vypijete, shromážděte malé množství slin a plivněte je do průhledné sklenice na hladinu vody. Zhruba po 30 minutách se do sklenice podívejte. Pokud se vaše sliny zakalily a visí z nich dolů jakési "provázky", nebo pokud se potopily ke dnu, potom pravděpodobně máte nadměrné bujení kandidy.-toto je jednoduchy test na kandidu,nemusis ani k lekarom chodit.
Ta dieta ti pomoze, urcite ti zlepsi stav,ale potom nesmies nadalej jest biele pecivo, cukor, bielu muku

Yoghurtbear

taktiež by som vyskúšal v tvojom prípade probiotiká superdophilus, ja beriem od tej firmy probiotiká už niekoľko mesiacov a som celkom spokojný

parazit

gucciok85 a myslis, ze tie kvasinky mozem mat uz niekolko rokov a 2-3 tyzdnova dieta to vie zmenit? Iste je, ze sa mi to zlepsilo po kolonoskopii - predtym som totiz mala to typicke predvysetrovacie srackovanie a myslim ze mi to vsetko vyplavilo z criev, ale samozrejme pomohlo to len docasne. Uz si skoro ani nepamatam, kedy mi bolo naozaj dobre dlhsie ako 3 dni :/ okrem nizkohistaminovej diety. Moze to mat nejaky suvis? Zeby som si fakt nahovarala HIT?
hmm..

parazit

Dakujem vsetkym za odpovede a rady, vidim, ze mam co studovat. Popravde zijem zdravo, jem dost vlakniny, pecivo moc nejem, sportujem kazdy den. Ale skusim psylium a nejake silnejsie probiotika.

Tu kandidu mi ale najprv nejako musia zistit ze? Teda cukry mozem vysadit hned, to je tak ci tak zdrave.
Napadlo mi, ze to mozno suvisi s hladinou hormonou - bola som liecena na endometriozu a neviem neviem, ci sa to nezhorsilo odvtedy. Ked sa mi vratil menzes, tak to bola hormonalna supa, hned som dostala mykozu.

Robili mi "len" endo a kolono, testy na celiakiu a pod., odbery, ct. Hormony nie ani stitnu zlazu. Zvysok, co spominas Yoghurtbear, to ano.

Zahadne sracky a diskomfort :D hej :D:D presne. A su velmi zahadne, pretoze niekedy naozaj prekvapia (napriklad na prvom rande :D:D haha no, nie vzdy mi je z toho do smiechu ze..)

Kandidu inak neviem ci vidno na kolono, rozmnozenu asi ano, inak sa vraj zistuje zo stolice a krvi. No neviem., skoda ze nie som lekar (alebo stastie :D).

Takze postup okrem diet a pod. - obvodak a poprosit ho o testy na kvasinky?

Vdaka este raz :)

Yoghurtbear

parazity zistia zo stolice, moču, poprípade candidu zistia asi aj kolonoskopiou(candida je asi biela, čiže by ju na stene čreva malo byť vidieť,nie som si však istý)Ja mám ten istý problém, už sa tiež niekoľko mesiacov naháňam po lekároch a všetky vyšetrenia (štítna žlaža, gastroskopia, kolonoskopia, potravinove alergie, krv, stolica, moč, hormony, CT,ultrazvuk) mám OK...ešte komplexné vyšetrenie tenkého čreva musím absolvovať, aby sa vylúčil crohn. tiež ma šupli k psychiatrovi a tiež som úplne normalny a spokojny so všetkym:Dteda okrem tých záhadných sračiek a diskomfortu v bruchu... mala si aj ty tieto vyšetrenia? ak nie, snáď ťa to inšpiruje...inak by som skúsil piť aj hlístnikový čaj-zemežlč, polhodinu pred jedlom, tak 1-3x denne 2 týždne, z nejakého súkromného zberu, lebo ten z lekárne nejako nefungoval na mne:/ja už rozmýšlam nad frutarian diet....hlavne zrelými banánmi a kokosovými orechmi (takými normálnymi, nie strúhanými)...že vraj tieto veci robia dobre na trávenie...banány mám odskúšané, fakt fungujú

trueshit

to je zaujimave, jas napr som prišla na to že pravdepodobne mám vyeoké hladiny prolaktinu niekolko násobne,kedže mám v mozgu minitumor, a to može sposobit ,že necitim sýtost,čisto možno preto vyzerám ako prasa