Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nafúknuté brucho

Príspevok v téme: Nafúknuté brucho
Nathalia1992

Dobrý deň,

mám taký problém, že po každom jedle čo zjem som nafúknutá, bolí ma brucho a mám zápchu. Myslím si že jem zdravo. Môj jedálniček:
R: ovsené vločky zaliate vodou, lanové semienka, škorica a kus ovocia zväčša jablko
D: biely jogurt alebo ovocie (banán)
O: dusené mäso (zväčša kuracie, červené nejem a vždy naprírodno nikdy nie vyprážané) + ryža alebo zemiaky alebo zelenina
O: vždy nejaké ovocie alebo jogurt alebo zelenina
V:zemiaky, mäso + ryža, krupicová kaša alebo zeleninový šalát

Vzdala som sa sladkého (čo nebol väčší problém), nejem vyprážané, nejem v reštauráciách - po tom čo som zažila a pijem výhradne čistú vodu a nesladený čaj (zelený alebo žihľavový) a vysadila som aj pečivo + športujem 4 krát do týždňa. Beriem chlorelu.

Mohla by to byť alergia na mlieko (možno s tých jogurtov?). Alebo mi chýbajú nejaké dôležité živiny v mojej strave? Prosím Vás poradťe mi čo mám robiť, čo robím zle, už som zúfalá? A porosím iba rady nie žiadne "puberťácke" komentáre ďakujem.

olga32

ja by som odporučila prípravok s názvom Fibretta. Beriem ho už vyšše 4 mesiace a úplne sa mi upravilo trávenie a plynnatosť ja minulosťou. Fakt mi to moc pomohlo. Popri tom jem chlorelu, prípadne riasu spirulinu.

Helus

GOfruit nejedavam listy,ale zacnem dneska si musim nakupit,listovu zeleninu.Musim si nastudovat na nete co s cim kombinovat.

GoFruit

Helus este som zbudla spomenut listovy kel ale aj redkovkove listy to vsetko obsahuje vela prevela vapnika. a k2 netreba doplnat ak jes vela zeleneho a celkovo surovej zeleniny.

Helus

GoFruit dakujem ti pekne za rady,ja som neni masovy typ,ja som skorej zeleninovy+ ovocny+sacharidovy .Ale co sa stretavam s celiakmi,tak oni su masove tipy,ze im staci maso a prilohy k tomu.

GoFruit

Helus vapnik doplnis sezamom, makom, konopnymi semenami, sezam a mak maju okolo 1000mg na 100g. Myslim ze dokonca 1400mg ma mak. Tym sa ale netreba prejedat. Opatrne s tukmi ani zdrave tuky nie su az tak zdrave ak sa konzumuju vo velkom.
Dalej mas vela vapniku v brokolici, spenate, zihlave, kapuste. Dalej ak chces doplnit rychlo vapnik tak si kup melasu. Odstavuj si mrkvu. 1 pohar mrkvy ma viac vapniku ako mlieka. Spenat jedz surovy. Inac sa ti vapnik neabsorbuje.
Este si treba uvedomit ze ak nejes zivocisnu stravu tak nepotrebujes take megadavky vapnika lebo prave jedenie zivocisnych bielkovin vapnik odobera z tela.
A cvicenie pomaha zabudovat vapnik do kosti.
Dalej doplnaj spirulinu. Ta ma tiez vapnik plus ine vitaminy ako k2 potrebne na jeho zabudovanie do kosti. Treba jest aj jedla s vela mg ako banany a bsetko to co som uz menovala. Na zabudovanie vapnika treba aj vit d3. Bez neho budes zbytocne jest vapnik.

Helus

Ahojte mozte mi poradit,mam celiakiu+ nemozem nic mliecne,a to som pred 3 mesiacmi este jedavala jogurty,acidka.Vracala som po nich,a bola som nafuknuta.Uz som si zvyjkla bez nich,do kavy si davam pohankovy zajic,ale mam problem s klbami,strasne ma bolia,a mam aj osteoprozu.neviete mi poradit,cim nahradim vapnik v stave,viem ze zelenou zeleninou,ale neviem v akom mnozstve.celiakiu mam zistenu 3 mesiace.Aj ked problemy som mala uz par rokov.

GoFruit

Nathalia pozri si tuto temu o naberani svalov som tam pisala trochu. www.zdravie.sk
Co mas jest? Jedz to co ti nesposobuje problemy. Ja ti nemozem radit lebo ako som spomenula som vitarianka ale rozhodne nepotrebujes jest maso a mliecne produkty na to aby si naberala svaly. To je len myt ktory vyhovuje masovemu a mliekarenskemu priemyslu. Existuje kopec veganskych bodybuilderov a dokonca aj vitarianskych. Takze proste sai vsimaj telo a ked ti je tazko po niektorom jedle tak sa mu nabuduce vyhni a daj nieco lahsie. Telo sa ti podakuje.
Lebo hm je pravda ze nemas dostatok kyselin v zaludku a tie sa daju doplnat. Ale neviem ci chces cely zivot doplnat betain hcl ktory je dobre drahy. Asi na maso nie sme velmi stvoreni ked nam ho telo nedokaze stravit. Inac by sme asi tych kyselin mali v zaludku viac. A netravili by sme masove jedla 5 hodín co sa udava ako cas travenia masa.

kiss6666666

a Nathalia, neviem kolkokrat do dna jes....ale vies co aj super pomaha? ked jes az vtedy ked mas naozaj hlad...tzn. ze ako sa vravi patkrat do dna - NIE - jedz vtedy ked si naotaj hladna....tzn....staci trikrat do dna...a ak to spalis a si hladna kludne si daj....
upravi sa ti to neboj
hlavne tie probiotika Probiofix uzivaj

kiss6666666

a kludne zjedz aj chlebik s maslom alebo syrom pripadne sunkou a zeleninou..

ked si odmalicka bola vychovana tak ze si jedla vsetko a potom zacala akoze sa zdravsie stravovat vlocky a tak ...tak ver mi ...raz sa k tomu vratis..

a ziadni jedaci len ovocia alebo zeleniny nevyjadrujte sa k mojim pripevkom!!!! viem o com hovorim

kiss6666666

uzivaj probiotika trikrat denne dlhodobe cca rok pootm staci jedna denne. pred jedlom

a ozaj tie ovsenne vlocky kludne jedz aj s ovocim...ale odporucam ti obmienaj to ...sama zistis preco

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nafúknuté brucho - Fórum - ZDRAVIE.sk