Poraďte čo s voľným časom nezbedného chlapca

Príspevok v téme: Poraďte čo s voľným časom nezbedného chlapca
Fleur-de-lis

Ahojte,
chcem vás poprosiť o nejaké rady a nápady, čo robiť so 6,5 ročným chlapcom cez poobedie po škole.
Je dosť živý, má veľa energie, so susednými deťmi sa veľmi nehráva lebo oni nechcú, keďže ich stále hnevá. Niekedy sa zabaví s niečím sám, ale niekedy vidím, že sa nudí a potom vymýšľa somariny... Človek ho potom musí každú chvíľu upozorňovať.
Občas si zahráme futbal. Stolové hry sa mu zväčša nechce hrať.
Nie som veľmi kreatívny človek čo sa toho týka, a aj tým je to pre mňa ťažšie, že je to chlapec, a mne chlapčenské aktivity veľa nehovoria...
Má aj krúžky, futbal a tenis, ale dve až tri hodiny denne je po škole doma.
Nie je to môj syn, len ho mám pár hodín v týždni na starosti.
Ďakujem za každú radu

Fleur-de-lis

Sladkostí neje veľa, jeho rodičia sú celí zdravá výživa :)
A jeho starší brat je úplne iný...
Ja ho veľmi nemám možnosť niekam brať, ten čas by sme mali stráviť doma prípadne prechádzka či bicykel...
A ide mi najmä o ten čas doma, na záhrade, vymyslieť nejaké hry a aktivity- ale aké?
Kreslí nerád :(

lilyiankaa

to je pravda, tá jeho aktívnosť môže byť spôsobená priveľa sladkosťami ..ja to vidím u toho nášho .. ale čo môžem kecať do výchovy sestre? aj tak si nedá povedať .. ten malý má otrasný jedálniček, byť to moje dieťa, tak by mal riadny utrum v týchto veciach ....
vymysli mu rôzne hry, dieťa sa rado zapojí do všetkého .. s nami aj autá umýva, keď treba .. je s nami rád a je rád, že nám môže "pomôcť" :)

Maoam

pri hrach, ktore tu uz boli spominane, sa nauci postupne koncentracii, s ktorou ma teraz problemy

je potrebne pozriet sa aj na jeho stravu, ci neje privela cukru (sladkosti) a pridavne latky (zvlast farbiva, ochutidla, malinovky atd), lebo to robi casto hyperaktivitu pri detoch (ako aj ADHS-syndrom)

Maoam

sportove kruzky, vela pohybu, vela roznych hier aj na doma, po vonku, bravat ho na vylety (ZOO atd), aby mal co najviac vnemov a zazitkov, to ho unavi ;-), lepsie je mat zive a zvedave dieta ako lemrave s plastaytion v ruke pred monitorom

Lulita

lilianka - hehe presne, deti su vdacne stvorenia, moj dokonca prosi, ze mi chce pomahat upratovat, najradsej upratuje moje skrine so satami :))

lilyiankaa

ja mám rovnako starého synovca, tiež priveľmi aktívneho a nezbedného .... ak sme doma, tak hráme pexeso, karty, kreslíme si, vyfarbujeme,hráme sa s loptou, alebo ideme von so psom, na bicykel, na prechádzku a pod ..
ako spomínala Lulita, kúp kriedy a choďte čarbať na chodník :) neviem náš je taký, že sa do všetkého zapája ..on aj riady pomáha umyť a pod :)

Lulita

mam rovnako stare dieta :) tiez živé, milujuce pohyb, blaznenie,ihrisko a bicykel vyhrava, skus najst nejake dopravne ihrisko v okoli, alebo kup kriedy a chodte si kreslit, to bavi obe pohlavia u deti, popripade sleduj akcie v akcnych casopisoch zadarmo, co su rozne polozene v predajniach, zistis, ze je plno roznych moznosti v ramci mesta