Panicky strach z lietania

Príspevok v téme: Panicky strach z lietania
mily22

Ahojte, ako uz nazov hovori, mam fakt desivy strach z lietania, nedokazem tomu nijako pomoct. Onedlho ma caka let do Ameriky, a neviem si predstavit ako zvladnem taky dlhy let. Uz som parkrat letela,ale vzdy to boli len kratsie dvojhodinove lety a aj to som mala nervy v kybli a musela som si dat panaky/utisujuce lieky ale aj tak som cely cas trpla, raz som sa dokonca pocas mensich turbulencii rozplakala. Takze si neviem predstavit,ako zvladnem ten dlhy let do New Yorku. Vie mi niekto poradit nejake vase tipy ako to zvladnut? Dakujem

allppiinnee

Jeden 100perentny ucinok proti strachu z lietania je dat si min.2-3 dvojite vodky a je to. Odskusane minimalne 30x A na 100percent funkcne... :)

Blondula

fuuu.....tak to ten atlantik je fakt zabijak :D ak vsetko pojde ako ma,tak ja by som mala v dezembri-januari letiet do brazilie.tiez sa bojim uz teraz,ale iny sposob ako to vydrzat nie je :D nadrogovat liekmi sa nechcem a alkohol neprichadza do uvahy,bo by som urcite povracala vsetkych naokolo :D

sususu

mozes byt kludna... mysli na to, ze turbulancia je presne to iste ako vlny na mory... je to vlastne riedsie vzduchove vlny ktorymi prechadza lietadlo. Preto troche klesa a znovu vzlietava... alebo ked ides autom po ceste zlej kvality...je to presne to iste...NEMUSIS SA BAT :-)

jsdhgf

No ja osobne sa lietania vobec nebojim, presne viem ako funguje lietadlo, ale ked sme leteli do Karibiku ponad Atlantik, tak mi nebolo vsetko jedno. Som si neuvedomil, ze vyzarovanie tepla z oceana a najma vlhkosti je neporovnatelne vacsie ako nad susou. Vsak v podstate sa tam vytvaraju takmer vsetky oblaky. Take turbulencie a pady o niekolko 100 m nizsie som nezazil ani v najhorsom sne. Leteli sme aj ponad bermudsky trojuhonik. Som sa fakt skoro potento. Lety ponad pevninu bola hracka. Som sa nenormalne bal, ked sme leteli naspat. Urcite ostan cely let priputana, to je zaklad, ked letis ponad ocean. a daj si nejaky Lexaurin alebo nieco podobne. Padnut by ste nemali, naposledy to podla statistik schytal Air France, co leteli z Brazilie, takze ciste statisticky sa teraz este par rokov nestane vacsie nestastie pri prelete Atlantiku. Drzim palce.