Afrika - Egypt (Hurghada) s 2,5 ročným bábom

Príspevok v téme: Afrika - Egypt (Hurghada) s 2,5 ročným bábom
Wikiki

Mám otázočku pôvodne sme sa chystali do Turecka ale zájazd je už obsadený tak nám ponúkly Egypt Hurghadu Sunrise Royal Makadi 5*.Problém je že sa tam bojím vycestovať s 2,5 ročným hyperaktívnym dietatom.Predsa len je to Afrika....Za hotelom je púšť a chystáme sa v Auguste( +40 minimálne bude) čiže asi to nebudú velmi dobré podmienky pre bábo??
Ale známi hovorili že sa to dá vydržať lebo tam pofukuje príjemný vánok.Môj priatel už bol v Egypte a žiadny faraón ani nič také no ale ja sa trochu bojím tých horúčav lebo priatel bol v októbri :D
Máme skúsiť alebo radšej niečo Európske (Taliansko,Bulharsko,Španielsko....)Egypt nás ale vééééélmi láka tak prosím o radu.

alex5879

my sme boli s 2 ročným minulý rok v Turecku a malý vychytal nejakú črevnú chrípku, okrem toho nás všetkých nakazil. Takže super dovolenka :) neodporúčam skôr niečo ako bulharsko, chorvátsko...

cinety

podla mna je to hlupost cestovat s takym malym dietatom, -diapers, extra strava, pitie, bezpecnost,zdravie, neista polit. situacia....Tiez by som zvazila, kto sa o dieta stara, ci obaja, alebo je to na matke a otec chrape. Do 4 rokov staci predsa aj Slovensko alebo nieco tu nablizku. Moze byt aj 5* hotel, tiez je to neista krAJINA, a ked sa nieco zomelie, je to jedno ci 1 alebo 5*.

Wikiki

TinaM na smaly ma naštastie vlasny pas.
A Vebe a Ovecka preto Afrika lebo nam to ponukli ako nahradu za Turecko inak by sme tam nešli....

TinaM

Inak, len take upozornenie: netyka sa len egypta, ale ja som to zazila tam. Bol tam s nami v jednom turnuse manzelsky par s malym dietatom- este kategoria infant, bez vlastneho sedadla v lietadle. Dieta bolo vtedy zapisane v pase matky (vtedy to stacilo), ale v cestovke akosi zabudli pripisat na letenku matky aj to +infant. Do egypta ich pustili. Ked sme vsak odlietali, nechceli ich pustit cez check in. Manzelia nechapali, co sa deje-nevedeli po anglicky. Delegatka sa stratila okamzite po tom, co nas vylozili z autobusu, tak som im prekladala. O siestej rano v bratislavskej pobocke cestovky nikto nebol, kto by mohol potvrdit, ze to dieta naozaj vycestovalo do egyptu s nimi a teda sa moze aj vratit. Teraz, ked su pasy, asi to funguje inak, ale aj tak-treba si to radsej poriadne skontrolovat, lebo realne hrozilo, ze to dieta s nimi von z krajiny nepustia.

0vecka

jj ja tiez nerozumiem preco prave do afriky... tam mavaju problemy aj dospeli... si myslim ze zbytocny risk a moze byt s tym plno starosti

vebe

A musite ist zrovna do Egypta? Ja mam dost konzervativny postoj s cestovanim s malymi detickami na dovolenky do horucich krajin, pre mna rizika prevazuju nad prinosom. Mali cestovanie moc nepotrebuju, su spokojni aj doma na kupalisku, je to skor potreba rodicov. Su hadam aj ine menej extremne miesta, kde sa da stravit prijemna dovolenka. Tie vysoke horucavy nie su pre deti narodene v nasich podmienkam to najlepsie co pre nich mozeme urobit. Ved do Egypta mozete ist ked bude starsi, kym bude mat 15, to je este falt vela casu. A poviem ti, my mame s detmi take vztahy, ze nemali problem ist s nami aj v tych 15tich k moru

Wikiki

TinaM maly zvlada lietanie dobre.prvi krat letel ked mal 6 mesiacov na Mallorku a v lietadle sa mu pacilo neplakal vysmiaty bol vsketko OK lebo po starte zaspal .kde sme ale leteli do bulharska to bolo hrozne maly stale chcel po lietadle behat lebo sa mu nechcelo sediet no a to bol kratky let len 1,30 ale egypt 4 hodiny :D

TinaM

podla mna, hlavne, co sa tyka lietania- je dobre, ak uz dieta vie povedat, ci ho nieco boli a co ho boli. Neviem, ako to vychadza percentualne, ale su ludia, ktori zmenu tlaku pocas lietania prezivaju zle- maju strasne bolesti (napr. moj stryko). Ked sa rozplace male dieta v lietadle, nikto nevie, co mu je, ci sa boji, alebo ma bolesti-a to je podla mna dost dolezite zistit. Okrem toho, podla mna "faraonove" pomsty a spol. nie su vylucne bakterialne, skor ide o rychle zmeny teploty- nemyslim slovensko a egypt, ale klimatizovane, na 19 stupnov vychladene jedalne, restauracie, recepcie, izby (tomu sa v tychto krajinach nevyhnete). A potom clovek vyjde von a baf, 42 stupnov v tieni. To je dost aj na dospeleho.