Cerstva rana - jazva na nose!

Príspevok v téme: Cerstva rana - jazva na nose!
tamara1000

Dobre rano, chcela by som vas poprosit o radu alebo pomoc... cca mesiac dozadu som skaredo spadla z bicykla a zlomila som si nos to by nebol taky problem ten sa mi pekne zahojil bez nejakych nasledkov viac ma trapy rana co som utrpela na nosnej kosti.mala som ju hlbsiu a tiekla mi aj krv no na sitie to nebolo.doktor mi predpisal masticku framykoin a ze si to mam natierat.lenze ja mam pocit ze mi to nejak nepomaha,chrasta mi uz zliezla mam taky pocit,po tej masticke som to mala take mokvajuce ale ked ju nemam zrovna natretu tak to mam suche , hneva ma hlavne ta hrcka co mi tam ostala vyzera to skaredo a ako keby som tam mala bradavicu :-( ak by ste mi niekto vedeli poradit ako sa toho zbavim aby som tam nemala tu hrcku alebo aby mi tam neostala nejaka jazva prosim poradte budem vam velmi vdacna... uz neviem co mam robit,predsa je to tvar a na tom nose to dost vynika :-( dakujem za rady a skore odpovede.

tamara1000

no ved prave :-/ keby to nebolo na tvari tak mi to je aj jedno ale toto ma desi :-D idem tento tyzden na kontrolu k svojmu chirurgovi tak sa ho opytam co sa s tym da.... ono to vyzera ako ked mas pluzgier len je to tvrde :-/ mozno sa to same vstrebe ale za opytanie nic nedam... diky este raz

Sonjaa

nemáš za čo... Plasticí chirurgovia ti budú vedieť poradiť aj s tým, ak sa nepekne hojí jazva a dokážu to opraviť... Takže žiadni fušéri ale naozaj odborníci - plastickí chirurgovia... Je to predsa tvoj nos a nosíš ho na tvári ...

tamara1000

ahoj, no to som ani nevedela ze nieco take je a da sa to .... no ja si nemyslim ze je poranena kost ale ta grcka je spravena s tej koze ako ked si niekde nieco rozbijes a ked sa to hoji tak sa ti vytvara jazva.... ja som len chcela ci mi niekto nevie alebo nema skusenosti ze cim by som to zmiernila alebo co by mi na to pomohlo aby sa to nejak pekne vstrebalo .... neviem no ale ak nic nepomoze tak skusim sa na tu korekciu opytat. a ano do zaznamu mi napisal ze som spadla a je to uraz.dakujem velmi pekne ....

Sonjaa

Ahoj, ak ti ošetrujúci doktor do zdravotného záznamu napísal, že si spadla z bicykla (úraz) tak by si mala mať nárok na bezplatnú korekciu nosa na plastickej chirurgii (asi to bude platiť iba pre štátne zariadenia, nie súkromné) Skús sa orientovať týmto smerom, ak by ti vadila tá hrčka (môže to byť poranená kosť) tak to konzultuj s plastickým chirurgom....