Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako dieťa...

Príspevok v téme: Ako dieťa...
Jaaaa

Ahojte, mám len jednu otázku, na ktorú mi nik osobne nevie odpovedať preto to skúsim tu a ak sa ani tu nedočkám odpovede, aspoň sa vám vyrozprávam.
Ja mám 17 rokov, znamená to, že budem o rok oficiálne dospelá. Na papieroch. Vôbec sa ako dospelá necítim, cítim sa ako malé decko, chýba mi moje detstvo a pri predstave dospelosti ma chytá nostalgia.
keď som mala 6 rokov, mama sa na mňa takpovediac vykašlala a odišla od nás (predtým tiež nejavila veľký záujem) výchova zostala na mojom ocinovi, vlastne od narodenia ma vychovával on. A ja môžem povedať, že moje detstvo bolo perfektné, nič mi nechýbalo a až teraz zisťujem, aké to musel mať ocino ťažké a zvládol to na 1. Na 1* zas povedať nemôžem, lebo som strašné hyperaktívne dieťa s poruchou pozornosti :)Proste vychoval zo mňa človeka a ja mám neskutočné výčitky svedomia, že sa za pár rokov zbalím, odídem od neho a nájdem si chlapa, to už ani nehovorím... Ako ja ani sama si neviem predstaviť že by som odišla z domu ako moja mama (presne tak sa cítim, akoby som spravila to isté). Ja som naňho veľmi citovo naviazaná. V tomto som rozmaznaná, fakt by som asi po týždni plakala , aj keď navariť by som si navarila, vyprala a pod, ale psychicky to vidím ešte na skutočne \"pár\" rokov. Proste sme nerozlučná dvojica a mne je takto dobre. Mám v hlave blok že keď sa stanem samostatnou, budem sa cítiť ako moja mama, keď od nás odišla. Už teraz mám výčitky svedomia a je mi do plaču.

Na odľahčenie situácie si predstavte toto,v dome bývame ocino, starký a ja- pubertálne dieťa, proste už len to je taká komická zostava, no komu by sa chcela s tade vypadnúť :-)

teenka

Veď si ešte dieťa, nestresuj sa. Nikam ísť nemusíš a ked aj pôjdeš, tak už budes na to pripravena, a neistanete bez kontaktu, budes chodiť na návštevy a volať. Nič sa neboj.

Emily opat

Co sa stresujes? Odides, ked budes chciet, ak nebudes chciet, ostanes. Nemusis zit podla "univerzalnych scenarov".
Ja zijem v Taliansku a tu "deti" odchadzaju z povodnej rodiny velmi neskoro, casto az po 35 roku zivota. Niekedy neodidu nikdy.

Mexy

Osamostatnenie sa od rodičov sa nerovná tomu ako ťa o teba matka nezaujímala a opustila ťa. Toto si uvedom a nepripúšťaj si pocit viny, až naozaj odídeš a budeš žiť vlastný život, ale myslím si, že to u teba nebude tak skoro, veď máš len 17. Tu žiadne výčitky svedomia nemajú miesto. Dovtedy ešte dospeješ. Ešte predsa odísť nemusíš.

lilyiankaa

proste si užívaj toto obdobie, nemysli na to čo bude, aj tak to neovplyvníš a zbytočne sa už teraz budeš stresovať, čo bude ...

lilyiankaa

veď doma môžeš byť ešte pár rokov, nike nie je napísané, že keď budeš mať o rok 18, tak sa hneď musíš zbaliť a isť preč ..... aj keď sa s niekým zoznámiš, budeš s ním pár rokov chodiť a až potom spolu začnete bývať ... nikto ťa z domu nevyhadzuje, je pekné, že máš taký vzťah s otcom, keďže skôr to býva chlap čo odíde z domu a nechá ženu samu s dieťaťom ...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.