Susedcké vzťahy - Bláznivá 85r. suseda

Príspevok v téme: Susedcké vzťahy - Bláznivá 85r. suseda
MonikaX

Viete čo je to prísť unavená domov, všade ticho, vy si vyložíte nohy a pijete v klude kávu ?! Ja neviem čo je to už 4 mesiace!!!
Pod nami býva 85 ročná suseda. Býva v našej bytovke asi 12 rokov, teda chodievala sem len na zimu. Inak mala dom v dedinke tu v blízkosti. Muž jej umrel, deti nikdy nemala. Vždy nám o nej hovorili, že je to veľmi nepríjemná žena. Zvykla kričať a búchať keď sme sa po 20. hodine sprchovali. No potom bol pár rokov kľud. S celou rodinou je pohádaná, nikto z rodiny ju ani navštevovať nechodí. Iba jedna známa, ktorá jej donesie dáke základné potraviny. Pretože sama už poriadne ani nechodí, teda iba po tom svojom byte, ale vôbec nechodí von. Ani sa nesprchuje, žiadna hygiena no nič, nikto sa o ňu nestará, fakt len tá známa sem občas zájde.
No teraz čo sa deje to je katastrofálne. Vo februári tohto roka v jednu noc zrazu zažala strašne kričať. Prekričala celú noc. Nikto z našej domácnosti sa nevyspal. Začala kričať že ju vytápame, samé nadávky na našu rodinu, no hrôza, veľmi nepríjemné, ona má ešte taký hrubý prenikavý hlas tak si to viete predstaviť. Zavolali sme aj vodára, no ten samozrejme potvrdil že ju nevytápame, že si to vymýšľa. Ešte mu aj povedala že ide do kostola a keď sa vráti že má celú kúpeľňu vytopenú. No ale ako som už spomínala ona vôbec nevychádza z bytu, takže zase si len vymýšľala. A takto to nasleduje do dnes. Kričí, búcha, nadáva na nás, teda aj na ostatných členov bytovky si kadečo povymýšľa. Ale hlavne na našu rodinu. Myslíme že nie je zdravotne v poriadku, teda hlavne psychicky, ona totiž to ani doktora už dlhé roky nenavštevuje. Riešili sme to cez náš obecný úrad, lenže ona nie je občiankou našej dediny, je občiankou tej dediny, kde bývala vždy okrem zimy, keď že tam mala dom, no ten je v hroznom stave preto je už asi na trvalo v tomto byte pod nami. Tak sme sa obrátili na úrad v tej obci kde bývala v dome, no všetci nám povedali aby sme sa obrátili na políciu, že oni s tým nemôžu nič robiť, keď že je svojprávna. Keď budú mať zápis od polície, môžu s tým niečo spraviť. Samozrejme zápis majú, no nič sa zatiaľ nedeje. Obrátili sme sa teda na políciu, no tí prišli, ani jej nezabúchali iba nás zobrali zo sebov a na polícii sme to spísali. Potom ju prišli vypočuť, ale ešte pred tým na mňa ten policajt nahúkal že prečo to riešime cez políciu, že to máme riešiť cez obecný úrad a samozrejme ako som už písala na obecnom úrade nám povedali aby sme to riešili cez políciu. Super že ?!!
Políciu sme volali zase. Ona neotvorila, takže oni nemohli nič robiť. Každý na to kašle, snažíme sa osloviť aj tú známu, ktorá ju navštevuje, ale aj tá nie je až taká ochotná, hovorí sa že bude po nej dediť, tak viete, asi sa s ňou nechce pohádať. Každý od toho bočí, nikto nám nevie pomôcť, naša rodina je s toho už na nervy, veď sú to už skoro 4 mesiace. Dennodenne kričí, nadáva na nás, niekedy sa už neovládnem idem jej zabúchať poriadne na dvere ale ona neotvorí, iba je to potom ešte horšie, že ako si my môžeme dovoliť jej búchať na dvere. Spomínala som, že sa nesprchuje, myslím si že aj toaletu veľmi nepoužíva, tak si viete predstaviť ten smrad čo tu koluje keď otvorí okná. Neprajem toto nikomu, nie je asi nič horšie ako takáto suseda. Najlepšie by bolo ju zbaviť svojprávnosti a zavrieť niekam na psychiatriu, lebo keby ste počuli tie reči čo vedie, lepšie napísané čo vykrikuje stále, pochopili by ste že nie je v poriadku. Lenže ona sama k doktorovi nechce ísť. Rozmýšľali sme že zavoláme už aj sanitku na ňu, to mi odporučil aj jeden policajt, lenže keď zase neotvorí, tak načo. Súdiť sa nechceme. Nikdy sme s nikým nemali žiadne problémy, sme slušná rodina, no podľa tejto dotyčnej susedy sme tá najhoršia rodina na svete a všetko jej robíme naschvál i keď mi jej nič nerobíme, to ona nám neuveriteľne znepríjemňuje život..
Poradte mi ak sa niekto v tom vyznáte alebo ste zažívali niečo podobné, sme zúfalí naozaj, mne sa už slzy tlačia do očí!

Aja02

Nie si zdrzanlivy, jednoducho si automaticky hodil vinu na zakladatelku temy, pritom ignorujes ten fakt, ze sa na nu stazuju aj susedia. Ak by ti susedia dovod nemali, tak by sa nestazovali. Predpokladam, ze susedia su v produktivnom veku, chodia do prace, maju svoje rodiny a svoje problemy a ak by nemali dovod, tak by asi neriesili problemy so starsou susedkou. Na co by si pridavali dalsie starosti? Bez vetra sa ani listok nepohne, ci ako sa to hovori...

orol

Viem, co je horny byt v bytovke, teda nado mnou a co je spodny byt, teda podo mnou!!!!!

spodny byt nepocujem

horny byt vzdy

Z toho logicky vyplyva, ze problemy robia prioritne ludia v hornych bytoch, teda v byte nado mnou !!!

Preco?

Lebo zvuk sa prenasa vyrazne dole

Lebo som zdrzanlivy a potrebujem vypocut obidve strany, ako aj susedov !

Aja02

Orol, samozrejme, lenze ty zatial hadzes v kazdom jednom prispevku vinu na zakladatelku temy. Mas ludi, ktori taketo problemy robia. Nie je to ojedinely pripad.

Nechcela by som ale takto dopadnut. Sama, bez partnera, bez deti, bez kamaratov, nikto by ma nemal rad. Tej pani mi je na jednej strane aj luto. Nema nikoho kto by jej pomohol. To je smutne. :-(

orol

Aja ak chces byt objektivna a chces sa dopatrat ku pravde, tak potrebujes nutne vypocut obe strany.

-Vypocut len jednu stranu je velmi malo

-lebo clovek ma spravidla vzdy o sebe hovorit lepsie

-cudzie chyby mat pred ocami ale vlastne za chrbtom ( vidiet len cudzie chyby, ale vlastne nie ).

malaanka

Môj názor je taký,žeb stará pani má stereckú demenciu alebo Alzheimera,vtedy títo ľudia nevidia vôbec veci reálne,trpia paranojou a stihomanom.
Viem o čom rozprávam,starám sa o 90 ročnú mamu,ktorá má tieto choroby a keby bola sama,tak neviem,či by nebola taká istá ako tvoja suseda.
Keď bola aj predtým nepríjemná,tak chorobou sa tieto povahové črty ešte zvýraznia.
Skúšala si ísť za obvodným lekárom a porozprávať sa s ním o nej?
Títo ľudia si nepripustia,že sú chorí,oni sa ani chorí necítia.A čo tak zavolať aj hygienika,neuvažovala si nad tým?
A ešte predtým,ako pôjdeš na súd,čo keby si tento prípad medializovala?
Budeš prekvapená,ako rýchlo sa potom nájde riešenie.
Tam nepomôže nič iné,len ústavná liečba,keď sa nemá kto o ňu staqrať.
A čo jedáva,varí si vôbec?Ak áno,tak potom ste všetci v ohrození (požiar,únik plynu atď).
To,že si vymýšľa a robí vám zle,to je prejav jej choroby,ona za to ani nemôže a tak sa na ňu treba aj dívať a snažiť sa jej pomôcť aj proti jej vôli.
Držím palce.

Aja02

Vtipne. Stara teta sa zjavne nudi, nema co robit, vyvolava konflikty a nakoniec este ti, co su v tom nevinne budu ti najhorsi. Ja sa vo svojom pribytku mozem sprchovat kedy ja chcem a nejaka stara raketa, ktora zjavne nema co robit by mi v tom nijako nezabranila. Nechcela by som mat taku sialenu susedu. Pri takychto temach si hovorim, chvalabohu ze byvam v dome.

Orol, a ze stara tetuska vyvolava konflikty to nevidis? Preco by sa Monika vo svojom VLASTNOM byte nemohla osprchovat kedy ona chce? To ako vazne chces, aby sa ONA prisposobovala vo vlastnom pribytku nejakej cudzej zenskej, ktora nema nic na praci len sa hadat? Nechce sa mi verit a ani neuverim, ze ta sprcha robi az taky hluk. Tetuska sa len nudi. Tu pomoze jedine policia a hromadna staznost susedov.

lena 12568

A tá druhá čo tam chodí? Tak namoč aj tú do toho, nech má nepríjemnosti aj ona, ked chce dediť. a máš

orol

Monika to je to, ze kazdy si mysli, ze vo svojom byte si moze robit co chce a kedy chce.

Ja tvrdim, ze nie, nemoze, aj ked je to jeho byt.

napr. teraz mam neumyte riady a uz ich NEJDEM UMYVAT LEN Z DOVODOV, ZE NECHCEM RUSIT SUSEDOV POD NAMI, ktori mozno uz spia, mozno nie.