Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Oprávnené obavy ci fóbia?

Príspevok v téme: Oprávnené obavy ci fóbia?
Burger

Frajerka odmieta piť aj jesť keď si ideme niekam sadnúť ci restika,bar, pub, kaviareň a o krčmách ani nehovorím. Ma odpor k tomu lebo personál nedostatočne umýva príbor a poháre, šálky . Vraj tie zariadenia sú liaheň chorôb a zdrojom nakaz ako žltačka, helikobakterom, mononukleoza atď . Keď sme pozvaní na ples ci svadbu tak des pre ňu. Čo si o tom myslíte, je to normálne.

chalice

Blondula ja uz ani nechodim na kupalisko, to radsej ist niekde k jazeru ci rieke sa cvachtat. Nemozem zniest tolko ludi pokope v jednom bazene, fuj. Mnohi len co pridu ani sa neosprchuju a hned skacu do vody ako pises spoteni bleeee. A stacilo mi ked som videla co som videla. Ako chalani pluju do vody, chrkaju, jednej matke sa decko v bazene postalo a tie rozne kozne ochorenia od mykoz az neviem co, mozne pohl. choroby.

Darmo sa do vody dava chlor ci coto tam trepu, tie bakterie, plesne a virusy su v dnesnej dobe tak rezistentne, ze mnohe preziju.

Blondula

na to netreba studovat medicinu,aby clovek vedel kolko je kde bacilov :D okrem toho,ze si v restauraciach utieram vsetko tak mam este jednu hrozu pocas tychto horucich dni :D aj keby bolo 50 stupnov tepla,tak NIKDY nevkrocim do nejakeho bazena,kde sa clapoce kopa prepotenych ludi !! tam je este len bacilov :P sama sa citim spotena jak prasa a pride mi nechutne vliezt do vody s dalsimi upotencami :D :D dokonca ked sa kupem s malym vo vani,vzdy sa predtym osprchujem :D

ta3

podla mna to hranici uz s fobiou, ja ju chapem lebo aj ja mam jednu fobiu, tiez nerada jedavam hocikde, v restauraciach nejde len o to, ci si kuchar po pouziti WC umyje ruky, verim, ze viaceri si ruky neumyju vobec alebo ci je pribor riadne umyty, tam moze ist aj o to, ze kuchar kludne moze do jedla nacikat, naplut, alebo nedojedene porcie pridat k jedlu a ponuknut to dalsiemu zakaznikovi, videla som podobne praktiky na jednom videu natocene skrytou kamerou a dvihal sa mi z toho zaludok, no zvycajne aj napriek tomu v lepsich restauraciach nemam problem jedlo zjest, s cim mam ale takmer od detstva problem je ten, ze na verejnych zachodoch, nech vyzeraju akokolvek cisto mozem urobit iba malu potrerbu, aj to iba tak, ze sa misy vobec nedotknem, ale co sa tyka velkej potreby, tak je u mna totalny blok, normalne vsetko jem a potrebu vyprazdnenia ani nepocitujem, proste totalny blok a ked po viac ako troch dnoch sa odniekial vratim domov, hned letim na zachod, viem, ze pravidelne vyprazdnovanie je nutne, inak bezne doma s tym nemam ziadny problem, ale ked som mimo domu kde je iba verejny zachod, tento blok neviem ovladnut

M745

No toto je taký syndróm aj u študentov medicíny. Všade okolo náš sú milióny baktérii a vírusov, ktoré neustále atakujú náš imunitný systém, ale ten to zvláda. Koľký z vás sa naozaj nakazili niečím v reštaurácii?

GoFruit

Ale je ineked len nieco chyti a nedava si to do ust. Ked pride domov tak si zrejme umyje ruky a takisto pred tym ako ide jesť

krompo

A este, ako ma s tebou sex, resp. ako ta bozkava, ak ty nedodrzujes rovnaku sterilitu ako ona? Vsak ty si pre nu najvacsia bakterialna hrozba :)

krompo

A ako si napr. otvara dvere? Alebo ako drzi volant v aute, ako plati peniazmi? Atd. atd. je omnoho viacej veci, ktorych sa musi dotykat a su ovela viacej kontaminovane. Nedavno som cital, ze najviac bakterii je na ramienku, resp. drzadle damskych kabeliek! treba jej povedat, ze to v restike nie je nic v porovnani s tym, co na nu utoci vsade inde. Jedinou obranou je cvicenie imunitneho systemu, nic ine nepomoze. Praveze sterilne prostredie oslabi imunitu a clovek moze zomriet na banalnu infekciu. Toto by mala vediet, ako aj to, ze v nemocnici su vacsinou silne rezidentne kmene bakterii, ktore prezili antibioticku liecbu, takze ak bude takto pokracovat dalej, koleduje si o dost velky pruser.

Cindy35

no ale to sa cudujem, ze jej nevadi pracovat v nemocnici potom. lebo v nemocnici je najvacsia koncentracia chorych ludi a su tam nosokomialne rezistentne bakterie, napr MRSA na ktore nie su dostatocne antibiotika. mozno zo vsetkych tychto info sa stala paranoicka.
kazdopadne myslim ze na tych priboroch je menej bakterii ako to co moze kazdodenne nachytat v nemocnici.
a sa cudujem, ze na mnohych vchodoch nemocnic nie su automaticke dvere, lebo na tych kluckach moze byt od tbc bacilu po salmonelu vsetko
ja som si tiez zvykla utierat pribor v restauracii ale niekt.ludom to doslovne vadilo, napr.Bravovi

Lulita

tak aj ja na to myslim, ci je pribor dobre umyty, vzdy drhnem a najradsej by som si nosila vlastny, najlepsie su plasstove jednorazove, ale aj tam obzeram, ci nahodou nie je pouzity, to by bolo este horsie

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Oprávnené obavy ci fóbia? - Fórum - ZDRAVIE.sk