krv po milovaní

mia 1982

Tak to aj ja dúfam. Veľmi by sme s manželom chceli bábo ale zatiaľ 2 roky neúspešne. Ja mám ale aj iné ženské problémy. Ale na tie odbery z krčka maternice by si určite mala ísť. Ženy, kt. majú túto ranku majú väčšie riziko rakoviny krčka maternice, ale nechcem ťa strašiť. Keď sú výsledky v poriadku je všetko OK a ty sa ničoho nemusíš báť.

mia 1982

Určite áno. Mne moja gyn. povedala, že tieto ranky majú väčšinou ženy po pôrode ale mám veľa kamarátok, kt. nerodili a predsa ju majú ako ja. Jednej mojej kamarátke to ambulatne zamrazili ale počula som, ževraj by sa to nemalo robiť ženám, kt. ešte nerodili. Robili to aj mojej sestre ale tá má už dve deti.

paska

milá mia dík za radu, ale mne on povedal, že mám ranku, takú čo vraj majú ženy po pôrode, tých raniek je viac druhov???

mia 1982

No vidíš tak to bude tá ranka. Ale odbery na cytológiu by ti mal v každom prípade zobrať. Je to ster z krčka maternice, vlastne tam máš aj tú ranku. Lebo ona sa môže otvoriť a zakrvácať aj pri častých zápaloch a vtedy je to potrebné určite sledovať.

mia 1982

Ešte ma napadlo, že to kľudne môže byť aj malá ranka na krčku maternice, ktorá môže zakrvácať. Ževraj reaguje na spermie. Mne sa to stávalo napr. aj pri gyn. vyšetrení keď mi tam gynekoložka omylom buchla. Ale to nič nie je. Takú malú ranku má skoro každá 5 žena, ale dôležité je chodiť na preventívne prehladky a cytologické odbery.

paska

dík za príspevok mne sa to stalo za 3 roky asi dvakrát. ale ja mám takého divného gynekológa, ten mi dokonca povedal, že mám ranku, že s tým treba niečo urobiť a ked som tam prišla potom ohľadom niečoho iného, tak sa so mnou o tej veci vôbec nebavil...

mia 1982

Ahoj, mne sa to tiež stávalo hneď po pohlavnom styku. Len tak trošku ale nie veľa. Zistili mi cystu na vaječníku, ževraj to spôsobovala ona. Ale ja som mala niekedy aj mierne bolesti v podbrušku.