Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Teplota v dnešných dnoch

ta3

neviem aka je momentalna situacia aby som vedela Ti odpovedat, nepracujem na immigracnom urade, ale vsetko si mozes najst na internete, v zozname moznych viz si vyber, ktore by najlepsie zodpovedalo Tvojej situacii a pozri si podmienky pre to konkretne vizum, pri kazdom type viz su vymenovane zakladne poziadavky, ktore musia byt splnene (napriklad vek, znalost anglictiny, cisty policajny register) a dalsie, ktore mozu a nemusia (zdravotny stav, Tvoja financna situacia), tiez na internete si mozes zistit profesie, ktore su ziadane, v tom case, ked som sa zaujimala o pracovne viza potrebovali mnozstvo profesii a nielen s VS vzdelanim, dalej su lokality kde je nedostatok ludi a ak sa ziadatel zaviaze, ze bude pracovat prave tam, je to dalsia vyhoda, dalsie body v celkovom hodnoteni, odporucala by som vziat vsetko, co sa ponuka, ked tu uz budes, vsetko sa da zmenit, upozornujem, ze vybavit vizum je zdlhavy proces, nejde to rychlo a nie vsetky ziadosti su kladne vybavene (napr. moje manzelske vizum pre zaujatost pracovnicky ambasady vo Viedni bolo zamietnute, musel sa manzel odvolat, nas pripad bol znovu odvolacim sudom prehodnoteny a pretoze tam nebol ziadny zadrhel, na odvolanie som vizum dostala), ale ked budes trpezlivy, moze sa Ti to podarit, velmi rozsireny sposob ako tu zostat natrvalo je poziadat o studijne vizum (napr studium anglictiny), pocas studijneho pobytu studenti si najdu partnera, zasnubia sa o poziadaju o trvale vizum uz ako snubenci, tam bola podmienka, ze snubenci musia zostat spolu 2 roky, potom sa mozu rozist bez toho aby snubenec sa musel vratit odkial prisiel, zasnubenia casto su iba formalne za urcitu sumu

cislo5

ta3
a existuje nejaka cesta/sposob ako sa dostat do australie k trvalemu pobytu, praci a obcianstvu bez toho, aby sa tam clovek isiel za niekoho vydat a sucasne nie je ani zamestnanec v nejakom lukrativnom odvetvi/obore (teda ze si ho nevyhliadne nejaka headhuntingova firma napriklad)? proste priemerny clovek, s cistym registrom, s C1 anglictinou a IELTS a par rokmi praxe na nejakych priemernych pracovnych poziciach ako radovy zamestnanec?
alebo taka moznost existuje len pre vysokokvalifikovanych ludi na vysokych poziciach, resp. tych ktori si tam najdu zivotneho partnera a sa tam ozenia/vydaju? co som ale napriklad pocul, tak v USA sa dost vela ludom podarilo ostat natrvalo v USA tak, ze prisli na nejake obycajne viza, nasli si robotu (mozno len nejak na cierno) a nelegalne tam ostali aj po dobe vyprsania viz a potom po 5 rokoch obama vsetkych takychto imigrantov nejak omilostil a umoznil nejakym zakonom im zostat a ziskat obcianstvo... ale neviem ci su aj nejake ine cesticky pre priemerneho cloveka

ta3

Sante
zelam Ti stastnu cestu a vela stastia v UK, aby sa Ti tam naozaj darilo a ked si to tam vyskusas, Ty s anglictinou asi problem nemas, asi si mlada dievcina, ktora sa ju v skole uz ucila, potom vyskusaj aj NZ alebo AU
na NZ som este nebola, ale v podstate sa to asi velmi od AU nelisi a ze je to daleko?, v dnesnej dobe daleko nie je nikde, trosku si v lietadle pospis a si tu, vela stastia lebo ho clovek v cudzej krajine trochu potrebuje

sante.

Waw..Ja som dávnejšie uvažovala nad Austráliou, ale je to tak neskutočne ďalekoo. Keď ale už, tak skôr asi na Nový Zéland, nie? :) teraz sa ale chystám pobaliť si tých pár švestek a pobudnúť v UK :) fakt dúfam, že sa mi bude dariť lepšie a budem šťastnejšia ako tu..

ta3

Cislo5
ja som sa sem vydala, cca o mesiac budem obciankou, mas dobre informacie o podmienkach pre vstup do tejto krajiny, povodne som sa sem chcela dostat ako nezavisla vzdelana osoba, takze som tiez zistovala podmienky a tiez som musela prejst testom anglictiny IELTS, je narocny, ale oplati sa anglictinu naucit, ved cudziu rec potrebujes aj v inych krajinach, ako by si chcel pracovat a fungovat ak nevies rec?, ja som vzdy tuzila zit v tejto krajine, ale som musela cakat na viza az deti dosiahli 18 rokov, inak by im otec (boli sme rozvedeni) nebol dal suhlas k vycestovaniu, ale vtedy som uz nesplnila vekovu kategoriu pre nezavisle vizum a kedze som na Slovensku z roznych dovodov uz nemohla dychat, jedinym sposobom ako sa sem dostat bolo sa sem vydat, nebolo lahke najst buduceho manzela na taku dialku, no ale nic v zivote nie je zadarmo a ked nieco velmi chces a si trpezlivy a vsetko robis preto, aby sa Ti sen uskutocnil, on sa nakoniec uskutocni, mna nikto v mojej snahe nepodporil, vsetci do jedneho ma odhovarali, ze vydat sa na druhy koniec sveta je naivna fantasmagoria, ale ja som nikoho nepocuvala a isla za svojim cielom, nebolo lahke sa sem dostat a aj zaciatky tu boli tazke, pre vek a mozno aj zlu technicku anglictinu (som chemicka inzinierka) som nemohla dostat pracu, ale teraz som stastna, ze som nasla odvahu zdvihnut kotvu a ist do neznama, dnes si tu na podpore zijem lepsie ako na Slovensku z inzinierskeho platu veducej oddelenia, takze ten rozdiel si vies predstavit a teda mozes uznat, ze snaha naucita sa anglictinu aby si testsom presiel sa mnohonasobne vyplati

cislo5

ta3
a ako si sa tam dostala? mas nejake dlhodobe pracovne viza? alebo obcianstvo? a ako si k tomu prisla?
ja uz som rozmyslal emigrovat vselikam, ale tie podmienky na trvaly pobyt mimo EU su dost narocne. napriklad novy zeland - anglictina minimalne uroven C1 potvrdena IELTS certifikatom, kontrakt so zamestnavatelom na poziciu v obore o ktorom vlada rozhodla ze je "ekonomicky prinosna pre krajinu", posudok od lekara ze ma clovek 100% zdravotny stav a teda ze nebude potrebovat sluzby ich zdravotneho systemu, produktivny vek, vykecavanie sa s komisiou o predchadzajucom zivote... to su vsade kriteria ako na vyberovy kus dobytku na vystavu

ta3

Potvorka
dakujem za pozdrav
ja som tiez bola prekvapena ked som sem prisla, myslela som si, ze toto je civilizovanejsia krajina, ale nie je, v mnohom zaostava za Europou, este k ludom, otrasne vo vsetkom plytvaju, nedbanlivo sa obliekaju a tie svoje kila navyse vobec oblecenim nemaskuju, naopak nosia obtiahnute veci, strasny pohlad na tie pneumatiky a to nie iba u starsich, ale aj u mladych, maju zle stravovacie navyky, uz deti su pretucnele, tucnota je tu narodny problem, co sa mi ale paci, nikto sa do nikoho nestara ci ma hrzdave auto alebo ako je obleceny, ked pozerate spravy alebo otvorite casopis, vsade na Vas ceria zuby vo falosnych usmevoch, proste pretvarka a este co sa tyka krajiny, je skutocne prendherna, Sovak si ani len predstavit nevie tie nedozierne puste dialavy, tu na vychodnom pobrezi smerom na vychod je more s nadhernymi plazami, ale je jedno ci smerujete na zapad juh alebo sever, krajina je pusta, idete stovky km a ziaden dom, iba v dialke sem-tam opustena farmicka, no a vsade samy plot, za ktorym sa pasu kone, kravy a v tych vyludnenych miestach su to statisicky oviec, je to krajina oviec, ale nepoznaju bryndzu, syr ani zincicu, minuly tyzden som bola na dovolenke v Queenslande, tak tam zase na cca 130 km vzdialenosti medzi letiskom a nasou destinaciou na Duhovej plazi (duhove, farebne piesky, preto duhova) boli po obidvoch stranach tisicky hektarov zalesnenych borovicami (niekde tam je fabrika na nabytok, preto), uz som tu nejaky ten rok, ale rozlahlost, malebnost a pustatina ma stale udivuju, cim dalej do stredu krajiny, tym vacsia rovina, kde su potom cesty totalne rovne ako pravitkom nalinajkovane bez akehokolvek zakrivenia, ked sa tu clovek vyda na potulky musi mat spolahlive auto, inak sa dostane do problemov, lebo miestami nie je ani ziadny signal na mobile, ziadni ludia, policajti, benzinove pumpy, nic, no a ze tu ziju najjedovatejsie pavuky a hady na svete je zname, co sa tyka systemu, o cloveka je dobre postarane, tu nie je zvykom aby sa deti starali o starsich rodicov, su tu domovy pre dochodcov na vysokej urovni, dochodcovia vacsinou sadnu do auta a kempuju okolo Australie alebo travia volne chvile v dobre vybavenych kluboch, kde sa mozu najest za bagatel, pokecat s priatelmi, zabavit hrami alebo si zatancovat, do a z klubu ich minibus zadrmo odvezie priamo az k domu, platy su tu kralovske v porovnani so slovenskymi, z podpory v nezamestnanosti, ktora netrva iba pol roka, ale dovtedy, kym ste bez prace, ak nepijete a nefajcite este aj usetrite, kto ma moznost prist sem na dovolenku alebo odvahu sa sem natrvalo usidlit, nevahajte

poPotvorka

jeeej ,tak to je pekne :) ....jedna kočka z australie, druha z velkej britanii hmmm aky malučky je tento inernetovy svet
pozdravujem dievcata :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Teplota v dnešných dnoch - Fórum - ZDRAVIE.sk