Liečba endometriózy - bylinne vaginalne tampony!

zuzi74

Je to uz sice stara tema, ale...keby som sa mala opatovne rozhodnut pre liecbu endometriozy, rozhodne by som uz ziadnu hormonalnu liecbu nepodstupila. Bola mi vyslovene s prepacenim nahovno a nic sa nevyriesilo. Co sa tyka tych tamponov mam ich sama doma, este som ich zatial nepouzila, ale viem, ze pomohli dievcatam aj pri takom probleme ako je otehotnenie. Co sa tyka endometriozy skusenosti nemam s tymito tamponmi, ale rozhodne mam skusenosti s tinkturami a pestrecom marianskym. Zbavila som sa aspon neprijemneho pichania v boku a bolesti pri menstruacii.

Jaja15

Ja som za alternatívnu liečbu, ale treba pri nej používať zdravý rozum. Endometrioza je nekontrolovane rastúce tkanivo z maternice. Sliznica sa dostáva mimo maternicu. Čiže ak majú bylinné tampóny mať účinok, muselo by to byť vložené priamo do maternice - čo je blbosť. Bylinky dokážu veľa, ak by mi niekto povedal že môžu zastaviť endometriozu tým že z nich pijem čaj alebo ich zapijem vodou - to by mohlo (ale aj nemuselo) byť pravda. Ale to, že si vložím z byliniek tampón do pošvy a bylinky mi budú pôsobiť až v maternici, to je podľa mňa uplne nereálne.

kamavdikel

najprv si treba o tej diagnoze niečo naštudovať , predtym ako začneš veriť takým kravinám... teraz vraj je nejaka nova liečba, bolo to davnejsie v Reflexe na markize... tu endometriozu mozes mat aj v črevach roztrusenu tak tie tampony si mozes s prepacenim tam strčiť, že či ti to pomože...

Lady7

Treba vediet rozlisovat medzi nekvalitou z ciny ( bezne vyrobky) a kvalitnou TCM (tradicnou cinskou medicinou), pred ktorou mam hlboky respekt. Vaginalne liecive gulicky patria pod TCM a pouzivali ich zeny aj v minulosti. Mam s nimi osobne skusenosti, pomohli mi pri lieceni myomu, znamej zmizli cysty. Podla mojho nazoru dokazu pomoct, ale treba si dokladne vybrat kvalitu, aby clovek kvoli cene naozaj nekupil nejaky fake. Co ja viem, tak tieto 2 su ok : guifei bao fohow a Scarlett naturgyn