RNG: MSM tabletky a MMS kvapky - spoločné užívanie?

Príspevok v téme: RNG: MSM tabletky a MMS kvapky - spoločné užívanie?
Ivka8

Mám takú otázku:
Začiatkom júna som začala užívať MSM tabletky 1000mg. Prvý týždeň som užívala iba 1 tbl. denne, od druhého týždňa užívam 2 tbl (ráno,večer). Píšu, že je možné užívať aj 3 tbl denne, ale stačia mi dve, pridávať už nebudem.
Chcem si objednať MMS kvapky a začať iba užívať, ale neviem, či je to dobrý nápad, keďže už beriem MSM tablety.
Chcem vedieť,
1./ či mi odporúčate brať súčasne s MSM tabletkami aj MMS kvapky, alebo radšej to nekombinovať ? Prípadne dobrať balenie MSM tabletiek a až potom začať užívať MMS kvapky ?
2./ ako dlho je treba užívať MSM tabletky ? Je možné ich užívať dlhodobo, aké sú odporúčania ?
3./ tiež MMS kvapky je možné užívať dlhodobo? Či sú tam nutné nejaké prestávky, alebo ..... ???

Vďaka za odpoveď .

Ivka8

ja beriem MSM sústavne, teraz už len 1 tabletu denne (1000 mg)spolu s vit. C, ale pridala som výživové doplnky - ráno tbl Joint Relief, cez deň 1000 mg rybieho tuku, k tomu veľa Pangamínu.... Keďže som po úraze bedrového kĺbu, ani tieto preparáty mi nepomáhajú, mám za sebou kúpele, sústavné rehabilitácie a iné procedúry (výživy do klbu,drahé lasery,) .... ale stále nič moc.. (((

Najhroznejšie na našom zdravotníctve je totálny nezáujem lekárov, nepovedia, čo robiť, aké má človek možnosti - všetko si treba zistiť na internete - a sám...

Uvažujem nad biologickou liečbou kĺbu pomocou Orthokinu (aj to som si našla na nete) ... je to však dosť drahé...

Má niekto skúsenosti s touto liečbou ? A aké sú výsledky ?

Irén 1

Tak sa opäť vraciam k užívaniu MSM, nakolko po tom čo som ho prestala brať, mám problém s prstami na rukách - teda ráno opuchnuté a nemožno aby som zovrela v päsť a tak uvidím či to je v tom, že to msm neberiem dlhšiu dobu. A ako ste na tom vy ?

RNG

MSM je len jeden z potrebnych doplnkov na klby. Ine su glucosamine, hyaluronicka kyselina, protizapalovy bosweline alebo serrapeptaza a na mazanie klbov najma nezmydelnatelne oleje, ako najdes v doplnku CMO alebo v avokade, kde odporucam jest najmenej 2 avokada tyzdenne.
Padanie vlasom ma mnozstvo roznych pricin, od zvysenej hladiny DHT, az po rozne nakazy, od plesni az po miroskopicke parazity. A samozrejme je aj dosledku nedostatkov niektorych zivin, napr zinku , selenu a jodu a z vitaminov najma vitamin B-5 a B-7

Ivka8

ja som dobrala celé veľké balenie MSM, objednala som si ďalšie a mám asi 1/3 využívané, ale tiež už nevidím žiaden extra výsledok, s klbom chodím na rehabky plus biostimulačný laser... a ďalšie procedúry.
Čakala som, že sa mi aspoň vlasy skvalitnia, tiež mi začali padať - teraz neviem, či to je tak ako vždy - na jeseň, alebo to má iný dôvod ....

Irén 1

Ahojte,
vybrala som cele balenie MSM a nevidím žiadnu zmenu,neuropatia sa nezlepšila ani o chlp a začali mi padať vlasy. podelte sa so svojimi skúsenosťami.

Ivka8

určite beriem užívanie MSM pozitívne, zdá sa mi, že ma menej bolí bedrový kĺb... Ale vlasy mi to zatiaľ neskvalitnilo, aj mi padajú v takom istom množstve, ako aj predtým.... Ale budem tabletky užívať ďalej a plánujem si objednať potom aj ďalšie balenie....
Možno sa pozitívny účinok na vlasy, nechty prejaví neskôr, čo by som privítala, ale aj tak mám prioritu tie kĺby ...

ni-ka

ano aj mne byvalo teplo,potom vela energie a rychlejsie hojenie ran...
a iren, mozno ho mozes brat aj vecer,ved skus,ako sa budes citit...ja som nemohla potom zaspat,ale kazdy sme iny,nie?:)

Irén 1

Ahojte,
No tak zobrala som si včera prvú tabletku a čudovala som sa,že čo sa tak potím - zrejme tak ako napísala Ivka,ďalšie prekvapenie už 3 dni som sa trápila s kútikmi a ráno vstanem a skoro úplne zhojenie a to mi nič nezaberalo,že by MSM ? Ešte si dokúpim céčko. Ináč mi bolo doporučené,že MSM môžem brať hocikedy v priebehu dňa,teda aj vo večerných hodinách

Ivka8

Ahojte, mne na začiatku užívania MSM - ale asi iba prvé dva dni - bolo trošku teplejšie, teda cítila som, ako keby ma viac prehrievalo. Aj mi to vyhovovalo, lebo som zimomrivá, ale to bolo iba tie dva dni, potom už nie. Zatiaľ ale nevidím nejaký výsledok užívania (1 mesiac to beriem) ... Dúfam však, že pôsobí na kĺby -ich výživu a z tohoto dôvodu som tabletky začala brať....