Zmätok v hlave kvôli VŠ

Príspevok v téme: Zmätok v hlave kvôli VŠ
Terusiiiiiik

Ahojte ľudia. Volám sa Terka a idem na VŠ. Už som chodila na VŠ tento rok, ale nevyšlo mi to. Tento rok som si vybrala 2 kde som si dala prihlášku. Jedna z nich je EUBA - Ekonomicka univerzita v Bratislave a druha TNUNI - Trenčianska univerzita Alexandra Dubceka v Trencine. Moj problem je nasledovny:
1, EUBA - je prestizna vysoka skola, ma dobre uplatnenie a postavenie na trhu prace, je velmi narocna, vela ucenia a psychyckeho teroru
2, TNUNI - ma zle meno, je to skola oprasena skandalmi, uplatnit sa da, ale je to tazke ako napr. z EUBY, je pomerne lahka a nenarocna

Dala som si skoly, kt. su extremne od seba odlisne. Problem je v tom, ze ja nie som nejaka extra ziacka, na strednej som mala sice super znamky, ale ja nezvladam veci fyzicky, ked je toho na mna proste vela, tak mozno by som aj EUBU zvladla, ale psychika mi ide strasne dole, mam neuveritelne nervy, placem, kricim, mam vsetkeho pokrk, uz som sa snazila byt kludna, ale vzdy nakoniec vybuchnem, nezvladam psychicky tlak, uz tento rok som bola na VS v Ziline a katastrofa, som sa uplne zrutila, problem neni len v psychike ale aj v tom, ze nedokazem sa rychlo ucit, ale ucim sa velmi pomaly a po malych ciastkach a neviem si vybrat medzi tymito skolami, chcem mat dobru skolu ale zase na druhej strane na EUBE budem na pokraji psychickych aj fyzickych sil a mozno to nevydzim po psychickej stranke a necham to tak, co si teda vybrat? Prosim snazte sa do toho vcitit, sudte podla toho co pisem, a nie podla "seba sudim teba"... Poradte mi ako dalej :(((((((

Terusiiiiiik

Ďakujem Vám všetkým, kt. ste mi odpísali :). Veľmi si vážim Vaše názory a nie ako na iných fórach kde ma odsudzovali za to, že vôbec uvažujem o TNUNI, keď môžem ísť na EUBA. Prečítala som si pozorne Vaše názory a rozhodla som sa ísť na TNUNI, či už robím dobre alebo zle. Veľmi dlho som váhala a každý deň som sa sem chodila pozerať či tu mám nejaký nový komentár, ale neodpisovala som, lebo som nebola ešte rozhodnutá a chcela som si to nechať prejísť hlavou, a preto sem píšem až teraz, aby ste aj rovno vedeli, kde som sa nakoniec rozhodla ísť. Ďakujem Vám všetkým aj tým čo mi radili ísť na EUBA, aj tým čo mi radili TNUNI. Oboje strany majú v niečom pravdu a ja som si len musela ujasniť niektoré veci v hlave a Vy ste mi v tom pomohli. Ešte raz ĎAKUJEM :).

Nela41

Zvoľ si školu na ktorú podla teba máš. Ja som si vybrala tazku skolu a druhy krat uz by som to nespravila. Tie stresy a nervy mi za to nestoja

:D

Tak si ludia vyberaju skoly v dnesnej dobe, ze co je lahsie a potom to tak aj vyzera, vsetci idu studovat socialne prace, politologie a ine bullshity, ktore nemaju ziadne uplatnenie. Ale ked niekto chce pracovat v mekaci po vysokej tak nech sa paci :) Trencianska univerzita je cisty trapas, to by som sa hanbil keby som na take nieco mal chodit :D

evansy45

ahoj teri,
viem, ze je zlozite sa rozhodovat ohladom studia na vysokej skole, sama som si tym presla. nakoniec som skoncila na UK v ba... vedela som do coho idem, bola som dobra ziacka, na gympli jedna z najlepsich. na vyske vsak prisel prelom, nie zeby som sa zhorsila, ale ucenie mi islo tazsie, mala som stres, ze nestiham urobit vsetky skusky... az som sa ledva doplazila k lekarke so zdravotnymi problemami, narusenymi nervami a "oslabenou" psychikou. sama uvadzas, ze nie si nejaka extra ziacka, citujem, tak podla mna by mala zohladnovat pri svojom vybere skoly aj takuto vec... a EUBA pokial viem, nie je ziadna sranda. a dalsia vec, ze ked sa clovek snazi, tak nezalezi, ci vysiel z euby alebo vysiel z nejakej inej, menej prestiznej skoly :)
drzim palce, aby si sa spravne rozhodla

Meretseger

Ja to študujem len kvôli titulu, to narovinu priznávam. Okrem toho si uvedomujem, že ako psychicky chorá a výrazne nestabilná osoba by som svojim klientom moc nepomáhala:)

Larrra

no tak podla mna zilina vobec nie je narocna skola, par znamych tam pracuje, ako tam sa snazia vyhoviet studentov a snazia sa nevyhodit ich, len aby neprisli o peniaze, studujem celkom narocnu skolu a celkom sa mi dari,po piatich rokoch som si uz zvykla ucit sa vela v kratkom case, takze poslednych par dni pred skuskov aj 20 hod denne, a to ked poviem ucit, tak myslim tym naozaj ucit, len odbehnem na wc, zobrat nieco na zjedenie a to je vsetko, takze skuskove su pre mna take cierne diery v mojom zivote, kde ani neviem o svete, cez semester sa musim ucit tiez, ale to sa da, preto neznasam, ked sa niekto stazuje, ked sa musi ucit 200 str na skusku, vsak kvoli par stranam sa podla mna neoplati skusku ani organizovat, takze ak nezvladas stres nenic si zivot skolou, vyber si nieco lahsie, aby si aj psychicky bola v pohode, nemyslim si, že prestíž školy až tak veľmi ovplyvni tvoje uplatnenie, to skor bude zavisiet od tvojej sikovnosti, takze vela stastia

lilyianka

osobne by som si zvolila prvú variatnu školy .. Trenčianska vš má fakt zlé meno a radšej vyštuduj odbor, ktorý ti na niečo bude, ako nejakú ľahkú kravinu.... načo ti bude taká škola,len kvôli titulu? tak radšej na ňu ani nechoď ..to ti radím ja, pretože budeš mať zbytočne vysokú školu o ničom a ešte ti to bude robiť problém aj pri hľadaní práce ....
ak máš problémy s učením, resp. sa učíš pomaly a málo, tak je jedno na akú školu pôjdeš, pretože aj na prvej aj na druhej prídu chvíle, kedy budeš na "nervy"
meretseger nič proti, ale tiež si myslím, že tú psychológiu by si mala o čosi lepšiu, aj keď.....

Meretseger

Súhlasím s didy, neviem, nakoľko až máš problém "s nervami", ako píšeš, ale občas ťa aj škola môže dostať na psychiatriu, ako dostala sčasti mňa, takže by som to nebrala až tak tragicky a šla na tú druhú. Dôležité je hlavne nejakú mať. Tiež som si mohla vybrať medzi psychológiou na UK a históriou na Trnavskej; viem, že to prvé by bolo náročnejšie (hoci teraz ľutujem, že som nešla na psych. na TU, kam ma tiež zobrali, bavilo by ma to viac), tak som volila tú históriu. Jo, a k môjmu dodatku v zátvorke: hlavne si nikdy nezačni myslieť, že škola ťa musí baviť, to je absolútna hlúposť:)

zewa

Človek by mal študovať len to, na čo má. Vedomosti, nervy, zdravie. Škola nemusí byť o trápení. Keďže si už jednu školu nechala, zvoľ si niečo primerané. I keď si zároveň myslím, že na oboch školách budeš mať rovnaké nervy zo skúšok.