Problém s matkou - je to normalne?

Príspevok v téme: Problém s matkou - je to normalne?
lorinnes

Ludia, je toto podla vas v poriadku? Mám 20 rokov, žijem s rodičmi, chodím na VŠ. Moja mama má stále nejakú prehnanu potrebu kontrolovať ma. Kontroluje mi telefon s kym volám, kam chodim von..všetko musí vedieť..je to hrozne otravné..stále mi vyvoláva, dáva mi nejaké pokyny..prosto do všetkeho sa stará.
Mala som frajera pred nedávnom a strašne ma zranil a odvtedy sa nedokážem znovu niekomu tak otvorit..to však ona nevie... Ked sa jej však niekto opyta (nejaka kamaratka napr.) či mám frajera, tak sa len pohrdavo pozrie a povie: vidíte čo tu mám, nikto ju nechce...
Pritom pravda je uplne inde...je takéto správanie normalne?

MultiLevel

Ta3, nato, ze ty mas uz "strasne" vela rokov a my mame len "strasne" malo, uvedomujeme si aspon jedno. Ak aj matka ma strach o dieta, ktory je samozrejme normalny, ziaden strach jej nedava pravo vediet s kym telefonuje, ani mat hlupe poznamky k citlivym temam. Matka ma s dietatom komunikovat, ma sa o nu zaujimat, riesit s nou nastrahy, o ktorych pises ty. Ja som bola takto vychovana a nielenze som nikdy okolo drogy ani len nepresla, ale ani som nikdy nechodila na discoteky a podobne. Tak nezi v tom, ze KAZDE dieta droguje a chodi na discoteky. Ako zena s mnohymi skusenostami by si mala vediet, ze pristup matky Lorinnes je zly a nema nic s milujucou vychovou, v ktorej ide najma o komunikaciu. Prehnana a neprimerana starostlivost vedie len a len k tomu, ze dieta sa matke vzdiali a hlada moznosti uniku - drogy, alkohol, sex, discoteky. Toto je zas moja skusenost. Mala som mnoho kamaratok, ktore nemohli byt nikdy tak dlho vonku ako ja, nemohli chodit s kamosmi stanovat, nemohli si zajst na kofolu, rodicia sa nikdy nezaujimali o ich vztahy, len vecne kontrolovali a zakazovali. Kym ja som sa nikdy nespustila, ony zacali cca v 16 rokoch robit take veci, ktore by si ako matka len tazko predychala.........................

doremi

nie je to normalne... je to obmedzujuce a je na povazenie, preco to robi, ked jej na to ty sama nedavas ziadny dovod. ja sama to co ty popisujes dobre poznam a to som uz VS skoncila. tiez to u nas vyzeralo rovnako, niekedy aj horsie. tak kedze som konecne dostudovala, odchadzam zit a pracovat inde... takymto hoci mozno dobre myslenym, ale predsa terorom, dosiahnu taketo puntickarske typy rodicov presny opak toho, o co snazia, a sice to, ze decka sa im zacnu este viac vzdalovat, resp. od nich utecu, len aby ziskali aspon kusok zivotneho priestoru, ktory im doma nie je poskytnuty

ta3

Lorinnes
Tvoju 15 rocnu sestru mame este neriesi tak velmi asi preto, ze ona este nema taku slobodu a moznosti sa stykat vonku s priatelmi ako Ty

ta3

dievcata ktore nechapete matkin strach a si myslite, ze matka toto robit nema, asi ste este mlade a nemate vlastne deti, za totaca takyto prehnany zaujem o dcerine kontakty neexistoval, lebo ani drogy neboli na kazdom kroku, ja to hovorim z vlastnej skusenosti lebo viem co za strachy som prezivala ja, moj dospely syn robil so skupinou mladych chlapcov, ktori skoro vsetci drogovali, dokonca aj cez pracovnu dobu, syn obcas po praci aby lepsie zapadol do kolektivu (ked clovek zije v cudzine bez priatelov je dolezite, aby aspon v praci bol prijaty v kolektive) s nimi isiel na pivo a ja som isla sa zblaznit od strachu aby sa nahodou nedal zlakat na to svinstvo, ked studoval na VS v Kosiciach, tam veru poskusali vselico, sam mi to povedal preto viem, ze drogy na Slovensku su velmi rozsirene, citala som o x pripadoch kedy na zuroch po chatach mladi droguju, mnohi mladi ludia si neuvedomuju ako lahko mozu do toho vklznut, preto je lepsie sa dopredu bat a zaujimat sa s kym dcera sa styka, ako sa potom zlaknut ked je uz neskoro, niektore 20 rocne vysokoskolacky si myslia, ze su uz naramne dospele a ze uz mozu vsetko a su naramne citlive ak sa matka opyta kto volal, nehovorim, ze je to aj Lorinnesin pripad, hovorim to vseobecne a mozne jej matka to trochu prehana, ale aj tak si myslim, ze to robi preto lebo sa o dceru boji a ze Lorinnes je este na rodicoch ekonomicky zavisla a ze rodicia maju pravo sa zaujimat s kym sa dcera styka, to je fakt, viem, ze Vam mladym kockam sa to nepaci, ale bola by som rada, keby sa ku tomu vyjadrili aj ostatne matky dvadsatrocnych dcer

lorinnes

Som rada, že ste si ma zastali, ked napisala ta3 prispevok, tak som sa bala, že so mnou niečo nie je v pohode
Budem sa s ňou musieť porozprávať, lebo ked tu mam ešte nejaký ten rok žiť tak zbohom..pritom mam 15-ročnu sestru, ktora je totalny rebel, čo mama nezvlada, ale ju nerieši tak velmi...

sleeper

Nesmieš byť príliš zdielna, ked sa ťa pýta kto volal alebo kam ideš . Dve vety a koniec. Alebo obkecavaj ale žiadnu reálnu info nepovedz. Do tvojho súkromia ju nic. A tie blbe reči, no holt niektore matky su blbe.

MultiLevel

ked pocitujes od matky, ze sa do teba stara az prilis a ma k tomu aj blbe reci, tak to nie je vobec v pohode...chapem co chce svojim prispevkom povedat napriklad Ta3 ale prilisny dohlad maminiek nad detmi je zly...Moj priatel ma viac rokov ako zakladatelka temy, a aj tak je buzerovany stale matkou. Lebo maminka potrebuje mat dohlad a o vsetkom rozhodovat. Dievca ma sice "len" 20 rokov a rodicia ju zivia, ale to nedava matke pravo vediet s kym telefonuje a mat blbe poznamky k tomu ci niekoho mas...
Zmenit sa to da porozpravanim sa s vysvetlenim si vsetkeho

lorinnes

Ja si naozaj važim cudzi zaujem, ked napr. niekto pride a spyta sa ako sa mám, či je všetko v poriadku ale ju to ani nejako nezaujima...niekedy sa na niečo pred nou posťažujem a už je oheň na streche čo som taka neprisposobiva stale mam problem..ked jej nič nepoviem tak to je tiež zle...proste vobec nemáme dobrý vzťah...
stále citim že mi neverí, upodozrieva ma, ked idem napr. ku kamoške spať a podobne...toto posledne s tým frajerom čo som pisala ešte hore, to ma však uplne odrovnalo

trueshit

prežila som ničo podobné v tom zmysle že oms nemohla s nikým randitt všetko mimama zakazala, vonka som chodila plakat, obrovské cirkusy predstavenia.Tak potom ma už ani nenaúadlo s niekym chodit.Ani si neviem predstavit že by som s niekym chodila ked som mala 17 či 21, ešte teraz nie až potom ked trochu zostarneš, a strašné predstavenia to boli takže som už nevedela či možem či nie uplny zákaz uplny.pritom som mohla z viacerymi

Agnes998

ta3 co to mas za blbe nazory, ziaden extrem nie je dobry, ani ked sa vobec nestara ani ked sa stara chorobne, dokonca by som povedala, ze to prve je lepsie, aspon ma decko pokoj. Ale co ma lorinnes za zivot ked ju furt komanduje a kontroluje a este k tomu aj pred druhymi ludmi ponizuje! To je sto krat horsie, ako keby sa vobec nestarala!