Problém s matkou - je to normalne?

Príspevok v téme: Problém s matkou - je to normalne?
lorinnes

Ludia, je toto podla vas v poriadku? Mám 20 rokov, žijem s rodičmi, chodím na VŠ. Moja mama má stále nejakú prehnanu potrebu kontrolovať ma. Kontroluje mi telefon s kym volám, kam chodim von..všetko musí vedieť..je to hrozne otravné..stále mi vyvoláva, dáva mi nejaké pokyny..prosto do všetkeho sa stará.
Mala som frajera pred nedávnom a strašne ma zranil a odvtedy sa nedokážem znovu niekomu tak otvorit..to však ona nevie... Ked sa jej však niekto opyta (nejaka kamaratka napr.) či mám frajera, tak sa len pohrdavo pozrie a povie: vidíte čo tu mám, nikto ju nechce...
Pritom pravda je uplne inde...je takéto správanie normalne?

ta3

este by som chcela dodat, ze mozes byt rada, ze sa mama zaujima o Teba a Tvoje kontakty, ved Tvoje telefonaty neprebera, ani ich pred Tebou nezatajuje, iba sa opyta kto volal, mas uz sice 20 rokov, ale pokial si na rodicoch ekonomicky zavisla este su zodpovedni za Teba oni a preto konaju tak ako konaju, uz tu bolo vela tem, kedy rodicom deti boli uplne lahostajne, vobec ich nezaujimalo co robia a s kym sa stykaju, co bolo detmi vnimane ako nedostatok lasky a to boli podstatne viac, takze sa skludni, ved vlastne v podstate sa nedeje nic strasne, ked dokoncis skolu, osamostatnis sa, potom Ti bude dokonca chybat tento matkin zaujem, ktory Ty teraz vnimas ako prehnany alebo az nenormalny, hovorim Ti to ako matka dvoch dospelych deti

ta3

ja mam na to iny nazor, mas sice 20 rokov, ale tam vonku je tolko nastrah, najvacsou morou pre rodica su drogy, o ktore na Slovensku uz nie je nudza, myslim, ze Tvoja mama Ta kontroluje a strazi nie z rozmaru, ale ze sa o Teba boji, chce, aby si skolu dokoncila a nezaplietla sa s nevhodnou partiou, ked Ty budes matkou, tiez Ti nebude lahostajne s kym sa Tvoje dieta styka a podobne a tie reci, ze nikoho nema, lebo ju nik nechce si nevsimaj, tu su iba take talafatky, myslene zo zartu

lorinnes

tiež som si taketo myslela ale prave ona stale do mna hučí že mam nejake komplexy..len ja nič nerobim..neviem čo sa deje.
aby som to ešte upresnila napr. s tým telefonom to nie je take ze chce ho vidiet ale napr. niekto mi vola a mam telefon pri nej tak rychlo bezi k nemu, pozrie kto vola a potom mi ho da...vypytuje sa s kym som volala a tak..